Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У МЗС відреагували на заяви РФ про підрив дамб

20:46:48

Міністерство закордонних справ України спростувало звинувачення із боку Росії у нібито підготовці українською владою підриву дамб Київської ГЕС, Канівського водосховища або іншої інфраструктури. Про це заявила пресслужба відомства в п'ятницю, 12 липня.   "МЗС України категорично спростовує абсурдні російські звинувачення в нібито підготовці українською владою підриву дамб Київської ГЕС, Канівського водосховища, чи іншої інфраструктури задля буцімто покладання провини на Росію", - йдеться в коментарі.   Наголошується, що в України не може бути жодної мети або мотиву руйнувати власну інфраструктуру чи створювати загрози для своїх людей. "Що стосується "покладання провини на РФ", то російський режим сам чудово справляється з цим завданням власними воєнними злочинами. Варварський удар російської ракети по дітях у головній дитячій лікарні України Охматдит свідчить сам за себе", - зазначили в МЗС.   У відомстві наголосили, що єдиною причиною загроз для цивільного населення та руйнувань критичної інфраструктури в Україні є російська агресія. "У разі втілення Москвою будь-яких злочинних намірів щодо дамб Київської ГЕС, Канівського водосховища чи іншої інфраструктури відповідальність за такі дії нестиме виключно держава-агресор Росія.. РФ вже багато разів демонструвала таку стратегію: звинувачувати інших у тому, що вчиняє чи планує вчинити сама. Чергові російські фантазії на тему дніпровських дамб - це привід для міжнародної спільноти ще уважніше слідкувати за діями Росії", - заявили в МЗС.  

Банки Китаю обмежили продаж юанів російським компаніям

20:02:43

Шанхайська "дочка" російського банку ВТБ і дрібні прикордонні китайські банки обмежили конвертацію рублів у юані. Про це пише The Moscow Times в п'ятницю, 12 липня.   Після того, як ВТБ Шанхай потрапив під блокуючі санкції США, його можливості конвертувати рублі в юані різко скоротилися. Через дрібні прикордонні банки проходить значно менше експортних потоків, аніж імпортних, створюється черга на отримання юанів у Китаї. У липні те саме почалося у відділеннях невеликих прикордонних сільських банків.   "Нам банк пояснив, що вони платіж бачать, але не можуть зарахувати одержувачу, тому що в них недостатньо запитів із Китаю на оплату в Росію в рублях, щоб вони могли віддати нашому постачальнику юані", - розповів співрозмовник видання.   ВТБ не може купувати юані в Китаї з санкційних міркувань, а сільські банки не хочуть цього робити, щоб у переказах із Росії не проводити повноцінну транскордонну конвертацію коштів, пояснив керівник компанії-платіжного агента. А так китайський банк, по суті, зводить між собою експортера та імпортера: один продає банку юані, які купує інший.   Під час візиту до Китаю у травні поточного року російський диктатор Владімір Путін говорив, що вже 90% торгівлі Росії з КНР ведеться у національних валютах. Але це не позбавило численних проблем із оплатою.   Через них російський імпорт скоротився в першому півріччі на 9% у грошовому вираженні, а у фізичному - ще більше: розв'язання проблем коштує дорого, ціни імпортованих товарів зростають. У червні повідомлялося, що Китай та Росія знайшли способи для проведення розрахунків між країнами попри посилення санкцій США . У прикордонних регіонах Китаю були створені спеціально уповноважені банки, які дозволяють російським компаніям відкривати рахунки нерезидентів. Цей варіант набув особливого значення після запровадження санкцій США проти філії ВТБ у Шанхаї.  Нагадаємо, раніше  у Росії визнали тотальну залежність валютного ринку від Китаю . Якщо зупиняться торги китайським юанем, то біржовий валютний ринок у Росії фактично помре.

Сирський оцінив результати саміту НАТО

19:49:25

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відзначив значне посилення військового компонента співпраці з Північноатлантичним альянсом за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні. Про це генерал  заявив  в Teegram в п'ятницю, 12 липня.   "Маємо чіткі зобов'язання країн-партнерів. Підписано комплексний документ щодо підтримки України під назвою Український компакт. Потужний колективний договір став черговим елементом "мосту" України до НАТО, зокрема з точки зору військової та військово-технічної інтеграції. Військову компоненту практичного співробітництва з Альянсом буде суттєво посилено", - підкреслив головнокомандувач.   Сирський наголосив, що "нам особливо важлива підтримка України летальними системами озброєння, сучасними комплексами протиповітряної оборони, стійким і безперебійним постачанням ракет та боєприпасів"   "Вдячні союзникам за чітку позицію з засудження Росії і тих, хто допомагає терористичній країні вести війну", - додав головнокомандувач ЗСУ. Нагадаємо, 10 липня було оприлюднено спільну декларацію саміту НАТО у Вашингтоні. У документі вказано, що  Україна перебуває на "незворотньому шляху"  до членства в Альянсі. Засідання Радбезу ООН та саміт НАТО: гучні заяви чи реальний захист