Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Дебати Трампа та Гарріс: американці назвали переможця

08:05:11

На дебатах між кандидатами в президенти Дональдом Трампом та Камалою Гарріс перемога дісталася представниці Демократичної партії. Так вважають 63% респондентів, свідчать результати опитування телерадіокомпанії CNN .   Натомість 37% американців вважають, що перемогу здобув Трамп.   Зареєстровані виборці, які спостерігали за дебатами між Гарріс і Трампом 10 вересня, стверджують, що віцепрезидентка показала кращий результат.   Між тим перед дебатами ті самі виборці розділилися порівну щодо того, який кандидат виглядатиме краще: 50% на користь Гарріс, а 50% - на користь Трампа.   Спостерігачі за дебатами в опитуванні показали на 6 пунктів більше вірогідності прихильників "республіканців", ніж прихильників "демократів", тобто аудиторія приблизно на 4 відсоткові пункти більше прихильна до Республіканської партії, ніж усі зареєстровані виборці в країні.   Опитування CNN було проведено за допомогою текстових повідомлень із 605 зареєстрованими виборцями в США, які сказали, що вони спостерігали за дебатами, і результати опитування відображають лише погляди спостерігачів за дебатами.   Нагадаємо, після дебатів Байдена і Трампа , 67% опитаних CNN американців визнали перемогу Трампа. Як повідомлялося, Трамп під час дебатів з Гарріс не дав чіткої відповіді на питання про те, чи хоче він перемоги України . Водночас Гаррріс заявила про підтримку України.

Трамп на дебатах відповів, чи бажає перемоги України

07:31:32

Експрезидент США і кандидат на пост глави держави Дональд Трамп під час дебатів з Камалою Гарріс не дав чіткої відповіді на питання про те, чи хоче він перемоги України у війні з Росією. Про це йдеться з трансляції дебатів на каналі ABC News.   Трамп лише заявив про бажання, щоб війна завершилася.   "Я хочу, щоб війна закінчилася, щоб перестали гинути люди. Ті цифри, які вам кажуть, не відповідають дійсності. Я хочу, щоб війна припинилась. Я хочу врятувати життя, бо люди гинуть мільйонами. Мільярди грошей витрачаються на цю війну Америкою. Вони не просять гроші в Європи у такому обсязі", - заявив кандидат на пост президента США. За словами Трампа, Байден та Гарріс "не мають сміливості сказати Європі, щоб та витрачала більше грошей на оборону".   "Я добре знаю Зеленського, я добре знаю Путіна. Мене поважають. А Байдена не поважають. І за що його поважати, він за два роки не дзвонив Путіну. Якщо за мене проголосують, я поговорю з одним президентом, поговорю з другим і війна закінчиться.... Байден взагалі не знає, як спілкуватися з Путіним. Мільйони людей гинуть, ми на порозі Третьої світової війни", - наголосив політик.   Водночас Гарріс відповіла Трампу, що "якби Трамп був президентом у 2022 році - Путін сидів би вже у Києві".   "Нам потрібно розуміти важливість НАТО і того, що ми робимо для підтримки України. Інакше б Путін вже сидів в Києві і думав, як напасти на Польщу. Ви думаєте, що ви дружите з диктатором, але він би вас з'їв на обід", - сказала вона. Гарріс наголосила, що США повинні залишатися лідером, щоб захищати міжнародні права і правила.  Нагадаємо, Трамп випередив Гарріс у новому опитуванні серед потенційних виборців. Нині Трамп має незначну перевагу - його підтримують 48% опитаних, тоді як Гарріс отримала 47% голосів.

Палестина вперше отримала офіційне місце на Генеральній Асамблеї ООН

06:04:49

Палестина вперше посіла місце серед 193 держав-членів ООН на Генеральній Асамблеї в Нью-Йорку. Представник Палестини уперше був присутній у вівторок, 10 вересня, на відкритті 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Про це йдеться  на сайті організації.   До цього часу Палестина мала лише статус спостерігача в Генеральній Асамблеї.   Подія стала можливою після ухвалення резолюції ES-10/23 під час десятої надзвичайної спеціальної сесії на початку цього року.   Ці додаткові права та привілеї не означають повноправне членство для Палестини. Вона отримала ширші можливості для участі в роботі ООН, але поки що залишається без повноцінного статусу члена.   Резолюція надала Палестині додаткові права для участі у засіданнях Асамблеї, однак вона не передбачає права голосу чи висування кандидатур до основних органів ООН, таких як Рада Безпеки або Економічна і Соціальна Рада (ECOSOC).

