Підручник "без Криму": Міносвіти пояснило помилку
Причиною похибки став недогляд під час підготовки книжки до друку: зображення на фотостоці мало два шари - мапу України та Криму окремо.
Підручник для 7-го класу з української мови з виправленою піктограмою карти України - українським Кримом розмістили в електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України
Автори підручника, виданого друком з мапою України без Криму, Анастасія Онатій і Тарас Ткачук, пропонують провести у школах флешмоб Домалюй Крим та обговорити з учнями беззаперечну належність півострова до України і засудження його тимчасової окупації росіянами.
Видавництво та авторський колектив визнали помилку і пояснили її появу недоглядом під час підготовки підручника до друку: зображення на фотостоці мало два шари - мапу України та Криму окремо, а через помилку під час верстки в підручник потрапив тільки один шар зображення - мапа України без півострова.
Автори наголошують, що Крим є невіддільною частиною України і в підручнику є згадки про це.
Для проведення флешмобу автори пропонують виділити 10-15 хвилин на уроці української мови; домалювати з учнівством піктограму в підручнику; поговорити про Крим і його належність до України; обговорити інформаційні пастки, медіаграмотність і важливість визнавати власні помилки.
МОН спільно з Українським інститутом розвитку з метою виявлення недоліків на ранніх етапах підготовки підручників, підвищення якості навчальних книг та уникнення технічних помилок у них, з цього навчального року проводить апробацію підручників у школах перед друком.
Міністерство регулярно повідомлятиме про її результати на сайті та сторінках у соцмережах.
Причиною сканадалу стало те, що в підручнику української мови для 7-го класу виявили карту України без Кримського півострова. Підручник виданий у 2024 році видавництвом Літера та рекомендований Міністерством освіти і науки України.
Нагадаємо, в Угорщині розробили підручник з географії для учнів 8 класів, який переповнений антиукраїнською пропагандою, спотвореними фактами. Навчальний матеріал може налаштувати школярів на вороже ставлення до України.
В Україні відреагували на підручник з антиукраїнською пропагандою в Угорщині
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp