В ФРН повідомили, чому відпустили Красікова
В Анкарі під координацією розвідки Туреччини відбувся великий обмін ув'язненими між РФ та країнами Заходу. Загалом обміняли 24 ув'язнених та двох дітей.
Влада Німеччини не помилувала вбивцю Вадима Красікова, якого обміняла у Росію, а депортувала з країни. Про це у четвер, 1 серпня, пише видання Die Welt
Журналісти пояснюють, що за законами Німеччини випустити на свободу засудженого до довічного ув'язнення можна тільки через 15 років відбування покарання. Красіков провів у в'язниці лише три роки.
"Був ще один спосіб вийти на свободу за довічного ув'язнення - помилування президента, однак прохання від Красікова не надходило. Також це могло вдарити по іміджу керівництва країни", - йдеться в дописі.
Влада ФРН вирішила використати третій спосіб - депортувати росіянина.
Як зазначає видання, Красіков був депортований за рішенням імміграційної служби міста в Нижній Баварії, де знаходилася його в'язниця.
У свою чергу, чк пише німецьке видання BILD, російський кілер Вадім Красіков міг брати участь у вбивстві Анатолія Собчака.
"Путін і Красиков були тісно пов'язані в минулому. Так, Путін міг побоюватися, що Красіков розкриє важливу інформацію, якщо залишиться в німецькій в'язниці - з помсти російському режиму, який не робить усе для його звільнення, або щоб укласти угоду з владою Німеччини”, - йдеться в матеріалі.
Видання також припускає, що Красіков міг зіграти роль у приході Путіна до влади. "У 1990-ті роки він ніби працював на Анатолія Собчака. У лютому 2000 року, після вступу Путіна на посаду президента, Собчак раптово помер. Офіційна причина смерті - серцевий напад - залишилася лише однією з версій. Родичі припускали, що Собчака було вбито. Відтак Красіков міг мати стосунок до ймовірного вбивства Собчака і слід може привести до самого Путіна. Це пояснює наполегливість, з якою російський диктатор боровся за звільнення кілера", - пише видання. Росіянин Вадім Красіков перебував за гратами за вбивство громадянина Грузії чеченського походження Зелімхана Хангошвілі. Вищий земельний суд Берліна засудив його до довічного ув'язнення. В аеропорту після повернення в РФ, його та інших злочинців зустрів особисто сам Путін.
Раніше радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що угода між Росією та західними країнами (включно зі США і Німеччиною) стосовно обміну ув'язненими не пов'язана з питанням війни в Україні.
Нагадаємо, обмін 26 ув'язненими між Росією, Білоруссю та країнами Заходу відбувся в аеропорту Анкари.
Білий дім підтвердив плани з обміну Навального
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp