Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Шмигаль назвав число українців, які отримали бронь від мобілізації

07:34:07

Влада України допускає можливість збільшення економічного бронювання для громадян на тлі мобілізації. Наразі таку "бронь" мають понад 900 тисяч людей. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на форум Ялтинської європейської стратегії (YES).   Відповідаючі на запитання, чи може мобілізація, темпи якої зростають, підірвати економіку країни, глава уряду відзначив активну роботу Кабінету міністрів для дотримання балансу в координації з військовими. "Мобілізація сьогодні - це пріоритет, це виживання. І ми розуміємо, що дотримання балансу вимагає певної координації між урядом, військовими, українським бізнесом", - сказав Шмигаль.   Прем'єр зазначив, що влада пообіцяла оновлення "продукту бронювання для бізнесу" найближчим часом. Та додав, що в цьому процесі буде важливий принцип " воюй або працюй ".   "У воюючій країні не має іншого шляху, ніж коли частина населення воює і платить за нашу майбутню перемогу своїми життями, друга частина населення має безумовно працювати, наповнювати бюджет, виробляти зброю, створювати все для того, щоб підтримати тих, хто сьогодні на передовій", - наголосив він.   За словами Шмигаля, тому цей принцип є "критично важливим для нашого виживання і перемоги".   "У нас сьогодні понад 900 тисяч людей в бізнесі є заброньованими. Це важливий показник. Ми розуміємо, що можемо припускати ще більшу кількість заброньованих в бізнесі, але за умов, щоб була дотримана повністю "математика" мобілізації", - зазначив прем'єр. Глава Кабміну додав, що цей важливий момент "стоїть "червоною ниткою" для нашого уряду". Нагадаємо, від початку офіційного запуску сервісу електронного бронювання через портал Дія критично важливі підприємства та ті, які працюють на потреби ЗСУ, вже  забронювали майже 120 тисяч працівників .

Нідерланди не зможуть передати Україні обіцяний Patriot - ЗМІ

06:28:40

Нідерланди не зможуть передати Україні систему протиповітряної оборони Patriot через відмову від участі у постачанні одного з союзників країни. Про це повідомило видання NL Times із посиланням на Міністерство оборони Нідерландів.   Про намір зібрати систему Patriot для України Нідерланди оголосили наприкінці травня. У Міноборони запевняли, що країна має "основні компоненти" системи, а решту деталей мали поставити інші держави. У червні Кайса Оллонгрен, яка на той момент обіймала посаду міністра оборони, заявила, що Нідерланди знайшли країну для сприяння у постачанні. Планувалося передати Україні радар і щонайменше три пускові установки.   Однак тепер Міністерство оборони Нідерландів повідомило, що "союзник не виконав раніше взяте зобов'язання" щодо постачання. В оборонному відомстві не уточнили, про яку країну йдеться.   Нагадаємо, кілька днів тому в міноборони Нідерландів повідомили, що незабаром буде передано три пускові установки . Поки що інші країни шукають інші компоненти передачі повної системи Patriot.

У Держдумі запропонували підірвати ядерну бомбу на території РФ

06:00:19

Депутат Держдуми від Єдиної Росії Андрій Колесник запропонувавши підірвати ядерну бомбу на території РФ, щоб нагадати іноземним політикам про загрозу, яку несе ядерна зброя. Про це він сказав в інтерв'ю пропагандистському виданню Лента.ру.   "Не треба розслаблятися. Треба десь зробити ядерний вибух, на якомусь полігоні. У нас зараз заборонені ядерні випробування, але, може, людям варто подивитися, до чого це все призводить насправді, варто почути. Якщо зняти мораторій, може, людство замислиться", - сказав Колесник, розмірковуючи про те, що Україна нібито має намір застосувати "брудну бомбу".   При цьому депутат поскаржився, що світ, на його думку, забув про трагедії в Чорнобилі, Хіросімі і про те, наскільки руйнівним може бути все, що пов'язане з ядерною зброєю.   Нагадаємо, влітку цього року опитування в РФ показало, що росіян, які хочуть вдарити ядеркою по Україні , побільшало.   Фейки про "брудну бомбу": чому РФ поновила ядерні погрози