Виробник безпілотників Skyeton вийшов на ринок Словаччини. У запуск інвестували $3,5 млн
Українська компанія Skyeton навесні 2024 року розгорнула виробництво безпілотників Raybird у Словаччині. У запуск інвестували в $3,5 млн, розповів в інтерв’ю Forbes засновник компанії Олександр Степура.
За його словами, виробництво розгорнули там на той випадок, якщо в український завод влучать російські ракети. За кордоном орендують за 1000 кв. м.
Окрім цього, виробництво у Словаччині вирішує й іншу проблему. Через воєнний стан Raybird не можуть експортувати продукції, а кінцева ціна обмежена націнкою у 25%. Також у ціну неможливо вкласти витрати на розробку.
Завод у Словаччині дозволяє оминути ці обмеження та відриває більше можливостей на світовому ринку, щоб країни Європейського Союзу і НАТО купували їхні безпілотники.
Словацький завод здатний побудувати 25 розвідувальних систем на рік, а після закриття раунду інвестицій потужності будуть збільшені вчетверо. Під розширення Skyeton зараз залучає $15 млн інвестицій.
Окрім заводу дронів, Степура задублював у Словаччині ще один бізнес — виробництво модульних будинків Homers.
Що відомо про Raybird
Skyeton понад 17 років випускає надлегкі літаки та БПЛА. Серед розробок Skyeton є безпілотний авіаційний комплекс Raybird-3 для довготривалих розвідувальних місій цивільного та спецпризначення;
- Вартість одного комплексу — $1,2 млн. Сюди входять: три літаки, переносні наземні станції керування, антенна система, пускова установка, камери, фотоапарат і радари.
- Найдорожча встановлена камера на літаку коштує €300 000. Окрім дорогих деталей, 60–70% собівартості припадає на розробку та оплату праці інженерів.
- У повітрі дрон перебуває 28 годин і долає відстань до 2500 км на висоті до 4500 м робить, що фактично робить його невидимим для систем РЕБ.
- Йдеться, що лише пʼять світових компаній мають схожі за співвідношенням ваги й тривалості перебування в повітрі дрони, проте закордонні зразки в рази дорожчі.
- З лютого 2022 року по травень 2024 року Сили оборони України замовили у Skyeton понад 75 розвідувальних комплексів.