З 2025 року в’їзд до Британії стане платним

05:42:19

З 2025 року мандрівники, які в'їжджатимуть до Великої Британії без візи, будуть зобов'язані сплачувати збір розміром 10 фунтів стерлінгів. Про це у вывторок, 10 вересня, пише CNN  з посиланням на міністерку внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер.     Вона зауважила, що нові правила передбачають розширення системи електронної авторизації подорожей (ETA), яка спочатку була запроваджена для громадян Катару, а тепер на всіх інших мандрівників, зокрема і громадян Європейського Союзу.   Збір стосуватиметься всіх відвідувачів, разом з немовлятами та дітьми, які не мають візи або дозволу на проживання, роботу чи навчання у Великій Британії.   Нині громадяни Бахрейну, Кувейту, Оману, Катару, Саудівської Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратів вже зобов'язані подавати заявку на ETA перед в'їздом до Великої Британії. У листопаді ця вимога буде поширена на більшість інших країн, включно з США, але без європейців. До весни програма буде розширена на громадян Європейського Союзу.   Нові правила не поширюватимуться на громадян Ірландії.   "Вперше ми матимемо повне розуміння тих, хто подорожує до Великої Британії", - заявила Купер.   Схеми безвізового режиму не є нововведенням. Система електронної авторизації подорожей ESTA у Сполучених Штатах, яка зараз коштує 21 долар і діє протягом двох років, була запроваджена ще у 2009 році.    Велика Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу у січні 2020 року.   Усі громадяни країн, що не є членами ЄС, будуть зобов'язані реєструвати свої відбитки пальців та зображення обличчя на кордоні. Цей процес розпочнеться восени цього року.

Ракети з Ірану. Нова поставка для армії Росії

23:06:39

  Іран знову поставив до Росії балістичні ракети. Про те, що понад 200 ракет Fath-300 або Fath-360, які можуть вражати цілі на відстані до 112 км, були доставлені до Росії морем спочатку повідомила британська Times, а потім підтвердили офіційні джерела в Україні та на Заході.   Нові можливості для окупантів   Як повідомило The Times джерело в українських Збройних силах, вантаж прибув на російському судні в один із портів Каспійського моря. Джерело переконане, що Fath-300 розширить можливості Москви щодо завдання ударів по українських містах з великих дистанцій.   Як вважають українські джерела, іранська угода з Кремлем ще раз підтверджує необхідність України мати можливість застосовувати західну зброю великої дальності (наприклад, ракети Storm Shadow британського виробництва) за ключовими цілями на території Росії.   Росіяни навчатимуть використання Fath-300 іранських інструкторів на навчальному полігоні Ашулук (Астраханська область).   У The Times вважають, що Тегеран продовжить організовувати постачання зброї до Росії навіть незважаючи на ризик додаткових західних санкцій.   Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у вівторок, що десятки російських військовослужбовців пройшли в Ірані навчання за використанням ракет FATH-360, і, ймовірно, вже протягом кількох тижнів Росія застосує їх проти України.   Держсекретар США попередив, що іранські ракети дадуть Росії додаткові можливості та більшу гнучкість, оскільки, за його словами, тепер Росія зможе використати свій власний арсенал для поразки цілей за лінією фронту, а іранська зброя для поразки ближчих цілей.   Реакція   Україна заявила, що розгляне варіанти подальших взаємин з Іраном аж до повного їхнього розриву, якщо Росія застосує для обстрілу українських територій поставлені Тегераном балістичні ракети.   “Я не буду зараз вдаватися до подробиць, що саме ми маємо на увазі під серйозними наслідками, щоб не послабити нашу дипломатичну позицію. Але можу точно сказати, що на розгляді абсолютно всі варіанти, включно з тим, про який ви запитуєте”, - заявив офіційний представник МЗС Георгій Тихий на запитання преси, чи може Київ розірвати зв'язки з Тегераном.   У Брюсселі заявили, що представники ЄС отримали докази того, що Тегеран постачав РФ балістичні ракети для використання в Україні.   Версія Ірану   8 вересня член комітету з питань національної безпеки та зовнішньої політики іранського парламенту Ахмад Ардестані в інтерв'ю виданню Didban Iran заявив, що Іран бартером відправив до Росії балістичні ракети.   У той же час, представник міністерства закордонних справ Ірану Насер Канаані заперечує передачу Тегераном балістичних ракет Москві.