Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Боррель сказав, коли Україна отримає перші кошти від активів РФ

22:34:02

Європейський Союз надішле перший транш у розмірі 1,4 млрд євро з прибутку від заморожених активів Росії на закупівлю зброї для України на початку серпня. Про це повідомив високий представник ЄС з зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля на пресконференції у Брюсселі в понеділок, 22 липня.   "Щодо прибутків, я поінформував міністрів про прогрес у підготовці першого переказу 1,4 млн євро, який, як очікується, відбудеться на початку серпня - наступного тижня", - сказав він.   Головний дипломат ЄС зазначив, що ці кошти будуть спрямовані на закупівлю пріоритетного військове обладнання для України - засобів протиповітряної оборони, артилерійських снарядів та озброєнь в української промисловості.   "Таким чином ми не просто надаватимемо військову підтримку Україні, а й ізсередини самої України. Що, певна річ, є найлогічнішим та найефективнішим шляхом, яким ми можемо піти", - підкреслив Боррель. Нагадаємо, наприкінці травня  Рада ЄС схвалила передання Україні надходжень  від оподаткованих надприбутків заморожених активів Росії. Щорічні надходження становитимуть приблизно 2,5-3 млрд євро. 90% від очікуваних надходжень буде використано на військові цілі для підтримки оборони України. 10% піде на відновлення та реконструкцію. РФ має відшкодувати Україні $486 млрд збитків - G7

У 10 класі вивчатимуть озброєння та техніку - МОН

22:22:34

У 10 класі учні вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, знайомитимуться із принципами управління та планування, вивчатимуть озброєння та військову техніку. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки України в понеділок, 22 липня.   Зазначається, що оновлений проєкт предмета Захист України відображає реалії та виклики, з якими стикається Україна. Програма буде однаковою для всіх учнів незалежно від статі. Зміст предмета охоплює широкий спектр тем, зокрема інноваційні технології, інформаційну безпеку та домедичну допомогу.   "Сьогодні наше завдання - підготувати молодь до викликів сучасного світу, який стрімко змінюється. Ми прагнемо розвивати в підлітків критичне мислення, вміння адаптуватися та реагувати. Оновлення програми предмета Захист України спрямовано на формування важливих життєвих навичок: від надання першої допомоги до розуміння сучасних технологій", - заявив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.   У 10 класі учні вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, знайомитимуться із принципами управління та планування, вивчатимуть озброєння та військову техніку. Значну увагу надаватимуть практичним навичкам: орієнтуванню на місцевості, основам інженерної фортифікації та стрілецькій підготовці.   Програма 11 класу фокусується на розвитку військових технологій, особливостях інформаційної безпеки, поглибленні знань з домедичної допомоги. Важливим аспектом є вивчення методів захисту цивільного населення в кризових умовах, можливостей і способів оборони України. Раніше повідомлялося, що відмова студентів чоловічої статі, визнаних придатним до військової служби, від проходження практичної базової підготовки є підставою для відрахування їх із закладу освіти .

Ще одна країна приєдналася до коаліції дронів для України

21:45:35

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України. Про це повідомила пресслужба латвійського Міністерства оборони в понеділок, 22 липня.   "Я дуже радий вітати Чехію в коаліції безпілотників, яка допомагає Україні відбиватися від російського вторгнення", - заявив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.   Після приєднання Чехії кількість членів коаліції зросла до 16.   "Країни коаліції безпілотників вже зробили значний внесок в українську армію, поставивши безпілотники. Цього року Латвія виділила 20 мільйонів євро на коаліцію безпілотників", - зазначили в Міноборони країни.   Нагадаємо, коаліція дронів та РЕБ була створена Україною й Латвією у грудні 2023 року. Згодом до неї долучилися Велика Британія, Нідерланди, Німеччина, Естонія та Канада.

Байден зробив заяву щодо президентства

21:26:32

Американський лідер Джо Байден не піде достроково у відставку й залишатиметься президентом до завершення свого терміну. Про це політик заявив у X в понеділок, 22 липня.   "Ми Сполучені Штати Америки - немає нічого, що ми не можемо зробити, якщо робимо це разом", - написав Байден.   Президент США зазначив, що "ми просто повинні пам'ятати, хто ми є".   "Я присвятив своє президентство тому, щоб довести це, і я продовжуватиму це робити сьогодні, завтра та кожного дня, коли я маю честь бути вашим президентом", - наголосив Байден.   Нагадаємо, 21 липня Байден заявив, що знімається з виборів . Це сталось після тиску з боку демократів після провальних дебатів з кандидатом в президенти від Республіканської партії США Дональдом Трампом.   У своєму зверненні Байден запропонував як кандидата від демократів на посаду президента віцепрезидента Камалу Гарріс. Після цього деякі республіканці закликали Байдена піти у відставку .

Німець, якому загрожує розстріл у Білорусі, не оскаржив вирок

21:15:26

Громадянин Німеччини Ріко Крігер, щодо якого в Білорусії винесено смертний вирок за звинуваченням у "тероризмі" та "найманстві", не став оскаржувати вирок. Про це повідомили білоруські ЗМІ в понеділок, 22 липня.   Зазначається, що вирок набув чинності.   Крігера звинувачують у тому, що він нібито за завданням СБУ в'їхав до Білорусі туристом 2 жовтня 2023 року та вів розвідку і фотографував військову техніку, територію однієї з військових частин, а також залізничні колії під Мінськом, а дані надіслав представнику української спецслужби. Потім Крігер нібито встановив вибухівку на коліях поряд з залізничною станцією Озерище під Мінськом. Вибух стався саме перед прибуттям на станцію пасажирського поїзда. 6 жовтня громадянин Німеччини збирався відлетіти до Баку, але був затриманий. Нагадаємо,  справа Крігера  може бути пов'язана з його ймовірною причетністю до полку імені Кастуся Калиновського - білоруського добровольчого формування, яке воює на боці України у війні проти Росії. Повідомлялося, що  Мінськ забезпечив Берліну консульський доступ до засудженого "у повній відповідності до міжнародних норм і двосторонніх угод".

Концерн Boeing поставить Korean Air 50 літаків

20:49:20

Американський виробник літаків Boeing уклав з південнокорейською авіакомпанією Korean Air угоду про постачання 20 літаків 777-9 та 20 787-10. Про це повідомила пресслужба Boeing в понеділок, 22 липня.   Документ був підписаний на авіасалоні у Фарнборо. Він також передбачає опціон на постачання ще 10 літаків 787 Dreamliner.  Початок постачання Boeing-777-9 намічено на 2028 рік. У березні Korean Air розмістила велике замовлення на широкофюзеляжні літаки у європейського Airbus - на шість A350-900 і 27 А350-1000. Очікується, що Boeing-777-9 і Airbus-350-1000 "виконуватимуть різні завдання".   За перше півріччя 2024 року Boeing отримав замовлення на 156 літаків проти 366 за аналогічний період минулого року. Зокрема клієнти замовили у компанії 101 літак сімейства 737 MAX, 42 літаки 777-ї серії та 13 лайнерів серії 787.   Нагадаємо,  Boeing погодився визнати провину у кримінальній справі стосовно двох катастроф Boeing-737 MAX у 2019 та 2018 роках. Авіатрощі забрали життя 346 осіб. У США продовжили заборону на польоти Boeing 737 MAX 9

Зеленський анонсував ще чотири безпекові угоди

20:15:10

Україна готує ще чотири нові угоди про співпрацю у сфері безпеки з партнерами. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні в понеділок, 22 липня.   "Наша команда готує ще чотири нові безпекові договори для України. Уже найближчим часом ми розпочнемо переговори і досить оперативно підготуємо документи до підписання. Це для нас і оборонна підтримка, це для нас і фінанси, і гуманітарна взаємодія", - зазначив глава держави.   Загалом після підписання цих договорів, Україна матиме вже майже 30 таких угод із нашими партнерами, додав Зеленський.   Водночас президент не назвав країни, з якими буде укладено угоди про безпеку.   "Ми ставили собі завдання, щоб це були різні країни - і не тільки країни НАТО", - сказав український лідер.   Нагадаємо, раніше Україна підписала безпекові угоди з Румунією , Польщею, Словенією та іншими країнами.

Замах на Трампа: глава Секретної служби США визнала провал охорони

19:41:23

Директорка Секретної служби США Кімберлі Чітл, чиє відомство забезпечує охорону перших осіб держави, взяла відповідальність за провал, який уможливив замах на кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа. Про це вона заявила під час свідчень у Комітеті з питань нагляду Палати представників США в понеділок, 22 липня.   Чітл назвала замах на Трампа найбільш значним оперативним провалом Секретної служби США за останні десятиліття   Посадовиця підтвердила, що будівля, з якої стріляли в Трампа, була за межами периметра безпеки, а також заявила, що для захисту експрезидента США "було задіяно достатню кількість агентів" Секретної служби.   На питання, чому охорона Трампа не спрацювала в день замаху, Чітл сказала, що "бере на себе відповідальність за цю трагедію".  Нагадаємо, 13 липня на передвиборчому мітингу кандидата в президенти від Республіканської партії стався інцидент зі стріляниною, під час якого  Трамп отримав легке поранення вуха . Один з учасників події загинув, ще двоє людей отримали поранення.    Спецслужби знешкодили нападника на Трампа, ним виявився 20-річний Метью Крукс. У ФБР  назвали інцидент замахом на вбивство . У США арештували чоловіка за погрози вбити Трампа і Венса