Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Польща проведе нову військову операцію на кордоні з Білоруссю

14:51:55

Польща з 1 серпня на кордоні з Білоруссю розпочне операцію Безпечне Підляшшя , до якої залучать близько 17 тисяч військових. Про це повідомив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Комиш, передає RMF24.   За його словами, рішення про запровадження буферної зони на кордоні з Білоруссю має позитивний ефект - кількість спроб перетину кордону і самих перетинів скоротилася вдвічі.   Відповідальною за операцію буде 18-та механізована дивізія. Для навчання солдатів на кордоні були відряджені поліцейські, в тому числі ті, які брали участь у місії в Косові.   Польща також вимагає від Білорусі співпраці у розслідуванні, щоб знайти вбивцю польського солдата, який помер після поранення на кордоні. Нагадаємо, у червні  Польща запровадила буферну зону на кордоні  з Білоруссю. Перед цим у Польщі помер військовий, який був  поранений ножем нелегальним мігрантом , що намагався потрапити до країни з території Білорусі. Уряд Польщі розглядає можливість закриття усіх прикордонних переходів на кордоні з Білоруссю . Вивчається, які наслідки таке рішення може мати для економіки та місцевих громад.

Омбудсмен відповів, чи розпочнеться навчальний рік раніше 1 вересня

14:31:57

  Правові підстави розпочинати новий навчальний рік раніше 1 вересня наразі відсутні, хоча таке рішення може бути правильним. Про це заявив  освітній омбудсмен Сергій Горбачов у Facebook в середу, 17 липня.   "Питання початку, тривалості та закінчення навчального року врегульовано законом про повну загальну середню освіту.. Встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається в День знань - 1 вересня, триває щонайменше 175 навчальних днів і завершується не пізніше ніж 1 липня наступного року", - зазначив він. Норми про освітній процес в умовах воєнного стану встановлюють, що тривалість навчального року, дату його початку або закінчення визначає Кабінет міністрів.   "Станом на 10 липня року відповідну постанову КМУ, яка регулює початок і кінець 2024/2025 навчального року, ще не видано, тому правових підстав розпочинати новий рік раніше за 1 вересня немає", - наголосив омбудсмен.   Водночас, на його думку, з огляду на стан в енергетиці рішення про початок навчального року в серпні, можливо, правильне.   "Однак таке рішення Кабінету міністрів України має бути на кілька місяців раніше, щоб дати громадянам свободу вибору щодо початку та завершення навчального року. Це дало б змогу громадам і закладам освіти якісно підготуватися до такого кроку", - сказав Горбачов.   Нагадаємо, школи та інші заклади освіти вже готуються до нового навчального року в умовах проблем з електропостачанням . Зокрема розглядають онлайн-навчання або у змішаному форматі, зміщення розкладу занять і збільшення тривалості зимових канікул.

Huawei добудовує центр розробки чипів на 30 тисяч співробітників

13:59:41

Китайська технологічна корпорація Huawei завершує будівництво масштабного центру дослідження і розробки чипів у місті Шанхай. Про це пише Bloomberg. Загальна вартість проєкту оцінюється в 10 млрд юанів чи 1,4 млрд доларів.   Під новий центр була виділена ділянка площею в 1,6 млн кв метрів. Територія має власну мережу доріг, мостів і  систему трамваїв. Очікується, що у центрі працюватимуть 30 тисяч людей. Це робить його найбільшим дослідницьким центром в структурі Huawei.    Основними завданнями підприємства стануть розробки в галузі напівпровідників для пристроїв, бездротових мереж й інтернету речей.    Нагадаємо, у лютому  виробництво напівпровідників у Південній Кореї зросло найбільше за останні 14 років , що свідчить про триваюче відновлення світового попиту на технології. Тим часом влада Росії доручила спеціалістам до 2028 року спробувати відтворити західні чипи середини 2000-х років .

Трамп про Путіна: Сказав би йому ніколи не лізти в Україну

13:45:35

Кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що за його президентства "нам ніколи не загрожувала б війна" і він би не допустив, щоб очільник Кремля Володимир Путін почав війну проти України. Про це політик сказав в інтерв'ю Bloomberg.   "Ми з Путіним дуже добре ладнали, у нас були гарні стосунки… Він би ніколи не поліз в Україну. Я казав: "Ніколи, ніколи не лізь в Україну", - заявив експрезидент США.   На думку Трампа, нинішня безпекова ситуація у світі "може закінчитися Третьою світовою війною". Політик звинувачує в усьому свого суперника на виборах, чинного президента США Джо Байдена.   "У мене не було війни… Жодної війни, окрім ІДІЛ. Я покінчив з ними за дуже короткий проміжок часу. Мені казали, що на це піде п'ять років, а мені знадобилося небагато часу, ми їх вибили… І Росія не захоплювала жодної території", - додав Трамп.   Водночас кандидат у президенти США сказав, що думав над послабленням санкцій проти Росії, оскільки не є прихильником таких обмежень.   За словами Трампа, якщо у США буде "розумний президент", то такі країни, як Росія, Китай та Північна Корея, не будуть ворогами Штатів". Нагадаємо, після зустрічі з політиком прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що у разі перемоги на виборах Трамп одразу готовий бути посередником на мирних переговорах між Україною та РФ .  Усадити за стіл переговорів. Мирний план Трампа

У Британії назвали Росію та Китай "смертельними" загрозами

13:23:23

Китай та Росія становлять "смертельну" загрозу для Великої Британії та НАТО загалом. Про це заявив керівник стратегічного огляду оборонного потенціалу Британії Джордж Робертсон, передає Bloomberg.   "Ми маємо справу зі смертоносним квартетом країн, які все більше працюють разом", - заявив посадовець. Робертсон назвав Росію, Китай, Іран та Північну Корею країнами, що становлять смертельну загрозу для Великої Британії. Під керівництвом Робертсона новий лейбористський уряд Великої Британії задасть курс оборонної політики. Документ буде опубліковано на початку 2025 року. Раніше повідомлялося, що  НАТО буде потрібно від 35 до 50 додаткових бригад , щоб повністю реалізувати свої нові плани щодо захисту від нападу з боку Росії. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Росія може напасти на країну-союзницю НАТО або іншу сусідню державу вже у 2029 році.