У Венеції розповіли, скільки вдалося заробити за час дії програми з платним в'їздом
В італійській Венеції напередодні завершилась пілотна програма, яка передбачала стягнення плати з туристів за в'їзд у місто.
Про це повідомляє AP, інформує "Європейська правда".
Згідно з підрахунками агентства на основі даних від міської влади, за 2,5 місяці дії програми податок у розмірі 5 євро сплатили майже 450 тисяч туристів, що принесло місту близько 2,2 мільйона євро.
Посадовці заявляють, що гроші будуть використані на основні послуги, які коштують дорожче в місті, пронизаному каналами, зокрема, на вивезення сміття та благоустрій.
Реклама:
Посадовці обіцяли великі штрафи для порушників, але, зрештою, під час перевірок на пунктах в'їзду не було виписано жодного штрафу, який варіювався від 8 500 до 20 800 євро на день протягом цього періоду.
Головний туристичний чиновник міста Сімоне Вентуріні зазначив, що збір буде продовжено і збільшено. За словами представника міста, розглядається пропозиція подвоїти збір до 10 євро наступного року.
Водночас у програми є й опоненти, які назвали експеримент провальним.
Кілька десятків активістів зібралися в суботу біля залізничного вокзалу Санта-Лючія на знак протесту проти збору, який, за їхніми словами, не зміг зменшити кількість туристів в пікові дні, як це передбачалося.
Противники плану кажуть, що він не зміг зробити місто більш придатним для життя мешканців, як планувалося.
Багато банерів на суботньому протесті також свідчили про зростаюче занепокоєння системою електронного та відеоспостереження, яку місто запровадило у 2020 році для моніторингу даних мобільних телефонів людей, які прибувають до міста, що є основою системи контролю за туризмом.
Плакати містили попередження про використання персональних даних та відсутність конфіденційності даних.
А з весни 2024 року Венеція у тестовому режимі запровадила платний в'їзд у місто у піковий час напливу туристів для тих, хто не залишається на ночівлю.
Також у червні у Венеції набули чинності нові правила, що забороняють використання гучномовців та обмежують розмір туристичних груп до 25 осіб.