Новообраний ЄП підтвердив підтримку України
Документ під назвою Необхідність продовжувати підтримку ЄС для України підтримали 495 євродепутатів.
Новий склад Європарламенту під час першого пленарного засідання у Страсбурзі переважною більшістю голосів ухвалив резолюцію про продовження підтримки України. Про це повідомляється на сайті ЄП у середу, 17 липня.
Документ під назвою Необхідність продовжувати підтримку ЄС для України підтримали 495 депутатів, "проти" – 137, ще 47 – утрималися. Загалом проголосувало 679 депутатів.
"ЄП підтверджує свою позицію щодо подальшої підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах і непохитної прихильності ЄС наданню політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки так довго, як це буде необхідно для забезпечення перемоги України", – йдеться в резолюції.
Документ підтверджує чинність всіх попередніх рішень Європарламенту з 19 лютого 2014 року, коли Росія анексувала український Крим, захопила частини Луганської та Донецької областей, та почала агресію проти України, що продовжилася повномасштабною агресією 24 лютого 2022 року.
Євродепутати нагадали, що Україна як жертва агресії має законне право на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН. При цьому "суттєва, хоча все ще недостатня військова допомога, яку надають ЄС, США та однодумці-партнери, покликана дати змогу Україні ефективно захистити себе від держави-агресора й відновити повний контроль над всією її міжнародно визнаною територією".
Резолюція пропонує Раді ЄС продовжити та наростити політику санкцій проти Росії та Білорусі, проводити щільний моніторинг її ефективності, а також вжити рішучих дій із запобігання обминанню таких обмежувальних заходів ЄС за участі третіх країн.
Також євродепутати привітали початок міжурядових переговорів ЄС з Україною і Молдовою щодо членства, та назвали входження цих країн до ЄС "геостратегічною та демократичною можливістю й інвестицією у єдину та сильну Європу". При цьому вони наголосили, що процес входження має бути оснований на досягненнях кожної з країн, та на виконаннях критеріїв, включаючи розвиток демократії, верховенства права, боротьбу з корупцією та дотримання фундаментальних прав.
Євродепутати закликали Єврокомісію розробити довгостроковий план підтримки України у її відновленні, з урахуванням досвіду діяльності в рамках Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки.
Нагадаємо, 16 липня новий склад Європарламенту провів своє перше засідання у Страсбурзі і переобрав Роберту Мецолу на новий термін на посаді президента ЄП. Про це стало відомо у вівторок, 16 липня.
Раніше Мецола заявила, що оновлений Європарламент продовжить підтримку України і політику розширення Євросозу.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp