Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Синоптики спрогнозували, чи дійдуть масштабні повені до України

14:53:36

Циклон, який вирував у Центральній Європі, втратив силу і до території України вже не дійде. Про це повідомила речниця Укргідрометцентру Наталія Птуха на брифінгу в середу, 18 вересня,  передає  Укрінформ.   "До території України цей циклон уже не дійде. Його пік активності припав саме на вихідні. Саме тоді по території Центральної Європи спостерігалися сильні опади, подекуди їх кількість була дуже великою... Надалі цей циклон вже відходить у південному напрямку, до території Італії. Але він уже втратив свою силу. Найактивніші процеси були впродовж вихідних. Саме тоді він трішечки зачепив і територію України", - сказала вона. Зокрема, за словами речниці Укргідрометцентру, значні дощі пройшли на Одещині , також у Карпатському регіоні спостерігалися опади різної інтенсивності.  Циклон наробив стільки лиха в Європі, оскільки фактично був "заблокованим" і не міг кілька днів нікуди просуватись. Саме тому в Польщі, Чехії, Австрії та Румунії такі інтенсивні дощі спричинили повінь. Зараз циклон втратив свою активну фазу.   "З завтрашнього дня буде більше посилюватися антициклон з півночі, він буде досить потужним. І він забезпечить нам, починаючи із середи, практично в усіх областях погоду без опадів. І в найближчі кілька днів синоптичну перспективу, яку можна бачити, орієнтовно до 25 числа, скажімо так, буде більше сонячних прояснень і спокійна погода", - сказала Птуха. Нагадаємо, шторм Борис спричинив найсильніші  повені у Європі  за останні два десятиліття. Зруйновано будинки, дороги. Десятки тисяч людей змушені покинути свої домівки.   Внаслідок сильної повені, викликаної штормом Борис у Польщі, Чехії, Австрії та Румунії загинула вже 21 людина .

Повені в Європі: кількість загиблих продовжує зростати

14:16:43

  Кількість загиблих унаслідок проливних дощів і повеней у Центральній та Східній Європі зросла до 21. Про це повідомляє Euronews в середу, 18 вересня.   "Щонайменше 21 людина загинула внаслідок сильної повені, викликаної штормом у Польщі, Чехії, Австрії та Румунії", - йдеться у повідомленні. Внаслідок негоди сильно постраждали регіони вздовж чесько-польського кордону, багатьох жителів цих територій евакуювали. Зараз загроза повеней у Чехії поступово зменшується.  Наразі Словаччина, Угорщина та Хорватія перебувають у стані підвищеної готовності щодо ризику повені. Італія також у небезпеці. На сході Німеччини рівень води підвищується, але загалом ситуація у країні відносно спокійна. Влада Угорщини також побоюється, що річка Дунай вийде з берегів у столиці країни. Мер Будапешта попередив, що місто може зіткнутися з найсильнішою повінню протягом останніх десяти років.   Як повідомлялося, шторм Борис спричинив найсильніші повені у Європі за останні два десятиліття. Зруйновано будинки, дороги. Десятки тисяч людей змушені покинути свої домівки в Австрії, Чехії, Угорщині, Румунії та Словаччині. У Польщі кількість жертв паводка сягнула семи осіб .

Банки Туреччини масово блокують платежі росіян до Європи - ЗМІ

14:07:55

Банки Туреччини почали масово відмовляти російським компаніям у проведенні платежів до Європейського Союзу та інших країн. Про це пише The Moscow Times в середу, 18 вересня.   Джерела з числа імпортерів та посередників розповіли, європейські банки час від часу почали відмовлятися приймати в турецьких плату за товари на користь постачальників російського бізнесу, каже один з імпортерів. Зокрема, при спробі заплатити за товар через Туреччину постачальник із Болгарії попросив його переказати гроші через "нормальну" країну. Посилена увага європейських кредитних організацій призвела до того, що на початку вересня вже банки Туреччини почали відмовляти у проведенні транзитних платежів. Навіть надання банку додаткових документів щодо постачання не вирішує проблему.   У Туреччині зазвичай було два-три банки, які охоче проводили платежі за російські товари в інші країни, але останнім часом ускладнилася робота навіть із ними. Здебільшого складнощі виникають під час оплати в доларах і євро, але тепер також важко проходять платежі в юанях. При цьому турецький держбанк Emlak Katılım, який формально не проводить транзитних платежів, на тлі відмови інших кредитних організацій від таких операцій запровадив за них додаткову комісію.   Експерти вважають, що причина може бути в тому, що турецькі банки почали більше побоюватися санкцій або їхні банки-кореспонденти тепер висувають підвищені вимоги до платежів із Туреччини.   Нагадаємо, ситуація з платежами з Росії до "дружніх" країн різко погіршилася у грудні 2023 року, коли президент США Джо Байден підписав указ, який дозволяє американському Мінфіну вводити вторинні санкції проти банків третіх країн за допомогу санкціонованим особам. Після цього банки Туреччини, Китаю, ОАЕ та інших країн почали відмовлятися від прийому платежів із Росії .