Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський заслухав доповіді військових і розвідки

21:40:14

Президент Володимир Зеленський заслухав доповіді військових, зовнішньої розвідки та Міністерства оборони. Про це глава держави повідомив у вечірньому відеозверненні в середу, 24 липня.   "Сьогодні ж було кілька доповідей, які надають більш чіткого розуміння і завдань, і потреб", - сказав президент. Зеленський уточнив, що доповідав, зокрема, голова Служби зовнішньої розвідки Олег Іващенко про очікування на найближчий час та можливості, якими обов'язково потрібно скористатися Україні.   Також була доповідь міністра оборони України Рустема Умєрова щодо забезпечення військових завдань цього місяця. За словами президента, у цьому питанні готуються новини.   Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на фронті та захисні дії українських воїнів. Глава держави також заслухав доповідь про тренування наших воїнів та розгортання Patriot в Україні. Нагадаємо, Зеленський у вечірньому відеозверненні прокоментував візит Кулеби до Китаю .

Іспанія не пустила російський вітрильник на морський фестиваль

21:20:26

Російський вітрильний фрегат Штандарт не пустили на фестиваль в іспанському порту Віго. Про це заявив капітан судна Володимир Мартусь, пише Радіо Свобода в середу, 24 липня.   За словами капітана, вітрильник, на борту якого перебувають 15 людей, включаючи трьох підлітків, не пускають до іспанських портів. Запасів їжі на кораблі залишилося на три-чотири дні.   "Що зараз робити, незрозуміло. Стоячи на якорі, треба зрозуміти, куди ми можемо піти", - сказав росіянин.   Раніше Штандарт не пустили до французького порту Брест на морський фестиваль, що проходив 12-17 липня. Заборона на вхід до портів  була прийнята у зв'язку з 14-м пакетом санкцій Європейського Союзу проти Росії, які поширюються на історичні судна-репліки.   34-метровий дерев'яний трищогловий фрегат Штандарт є копією фрегата 1703 року, побудованого Петром Першим. Він був спущений на воду у 1999 році. Нагадаємо, 24 червня країни ЄС запровадив 14-й пакет санкцій проти Росії.  Кореспондент.net  детально розбирався, що містить новий пакет обмежень і  що з нових заходів найболючіше вдарить  по російській економіці та її громадянам. Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії

Зеленський прокоментував візит Кулеби до Китаю

20:41:57

  Є чіткий сигнал від китайської сторони про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Про це заявив президент Володимир Зеленський, коментуючи у вечірньому відеозверненні 24 липня візит до Китаю міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Глава держави повідомив, що очільник МЗС України Дмитро Кулеба, який перебуває з візитом у Китаї та вже провів переговори зі своїм колегою, доповів про результати своєї зустрічі. "Візит українського високопосадовця на такому рівні відбувається вперше за безліч років, і це добре. Є чіткий сигнал, що Китай підтримує територіальну цілісність і суверенітет України", - заявив Зеленський.   Президент також повідомив, що за підсумками доповіді Кулеби "було підтверджено і те, що мені говорив лідер Китаю Сі Цзіньпін, що Китай не надає зброю Росії".   "Детальну доповідь міністра я очікую після повернення в Україну", - резюмував глава держави.

Європа застерігла Словаччину від ухвалення закону про "іноагентів"

20:19:19

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні юридичні дії, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ. Про це заявила віцепрезидентка ЄК Вера Юрова, пише Reuters в середу, 24 липня.   За її словами, в Братиславі вона говорила про ініційований урядом Словаччини законопроєкт, який нагадує ініціативи боротьби з "іноагентами".   "Я була дуже чіткою. Якщо ви підете за угорським прикладом щодо закону про неурядові організації, ми негайно розпочнемо процедуру порушення (законодавства ЄС. – Ред.), тому що у нас вже є рішення суду", - заявила віцеголова Єврокомісії.   У квітні парламент Словаччини запропонував поправку до закону про неурядові організації, яка запроваджує маркування НУО, що отримують понад 5000 євро на рік іноземного фінансування, як "організації з іноземною підтримкою". У 2017 році в Угорщині ухвалили закон про "іноагентів". Суд ЄС визнав його незаконним який. Угорщина скасувала його у 2021 році. Нагадаємо, 14 травня  парламент Грузії ухвалив законопроєкт про прозорість іноземного впливу , який спричинив масові протести.  Єврокомісія висловила "глибокий жаль" через остаточне ухвалення парламентом Грузії законом про "іноагентів".

Енергетики повернули світло 11 тис. абонентів, що постраждали від обстрілів

20:15:09

  За дві доби, 22 та 23 липня, енергетики ДТЕК відновили електропостачання 19 населених пунктів на Донеччині та Дніпропетровщині. Про це повідомила пресслужба компанії в середу, 24 липня.   Так, на Донеччині за дві доби фахівцям ДТЕК вдалося повернути світло 6,2 тис. родин, що були без електроенергії через атаки російських загарбників.   На па півдні Дніпропетровщині ремонтним бригадам ДТЕК вдалося повернути світло майже 5 тис. сімей. В деяких населених пунктах, наближених до зони бойових дій, світло повертали вже десятки разів.   Нагадаємо, минулого тижня енергетики ДТЕК повернули світло 75 тис. родин , які були без електроенергії через обстріли. У червні енергетики ДТЕК  відновили енергопостачання для 341 тисячі українців  в Одеській, Дніпропетровській, Донецькій та Київській областях після російських обстрілів.

Біля Тиси затримали школяра, який вів ухилянтів на переправу

19:41:26

На Закарпатті прикордонники затримали під час спроби незаконного перетину кордону чотирьох порушників разом із неповнолітнім провідником. Про це повідомила пресслужба ДПСУ в середу, 24 липня.   Чоловіки планували перепливати річку Тиса. Супроводжував "плавців" 14-річний житель села Вилок.   Затриманими виявилися жителі Київщини, Закарпаття, Дніпропетровщини та Львівщини. За подорож із можливим смертельним фіналом у стрімкій течії річки, кожен зі спритників заплатив від 4000 до 6000 доларів. Підліток мав отримати за свої послуги 1000 доларів.   Правоохоронці встановлюють коло осіб, причетних до організації незаконної подорожі чоловіків. Нагадаємо, раніше  викрили правоохоронця, що заробляв на переправлянні ухилянтів через кордон на територію Молдови. Українці відповіли, чи "соромно бути ухилянтом"