Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Сили ППО відзвітували про кількість збитих дронів

09:21:15

Уночі 10 вересня російські війська актували Україну двома ракетами та 46 "Шахедами". 38 ворожих дронів вдалося збити, три були локаційно втрачені, два полетіли в напрямку окупованої Луганщини та один попрямував назад в сторону Росії. Про це повідомили Повітряні сили ЗСУ у Telegram.   "Російські окупанти завдали удару балістичною ракетою Іскандер-М з окупованого Криму, протирадіолокаційною ракетою Х-31П із повітряного простору над акваторією Чорного моря, 46 ударними БпЛА типу "Shahed" (райони пусків: Курськ, Єйськ - РФ). У результаті протиповітряного бою збито 38 ударних БпЛА", - йдеться в повідомленні. Крім того, три безпілотники вийшли з підконтрольного повітряного простору України, один - у напрямку Росії, два - в напрямку окупованої Луганщини. Ще три ворожі БпЛА локаційно втрачені на території України (імовірно упали під впливом засобів РЕБ).   Повітряний напад окупантів відбивали авіація, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи підрозділи РЕБ Сил оборони України.   ППО працювала у 13 областях - Вінницькій, Київській, Чернігівській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Черкаській, Сумській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій та Полтавській. Нагадаємо, уночі  росіяни атакували інфраструктурні об’єкти у Сумській області , ППО збила три ворожі "шахеди". Російські загарбники також  намагалася атакувати Київ безпілотниками . Дрони летіли на столицю з різних напрямків декількома групами. Сили ППО збили всі ворожі цілі.

РФ інтенсивно атакує на Курахівському напрямку

08:49:26

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 167 бойових зіткнень, найбільше на Покровському та Курахівському напрямках. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні у вівторок, 10 вересня.   На Харківському напрямку відбулося дві ворожих атаки в районах населених пунктів Вовчанськ та Глибоке. На Куп’янському напрямку за добу відбулося 12 атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника у бік Синьківки, Петропавлівки, Глушківки, Стельмахівки та Лозової.   На Лиманському напрямку ворог атакував 14 разів. Намагався просунутись уперед неподалік восьми різних населених пунктів. Акцент робив біля Невського, Новосадового, Торського, Григорівки та Макіївки.    На Сіверському напрямку українські захисники також відбивали 14 штурмових дій російських загарбників поблизу Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки, Спірного та Званівки. На Краматорському напрямку окупанти атакували двічі, у районі Білої Гори.   На Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив дев’ять атак неподалік Неліпівки та Торецька.   На Покровському напрямку захисники зупинили 41 штурмову і наступальну дію росіян у бік населених пунктів Воздвиженка, Зелене Поле, Новотроїцьке, Гродівка, Новогродівка, Селідове та Михайлівка. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Михайлівки та Новогродівки.    На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 46 атак. Основні зусилля ворог прикладав у районах Українська, Красногорівки, Костянтинівки та Георгіївки - де відбулось шість, сім, 15 та 12 боєзіткнень відповідно.   На Времівському напрямку противник здійснив дев’ять штурмів позицій ЗСУ неподалік Золотої Ниви, Шахтарського і Вугледара. Активно задіював для ударів на напрямку штурмову і бомбардувальну авіацію.   На Оріхівському напрямку окупанти намагалися вибити підрозділи Сил оборони з позицій в районах Малої Токмачки і Малих Щербаків - загалом провели три атаки. Для авіаударів росіяни використали близько десятка керованих авіабомб і до сотні НАРів.   На Придніпровському напрямку російські загарбники атакували позиції ЗСУ дев’ять разів. Отримали жорстку відсіч, зазнали втрат. Вчора авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали 13 ударів по районах зосередження особового складу і ОВТ противника, а також уразили п’ять артилерійських систем. Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 1380 окупантів . З початку повномасштабного вторгення в Україну армія Росії втратила 627 790 солдатів.

