Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

ОАЕ отримали статус головного оборонного партнера США

04:58:40

Президент США Джо Байден оголосив Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) головним оборонним партнером Сполучених Штатів після переговорів з президентом ОАЕ шейхом Мохамедом бін Заєдом Аль Нахаяном.Про це у понеділок, 23 вересня, пише Reuters .     ОАЕ стало другою країною, після Індії, якій було надано такий статус.   "Ця стратегічна співпраця відкриває нові можливості для глибшої військової координації, зокрема спільні тренування, військові навчання та інші форми співпраці", - вказує агентство з посиланням на Білий дім.    Відомо, що статус головного оборонного партнера дозволить Сполученим Штатам і ОАЕ тісніше співпрацювати в оборонній сфері, розширюючи як двосторонні ініціативи, так і багатонаціональні операції.   "Це відображає бажання обох сторін зміцнити безпеку в нестабільному регіоні Близького Сходу, особливо на тлі військових конфліктів і загроз з боку терористичних угруповань", - додає Reuters.   Відомо, що однією з ключових тем переговорів між Байденом і шейхом Мохамедом була ескалація конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС в Газі. Обидва лідери закликали до "термінової та безперешкодної" доставки гуманітарної допомоги в Газу, щоб допомогти цивільному населенню, яке потерпає від військових дій. У спільній заяві після зустрічі було підкреслено важливість припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС.   Поряд з обговоренням військових і гуманітарних питань, лідери домовилися про подальше зміцнення співпраці у таких високотехнологічних галузях, як космічні дослідження, чиста енергетика та штучний інтелект.   "ОАЕ вже має амбітні плани в цих напрямках і привертає увагу таких глобальних гравців, як Китай, однак поглиблення партнерства з США надасть нові можливості для розвитку цих сфер", - зауважує агентство.    Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив про "нову фазу" війни проти Хезболли, через, яку ЦАХАЛ зосереджує ресурси на північному фронті, поблизу кордону з Ліваном.

Провал випробування. РФ не змогла запустити ракету

00:30:55

  Росія провалила випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-28 Сармат. На російському військовому космодромі Плесецьк 20 вересня ймовірно сталася серйозна аварія, стверджують OSINT-дослідники. Ракета, схоже, вибухнула у пусковій шахті. Про це свідчать супутникові знімки, на яких видно воронку на місці одного з пускових майданчиків космодрому.   Ракета Путіна   Сармат – міжконтинентальна балістична ракета, яка має нести ядерний заряд. У своїй промові 1 березня 2018 року Володимир Путін заявив, що Міністерство оборони РФ спільно з підприємствами ракетно-космічної галузі розпочало активну фазу випробувань Сармату. Під час його виступу на задньому плані показали звані кидкові випробування ракети.   Під час таких випробувань макет ракети вистрілюють із шахти. Справжні ракети після такого пострілу на певній висоті повітря запускають двигуни і починають політ до мети. Під час кидкових випробувань макет ракети також може включати двигуни, але його політ триває недовго - він опускається на землю парашутах.   Путін обіцяв, що Сармат не зупинити жодного ППО, але поки що ракета не може злетіти.   Сирий проект   20 квітня 2022 року відбулося, як кажуть, перше та єдине успішне випробування ракети Сармат. Всього Роскосмос розраховував провести шість успішних випробувань, а прозвітував лише про одне.   Однією з причин розробки нової ракети експерти називають відмову українських розробників із компанії "Південмаш" обслуговувати ракети Р-36М "Воєвода", які стояли на озброєнні стратегічних ядерних сил Росії.   “Брак досвідченого персоналу, поганий менеджмент, брак сучасного обладнання. Через санкції не все можна ввезти необхідного обсягу та якості. На заводах зазвичай допрацьовують комплектуючі та матеріали, щоб вони відповідали вимогам, але багато підприємств, які беруть участь у виробництві Сармату, могли просто не мати таких можливостей”, — зазначає Максим Старчак із Центру міжнародної та оборонної політики Університету Квінс.   За словами експерта, на ракету чекає ще вісім-десять років випробувань, перш ніж вона стане повністю технічно готовою.   Сервіс Nasa Firms, який оперативно інформує про великі пожежі у всьому світі, повідомив, що 20 вересня на майданчику космодрому Плесецьк було помічено сильне загоряння. Таке сильне, що його було видно з космосу.   Про те, що майданчик раніше використовувався для випробувань ракети Сармат, повідомили кілька експертів, які відстежують російську активність у сфері стратегічних ядерних сил. Багато експертів вважають, що аварія могла статися під час заправки ракети паливом, проте це лише припущення.    

Китай закликав країни відмовитися від "закону джунглів"

23:02:03

  Країнам потрібно зміцнити верховенство міжнародного права, відмовитися від "закону джунглів". Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї на Саміті майбутнього у Нью-Йорку, повідомляє Укрінформ у понеділок, 23 вересня.   "Нам потрібно зміцнити верховенство міжнародного права, відмовитися від "закону джунглів", де сильні залякують слабких, протистояти актам гегемонізму, таким як односторонні санкції, захищати законні права та інтереси країн, що розвиваються. Нам потрібно будувати краще майбутнє", - сказав він..   За словами Ван Ї, великі країни мають бути прикладом для інших.   "Особливо, великі країни повинні подавати приклад. Вони повинні розірвати геополітичні кола, прагнучи до вищого блага, підніматися вище, блокувати конфронтацію, і служити пропелерами світової солідарності та якорями міжнародного миру", - додав китайський міністр. Нагадаємо, раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив про необхідність побудови нового міжнародного порядку . Китай заявив про "консенсус" щодо України

Зеленський зустрівся з генсеком Організації американських держав

22:32:43

На полях Генеральної Асамблеї ООН президент України Володимир Зеленський зустрівся з Генеральним секретарем Організації американських держав Луїсом Альмагро. Про це повідомила пресслужба глави держави в понеділок, 30 вересня.   "Передусім я хочу подякувати вам за участь в інавгураційному Саміті миру у Швейцарії. Дуже дякую і за вашу допомогу в залученні інших наших партнерів до участі. Це дуже важливо", - сказав Зеленський.    Під час зустрічі сторониобговорили, як зберігати єдність світової спільноти заради миру та ефективність глобальних зусиль.   Окрему увагу приділили реалізації Формули миру. Зеленський також поділився планами щодо другого Саміту миру. Нагадаємо, напередодні президент України  розпочав візит до США . У Нью-Йорку  Зеленський провів зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Лідер Чехії зробив гучну заяву про війну в Україні

Лідер Чехії зробив гучну заяву про війну в Україні

22:19:12

Україна повинна змиритись із ймовірним "тимчасовим" перебуванням деяких її територій під контролем Росії після завершення війни. Про це заявив  президент Чехії Петр Павел в інтерв’ю The New York Times.   За його словами, Україна "повинна бути реалістичною" щодо своїх перспектив повернення окупованих Росією територій.   "Найбільш вірогідним результатом війни буде те, що частина української території опиниться під російською окупацією, тимчасово", - сказав Павел, додавши, що цей "тимчасовий" стан може тривати роками.   На думку президента Чехії, наразі не можна говорити про поразку України чи поразку Росії, "тому кінець війни буде десь посередині".   Нагадаємо, раніше Павел заявив, що існує кілька варіантів завершення війни Росії проти України .  На думку президента Чехії,  українсько-російська війна не закінчиться в найближчому майбутньому , бо ні Росія, ні Україна не можуть досягти поставлених цілей.