В Естонії поступово зникнуть українські класи - ЗМІ
Станом на травень у школах Естонії навчалося майже 9 тисяч українських дітей. 24% з них здобували освіту в початковій школі, а 64% - в загальній середній.
В естонських школах стане менше класів для українських дітей, де навчання проходить українською та естонською. У Міністерстві освіти Естонії вважають, що українські діти готові до навчання з естонськими ровесниками, тим паче батьки самі хочуть, аби їхні діти здобували місцеву освіту. Про це у неділю, 25 серпня, повідомляє естонський мовник ERR.
Вказується, що в Естонії діють дві школи - Ряеґу та "Свободи", обидві у Таллінні, в яких частину навчання діти з України здобувають українською, а іншу - естонською.
З нового навчального року Ряеґу вже не відкриє перший клас, а за пару років її планують закрити. Очікується, що у цій школі українські діти зможуть провчитися до шостого класу. При цьому, у четвертому класі мова навчання замінюється на естонське.
В іншій державній школі "Свободи" навчається близько 530 учнів. У цій школі 40% уроків проводяться українською мовою, а решта 60% - естонською.
Майбутнє школи - відкрите для обговорення. Одна з ідей - перетворити її в міжнародну школу, де могли б навчатися українці та вихідці з інших країн.
Головна експерта відділу загальної освіти Міністерства освіти й науки Естонії Хеле Ліїв-Тельманн розповіла, що в попередні роки у великих містах було також кілька шкіл, у яких утворили окремий клас для українських учнів. Однак з нового навчального року таких класів теж стане менше.
За її словами, школи, які навчали українських учнів в окремих класах, вважають, що діти з України вже готові навчатися разом з естонцями в естонськомовних або російськомовних класах.
Ліїв-Тельманн також зазначила, що раніше і батьки, і керівництво шкіл вважали, що біженці пробудуть в Естонії тимчасово. Проте зараз ця думка змінюється, і українські родини все більше хочуть, щоб їхні діти здобували місцеву освіту.
Нагадаємо, раніше стало відомо, наскільки українські біженці задоволені життям в Євросоюзі. Опитували громадян, які зараз проживають в Німеччині, Польщі та Чехії.
В Європі планують залишатися близько 70% українських біженців. Майже половина українців у країнах Європи мають роботу.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp