Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Обсяги зростають: Росія відновлює експорт пального

20:49:17

У першій половині вересня експорт нафтопродуктів з Росії відновився. Це сталося завдяки зростанню потоків дизельного пального та мазуту на тлі покращення темпів переробки. Про це пише Bloomberg в п’ятницю, 20 вересня.   Морський експорт нафтопродуктів становив близько 2,2 млн барелів на день за перших 15 днів вересня. Це майже на 10% більше від середньодобового показника за весь попередній місяць.   У вересні поставки мазуту підскочили на 13% - до 749 тис. барелів на день, що є найвищим показником цього року. Потоки нафтопереробної сировини - вакуумного газойлю - зросли до чотиримісячного максимуму в 149 тис. барелів на день.   Зростання експорту нафтопродуктів з РФ пояснюють тим, що темпи переробки відновилися після атаки на російський нафтопереробний завод.    У серпні постачання скоротилося до чотиримісячного мінімуму через слабкі потоки дизельного пального та мазуту, на які разом припадає приблизно 70% усіх поставок нафтопродуктів з Росії.   Нагадаємо, у березні на тлі атак на НПЗ , а також підвищеного попиту Росія на пів року запровадила заборону на експорт бензину . Пізніше заборону скасували, дозволивши з 20 травня до 30 червня вивозити бензин із країни.

Зеленський розповів про підготовку до візиту в США

20:10:02

Українська сторона проводить активну підготовку до переговорів у США, які планують провести як із президентом США Джозефом Байденом, так і з представниками обох партій у Конгресі та кандидатами в президенти США. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в п’ятницю, 20 вересня.   "Ми в Україні завжди будемо вдячними Америці за підтримку нашої незалежності – за всю надану допомогу, щоб Україна вистояла в цій війні. І тепер ми представимо цілком конкретний план, як Україні в цій війні не просто вистояти, не просто тримати рівень спротиву, як зараз, але саме зараз посилитися – посилитися так, щоб реально наблизити справедливий мир, реально наблизити перемогу", - наголосив президент.   Він зазначив, що Україна дуже розраховує на тривалу підтримку.   "І це справедливо. Тому що, коли один народ виграє битву за свою незалежність і дотримання міжнародного права, весь світ виграє. Саме так має бути", - наполягає Зеленський.

Дрони три ночі підряд літали поблизу Південноукраїнської АЕС - МАГАТЕ

19:49:59

Присутні на Південноукраїнській атомній електростанції експерти МАГАТЕ зафіксували проліт дронів лише за кілька кілометрів від АЕС протягом трьох ночей за тиждень. Про це повідомила пресслужба агентства.   "Команда МАГАТЕ на Південноукраїнській АЕС повідомила, що протягом минулого тижня тричі вночі кілька безпілотників пролітали на відстані від 1,5 до 6 км від станції. Про пошкодження станції або будь-які жертви не повідомлялося", - йдеться у заяві.   Зазначається, що команді МАГАТЕ довелося ховатися в укриття протягом двох з цих ночей, в тому числі пізно ввечері 18 вересня, коли було чути безпілотники і постріли. Нагадаємо, під час нічної атаки 20 вересня "шахед" пролетів у безпосередній близькості до Хмельницької АЕС . Це вже другий випадок за останні дні. Безпілотники атакували електропідстанцію Запорізької АЕС - МАГАТЕ

У РНБО пояснили рішення про обмеження Telegram

19:12:17

Рішення про обмеження використання функції месенджера Telegram має рекомендаційний характер для Кабінету міністрів і не стосується офіційних Telegram-каналів органів державної влади. Про це повідомив  секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко в Facebook в п'ятницю, 20 вересня.   "За результатами наради рекомендовано обмежити використання функції месенджера Telegram для службового листування зі службовою метою та на службових пристроях. Рішення НКЦК носить рекомендаційний характер для уряду, проте не стосується офіційних Тelegram-каналів органів державної влади", - сказав він. Нагадаємо, Національний координаційний центр кібербезпеки прийняв рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади , військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури.   Керівник ГУР Кирило Буданов вважає, що Telegram становить загрозу національній безпеці України , і хоча його закриття технічно складне, це все ж можливо.