Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Екс-голову Верховного Суду Князєва спіймали біля кордону з Румунією - ЗМІ

23:30:29

Ексголову Верховного суду Всеволода Князєва спіймали за 1 км від кордону з Румунією на Закарпатті. Про це у середу, 10 липня, повідомив  журналіст Віталій Глагола з посиланням на власні джерела.    За його словами, Князєва затримано прикордонниками у селищі Солотвине в Закарпатській області.   "Князєв знаходиться у відділі прикордонної служби Солотвино. Уточнюється мета перебування поблизу державного кордону та перевіряється версія про можливу спробу незаконного перетину державного кордону України", - повідомив журналіст.    Глагола додав, що екс-глава ВС їхав в авто Voskswagen, як пасажир.   Відомо, що Князєв втратив посаду голови ВС після затримання НАБУ за хабар у 2,7 млн дол. ​​у травні 2023 року. Нещодавно його випустили під заставу 18 млн. грн., і зняли з нього електронний браслет, бо вдома "немає світла"   Раніше повідомлялося, що Вищий антикорупційний суд зменшив розмір застави  ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву, повідомляється в резолютивній частині ухвали суду. Так, ВАКС частково задовольнив клопотання адвоката і зменшив Князєву розмір застави із 75 млн гривень до 55 млн гривень.   Нагадаємо, 15 травня детективи НАБУ  затримали голову Верховного суду Всеволода Князєва  за хабар у розмірі 2,7 млн доларів. Частину грошей правоохоронці вилучили в нього вдома, ще частину - у його робочому кабінеті. 18 травня  Князєв був арештований до 14 липня . Після того йому  продовжили термін перебування під вартою . 

Дуда спрогнозував, коли Україна отримає запрошення до НАТО

23:01:20

  Україна, ймовірно, отримає запрошення до НАТО на наступній зустрічі країн-членів Альянсу в Гаазі у червні 2025 року. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда на полях саміту НАТО у Вашингтоні в середу, 10 липня.   За словами польського лідера, на цьому саміті НАТО, ймовірно, не буде формального запрошення України до Альянсу.   "Але сподіваюся, і буду говорити про це у своїх виступах, що воно стане фактом на наступному саміті, який пройде в Гаазі", - заявив Дуда.   Раніше повідомлялося, що проєкт декларації, яку союзники з НАТО можуть ухвалити у Вашингтоні, свідчить, що майбутнє України в Альянсі . А запрошення буде надіслано тоді, коли союзники погодяться і будуть виконані необхідні умови. Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Альянс на нинішньому саміті  домовився зафіксувати незворотність процесу інтеграції України в НАТО . 

Залишилося недовго. F-16 прямують до України

22:55:48

  Такі довгоочікувані винищувачі F-16 вже перебувають на шляху до України. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що винищувачі F-16 із Данії та Нідерландів літатимуть у небі України цього літа. Причому кількість обіцяних Заходом винищувачів продовжує зростати.   Перші ластівки   “Ми, керівники Коаліції можливостей ВПС України, працюємо над наданням Україні бойових винищувачів F-16. Уряди Данії та Нідерландів перебувають у процесі передачі Україні F-16 американського виробництва за підтримки США. Процес передачі цих F-16 зараз триває, і цього літа Україна почне експлуатувати F-16”, - заявили лідери США, Нідерландів та Данії.   Вони зазначили, що на даний час не можуть надати додаткову інформацію з міркувань операційної безпеки.   “Ми вдячні Бельгії та Норвегії за зобов'язання надати додаткові літаки, а також іншим членам Коаліції можливостей ВПС за їхню підтримку. Ми віддані подальшому зміцненню повітряного потенціалу України, який включатиме ескадрильї сучасних багатоцільових літаків четвертого покоління F-16”, — наголошується в заяві.   Також Джо Байден, Дік Шуф ​​та Метте Фредеріксен заявили, що коаліція має намір допомогти у підтримці літаків та озброєнні та підтримати подальше навчання пілотів для підвищення оперативної ефективності.   "Ми продовжимо спільну координацію дій на підтримку здатності України захистити себе від російської агресії", - йдеться у тексті заяви.   Буде більше   Норвегія передасть Україні шість винищувачів F-16 Прем'єр-міністр країни Йонас Гар Стере заявив, що постачання F-16 планується розпочати у 2024 році. Вперше про те, що Осло передасть Києву F-16, прем'єр-міністр оголосив у серпні минулого року, але тоді він не сказав, скільки саме літаків буде передано.   Відомо, що Данія відправить 19 літаків, Нідерланди пообіцяли 24 літаки, а Бельгія нещодавно оголосила, що віддасть Києву 30 бортів.   Варто зазначити, що Норвегія відмовилася від бойових літаків F-16 у 2021 році через поступове введення в експлуатацію нових F-35.   Скільки потрібно?   За підрахунками президента України Володимира Зеленського, Україні необхідно як мінімум 128 винищувачів F-16, щоб ефективно протистояти Росії в повітряному просторі.   “Проблема з F-16 полягає у кількості та термінах поставок. Але будьмо чесними. Росія щодня використовує проти України близько 300 літаків. У нас йдеться про 10-20 винищувачів. Навіть якщо ми матимемо 50 — цього недостатньо. Ми захищаємось, і нам необхідно 128 винищувачів”, - сказав Зеленський.   Він наголосив, що союзники України володіють цією інформацією.   "Доки у нас не буде 128 літаків, ми не зможемо зрівнятися з Росією в небі, це буде складно", - додав президент.