Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

НБУ підвищив курс долара після тижневого зниження

16:39:40

Національний банк України підвищив курс долара до гривні. Долар подорожчав після зниження протягом шести робочих днів поспіль,  свідчать дані на сайті регулятора в понеділок, 24 червня.   Офіційний курс на вівторок, 25 червня, встановлено на рівні 40,5505 грн за 1 долар (+0,1027 грн). Курс євро становитиме 43,5188 гривні за 1 євро (+0,2841 грн). На міжбанку курс зріс на 15 копійок до 40,58-40,61 грн/долар (купівля-продаж) порівняно із закриттям у попередній день.   На готівковому ринку курс долара не змінився - 40,85 гривень. Нагадаємо, за травень курс зріс на 2,1% до 40,50 грн/долар. Наприкінці травня офіційний  курс долара неодноразово оновлював історичні максимуми . З початку 2024 року курс долара зріс на 6,6%. У Нацбанку заявили, що зростання курсу долара викликане збільшенням бюджетних видатків. Проте ситуація на валютному ринку України залишається контрольованою.

В Україні оновили наповнення пакету малюка

15:57:23

До пологових будинків доставили вже понад 5,5 тисяч нових пакунків малюка або бебі-боксів. Їх безкоштовно може тримати кожна сім’я, в якій народилася дитина. Про це  повідомила  пресслужба Державної служби з прав дітей в понеділок, 24 червня.    Пакунок малюка - це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Мета цієї програми - підтримати родину з новонародженою дитиною та допомогти батькам забезпечити належний догляд за немовлям. Цьогоріч Міністерство соціальної політики оновило склад пакунка малюка з урахуванням побажань батьків та думки експертів.   У оновлений бебі-бокс були додані товари, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі. Було також збільшено розмір пледа-ковдри та зменшено кількість одягу малого розміру, з якого малюки швидко виростають.   У нові пакунки також додали книгу Від народження до року, яку розробили та опублікували партнери Міністерства - ЮНІСЕФ. У ній об’єднані знання зі світового досвіду та українських експертів та експерток.   Усередині пакунку малюка понад 90 предметів, необхідних для новонародженої дитини:  

У Нацбанку назвали причини зростання курсу долара

15:21:43

Ситуація на валютному ринку України залишалася контрольованою, попри послаблення курсу гривні, зокрема під впливом збільшення бюджетних видатків. Про це йшлося на засідання Комітету з монетарної політики Національного банку, повідомила пресслужба регулятора.   "Для компенсації структурного дефіциту валюти та недопущення надмірних курсових коливань Національний банк зберігав активну присутність на валютному ринку. Відповідно інтервенції НБУ у травні зросли", - йдеться в повідомленні.   Учасники дискусії зазначили, що для інфляції та курсової стійкості "зростає ризик додаткових бюджетних видатків для підтримання обороноздатності в умовах затяжної війни, що ймовірно потребуватиме реалізації низки ініціатив з підвищення податків та може позначитися на інфляції".   Під час засідання йшлося про прогнозоване пришвидшення інфляції у другому півріччі, а також все ще суттєві ризики через наслідки війни.   Дев'ять з 11 учасників дискусії підтримали  зниження облікової ставки до 13% та погодилися, це відповідатиме наміру НБУ забезпечити захист гривневих заощаджень громадян від інфляційного знецінення.   "Попри номінальне зниження ринкових ставок, реальна дохідність гривневих депозитів та ОВДП на тлі поліпшення очікувань залишається додатною, а попит на ці інструменти зберігається. Свідченням цього є, зокрема, збереження позитивної динаміки строкових вкладень у гривні, що випереджає нарощування валютних заощаджень домогосподарств у банках", - йдеться в повідомленні.   Нагадаємо, за травень курс зріс на 2,1% до 40,50 грн/долар. Наприкінці травня офіційний курс долара неодноразово оновлював історичні максимуми . З початку 2024 року курс долара зріс на 6,6%.  У Верховній Раді пояснили обвал гривні .