Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Омбудсмен пояснив, навіщо Україна евакуйовує мешканців Курщини

14:58:48

Українська влада має попіклуватися про цивільне населення взятих під контроль територій Курської області Росії. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі Радіо Свобода в п'ятницю, 16 серпня.   Зокрема, омбудсмен прокоментував критику через евакуацію росіян до України.   "Я розумію, що у нас суспільство може по-різному трактувати зусилля України щодо виконання своїх міжнародних зобов’язань, але ми тим і відрізняємося від росіян, що ми цивілізована нація, демократична нація... Як тільки ми покажемо, що ми можемо поводитися нецивілізовано, в такий спосіб, як росіяни, тоді ми можемо забути про військову підтримку", - сказав Лубінець.   За його словами, Україна не буде створювати спеціальних таборів для цивільного населення Курської області РФ, які захочуть евакуюватися.   "Ми не очікуємо, що буде велика кількість охочих до нас приїхати, якщо взагалі вони будуть. Але я точно не переживаю за те, що буде небезпечно для цивільного населення з території Курської області… Ми запропонували кожному і кожній з мешканців Курської області в разі бажання евакуюватись з цієї території", - зазначив омбудсмен. Лубінець додав, що Україна відкриє гуманітарні коридори - чи то на територію, яку контролює Росія, чи то на територію України. "Це має бути власний вибір будь-якого громадянина, який зараз там перебуває з-поміж цивільних. Ми точно не збираємося порушувати їхні права", - наголосив уповноважений Верховної Ради з прав людини.   Нагадаємо,  Україна створила військову комендатуру в Курській області Росії . Нині опрацьовується можливий маршрут гуманітарного коридору для цивільних із Курської області в Суми .

ЗСУ розбили ще одну колону військ РФ на Курщині - росЗМІ

13:56:23

Українські військові могли знищити нову колону російської військової техніки під час наступу в Курській області. Про це повідомляє видання Moscow Times в п'ятницю, 16 серпня.   Зазначається, що першим про удар ЗСУ по колоні в ніч проти 16 серпня повідомив "воєнкор" Платон Маматов. За його даними, колону було розбито неподалік від селища міського типу Кореневе, за яке від початку тижня точаться бої між ЗСУ та армією РФ.   "Немає на війні гіршої біди, ніж ідіот у командирах", - писав Маматов, але пізніше видалив пост. Його інформацію пізніше підтвердив інший російський "воєнкор" Romanov Лайт.   "Й**ані аватари так і не навчилися відводити колони", - написав він.   Нагадаємо, у ніч проти 9 серпня було знищено російську військову колону поблизу Рилська Курської області РФ. Згодом у мережі показали фото і відео знищеної колони армії РФ на Курщині . Судячи з кадрів, знищено десятки російських солдатів і вантажівок. За те, що сталося, Z-блогери вимагали розстріляти воєначальників РФ .

Українським коридором за рік скористалися понад 2300 суден

13:35:32

У чорноморські порти України за рік роботи морського коридору в Чорному морі зайшло 2300 суден. Вантажообіг становив більш ніж 64 млн тонн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду в п'ятницю, 16 серпня.   Очільник уряду нагадав, що з першого дня  вторгнення Росія робила все, аби українські порти на Чорному морі були заблоковані. Саме таким чином ворог тиснув на економіку України та на союзників, створюючи загрози для світової продовольчої безпеки.   За словами Шмигаля, однією з найбільших перемог для України торік стало відкриття Українського морського коридору.   Прем’єр поділився результатами роботи морського коридору для України.   "Більш ніж 2300 суден зайшло в чорноморські порти України за цей рік. Вантажообіг склав більш ніж 64 млн тонн. Майже 44 млн тонн зернових було експортовано з України", - сказав він.   За його словами, все це мало позитивний вплив на різні галузі економіки держави та на економіку загалом.

Кабмін уточнив вимоги до повісток, їх перевірки та надсилання

13:25:59

Кабінет міністрів уточнив вимоги до повісток, які видають призовникам, військовозобов'язаним та резервістам. Також визначено механізм їх перевірки та надсилання. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука у Telegram в п'ятницю, 16 серпня.   Уряд уточнив вимоги до повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зокрема, щодо присвоєння таким повісткам унікального електронного ідентифікатора у вигляді QR-коду. З його допомогою можна перевірити всю інформацію, зазначену у повістці.   Також визначено механізм перевірки чинності повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, у тому числі за допомогою електронного кабінету військовозобов’язаного у мобільному застосунку Резерв+.   Кабмін визначив статус повісток на бланку та повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (у тому числі у роздрукованому вигляді) та їх юридичної сили.   Уряд визначив адреси надсилання повістки резервістам або військовозобов’язаним, які уточнили свої персональні дані протягом 60 днів після того, як набув чинності новий закон про мобілізацію. Уточнено зміст інформації, що міститься в описі вкладення та надсилається разом із повісткою. Нагадаємо, суди ухвалили більшість рішень - 88% - на користь позивачів у справах про штрафи ТЦК , і скасували ці грошові стягнення. На Волині повістки вже надсилають поштою

Мавпяча віспа: Китай посилює контроль в’їзду до країни

13:06:04

У відповідь на зростання у світі кількості заражень мавпячою віспою (вірус mpox) Китай на шість місяців посилює заходи контролю на в’їзді до країни. Про це повідомляється на сайті уряду Китаю. Посилені заходи контролю набули чинності 15 серпня і діятимуть протягом щонайменше шести місяців.   Обов’язковій перевірці підлягатимуть люди, які прибувають із країн та регіонів, де були підтверджені випадки зараження віспою мавп. Якщо хтось із таких прибулих має низку симптомів, як лихоманка, головний біль, біль у спині, м’язах, збільшення лімфатичних вузлів і висипання, вони повинні заявити про свій стан на митниці під час в’їзду на територію Китаю.   Митники проводитимуть відбір зразків та дослідження на предмет захворювання мавпячою віспою відповідно до діючих протоколів.   Водночас дезінфікуванню піддаватимуться транспортні засоби, контейнери та товари з країн і регіонів, де були зареєстровані випадки мавпячої віспи. Нагадаємо, днями Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах мавпячої віспи (mpox) в Африці надзвичайною ситуацією міжнародного значення в галузі охорони здоров'я.   Віспа мавп ходить світом. Що потрібно про неї знати