Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Міноборони запускає бета-тест Армія+

18:13:49

Міністерство оборони незабаром розпочне бета-тест застосунку Армія+, який призначений для військових. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону в п'ятницю, 12 липня.   "Окрім електронних послуг для військовозобов'язаних, ми працюємо над сервісами для військових, до яких належить застосунок Армія+. Ми називаємо його цифровою зброєю, і дуже скоро виходимо в перший бета-тест", - сказала вона.   Застосунок буде мобільним помічником військових та повинен спростити подання рапортів керівництву, оскільки заповнення й подача займатиме лише декілька хвилин. Загалом Армія+ зменшить паперове навантаження у військових частинах. Нагадаємо, у червні  Міноборони запустило чат-бот Армія+ . Бійці матимуть змогу подавати рапорти, користуватись посвідченням військовослужбовця та залишати відгук щодо служби, або ж пройти курс. Як відомо, 18 червня у мобільному застосунку Резерв+  став доступний електронний військово-обліковий документ.

В Україні від російських мін загинули майже 300 цивільних

17:54:42

В Україні з 24 лютого 2022 року від вибухонебезпечних предметів постраждали понад тисячу осіб, з яких 297 - загинули. Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України в п'ятницю, 12 липня.   "З початку повномасштабного вторгнення через ворожі вибухові пристрої постраждало понад 1 тис. жителів, з яких 297 - загинули. Серед них - багато дітей", - йдеться в повідомленні.   СБУ готує масштабну доказову базу, яка свідчить про свідоме використання Росією протипіхотних мін щодо цивільного населення України, що є навмисним порушенням міжнародного права, законів та звичаїв війни.   "Після отримання СБУ достатньої кількості доказів буде вирішуватися питання про передачу матеріалів до Міжнародного кримінального суду в Гаазі", - зазначили в СБУ.   Росіяни цілеспрямовано облаштовують мінні пастки поблизу або на території населених пунктів, які знаходяться в зоні бойових дій. Для маскування боєприпасів окупанти використовують різні предмети широкого вжитку, серед яких дитячі іграшки та коробки з цукерками.   Крім того, дуже часто російські ДРГ встановлюють мінні загородження для прикриття свого відступу з прифронтових районів та прикордоння України.   Найбільше фактів застосування росіянами мінних пасток проти цивільного населення зафіксували на територіях Донецької та Харківської областей.   Мова йде про фугасні та осколкові протипіхотні міни типу:

На Львівщині у 11-річної дитини виявили правець

17:24:47

У Львівській області зареєстровано випадок правця у дитини, її госпіталізували та надають необхідну меддопомогу. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я в п'ятницю, 12 липня.   "Випадок підозри на правець зареєстровано у Львівській області у 11-річної дитини. Наразі вона перебуває у відділенні інтенсивної терапії, їй введено протиправцевий імуноглобулін", - зазначили у відомстві. До медиків мама дитини звернулись після появи симптомів, характерних для правця (важкість при відкриванні рота та розмови, біль мʼязів спини, гіпертонус всіх мʼязів).   Медики встановили, що дитина раніше не була вакцинована проти правця. "Інфікуватись вона могла під час гри на подвір’ї - про це свідчать подряпини та пошкодження нігтьової пластини на руках та кистях рук чи внаслідок проколу вух в домашніх умовах і подальшого інфікування через рани", - вказали у МОЗ.   У відомстві наголосили, що єдиний надійний спосіб захисту від правця - вакцинація. Щеплення проти правця, дифтерії та кашлюка за календарем щеплень проводять у 2, 4, 6 та 18 місяців.   Вакцинація - безплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях країни, попередньо записавшись у сімейного лікаря. Ревакцинація - у 6 та 16 років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років.    За підсумками 2023 року рівень вакцинації від дифтерії та правця в Україні на 37% нижчий, ніж у країнах Європейського Союзу. Загалом за рік вакцину від правця отримали лише 151,697 тис. дітей. Нагадаємо, у лютому  в Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році.