Шольц готовий до розмови з Путіним

08:29:37

Канцлер Німеччини Олаф Шольц без вагань провів би телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним, якби вважав, що настав час. Про це повідомив речник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт, пише  Bild у вівторок, 10 вересня.   Політик заявив про необхідність прискорення мирних ініціатив для завершення війни в Україні, однак уряд Німеччини "не має підстав для оптимізму".   Недавні заяви Кремля не свідчать про готовність до конструктивних мирних переговорів, зазначив Гебештрайт. Водночас, за його словами, Шольц не уникнув би телефонної розмови з Путіним, якби вважав момент слушним.   Німецький уряд наразі не може назвати конкретну дату проведення наступної мирної конференції по Україні, яку згадував Шольц. Однак, за словами його радника, в усьому світі є відчуття, що ця війна повинна закінчитися якомога швидше. Нагадаємо, Шольц висловився  за прискорення переходу до мирного процесу в Україні . Росія заявила, що хоче дізнатися деталі "мирного плану" від канцлера Німеччини. Однак наразі передумови мирного врегулювання в Україні поки не простежуються , вважають в Кремлі. Задобрити Путіна. У Шольца буде свій мирний план

Зеленський призначив тимчасового очільника Закарпатської ОДА

07:34:28

Президент Володимир Зеленський призначив тимчасового виконувача обов’язків голови Закарпатської обласної державної адміністрації. Про це йдеться в указі, опублікованому на сайті глави держави.   "Тимчасово покласти виконання обов’язків голови Закарпатської обласної державної адміністрації на Білецького Мирослава Золтановича", - йдеться в документі.   Білецькому 48 років.  Він депутат Закарпатської обласної ради VI, VII та VIII скликань. З 2021 року Білецький обіймав посаду першого заступника голови Закарпатської ОДА, входив до складу постійної комісії облради з питань бюджету.   Нагадаємо, 8 вересня президент звільнив Віктора Микиту з посади голови Закарпатської ОДА . В той самий день Зеленський призначив його заступником очільника Офісу президента. Зеленський звільнив Шурму з посади заступника глави ОП

Задобрити Путіна. У Шольца буде свій мирний план

00:39:32

  На Заході продовжують шукати шляхи завершення війни, розв'язаної Росією проти України. Поки що Володимир Зеленський збирається представити свій план перемоги керівництву США, інший партнер України – канцлер Німеччини Олаф Шольц може готувати власну мирну ініціативу.   Зручний план для Росії   Італійська La Repubblica пише, що Шольц нібито хоче увійти до історії як канцлер світу. Для цього він планує використати війну Росії проти України. Видання, посилаючись на джерела в парламенті, повідомляє, що Шольц разом із деякими однопартійцями розробляє план на кшталт Мінських угод, що передбачає можливу передачу Росії частині окупованих українських територій.   Видання пише, що Шольц не коментував цієї інформації. Проте раніше в інтерв'ю німецькому каналу ZDF він заявляв, що другий саміт світу має відбутися за участю Росії. За словами канцлера, його позиція у цьому питанні збігається з позицією президента України Володимира Зеленського.   "Вважаю, що зараз той момент, коли нам необхідно обговорити, як ми можемо вийти з цієї військової ситуації та досягти світу швидше, ніж здається можливим зараз", - зазначив Шольц.   Реакція   Глава Офісу президента України Андрій Єрмак у відповідь на цю інформацію заявив, що Україна не відмовиться від своєї територіальної цілісності.   “Винятково українська Формула миру, норми міжнародного права, територіальна цілісність та суверенітет України. Це єдиний шлях до справедливості”, - зазначив Єрмак.   Також на цю інформацію відреагували у Росії. Представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що РФ готова розглянути будь-які пропозиції, проте спочатку там хотіли б дізнатися більше інформації про ініціативу Шольца.   План Індії   Радник прем'єр-міністра Індії національної безпеки Аджит Довал приїде до Москви 10-11 вересня для обговорення мирних ініціатив у контексті російсько-української війни, повідомляє індійська преса.   Довал планує зустрітися із Володимиром Путіним. Він також візьме участь у зустрічі представників БРІКС із питань безпеки. Очікується, що на полях цієї зустрічі Довал проведе переговори із представниками РФ та КНР.   Перебуваючи з візитом у Києві, прем'єр-міністр Індії Наренда Моді заявив, що його країна підтримує досягнення миру в Україні дипломатичним шляхом з повагою до суверенітету та територіальної цілісності держави. Він також запевнив, що Індія готова активно сприяти мирному врегулюванню.   Китайський план   Свій мирний план також має Китай разом із Бразилією. Їхня ініціатива, зокрема, полягає в тому, щоб сторони дотримувалися трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи.