Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

До експлуатації у ЗСУ допустили 40 зразків артилерійського озброєння

19:05:29

Від початку повномасштабної війни Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації в підрозділах Сил оборони майже 40 зразків артилерійського озброєння. Про це повідомила пресслужба відомства в четвер, 20 червня.   Зазначається, що понад 10 зразків кодифіковано з початку 2024 року.   "Серед кодифікованих зразків допущено до експлуатації оборонним відомством у підрозділах Сил оборони України чимало зразків іноземного виробництва", - йдеться в повідомленні.   Це, зокрема, бойові машини реактивної артилерії М142 HIMARS, М270 MLRS, RM-70 VAMPIRE, MARS-II, самохідні гаубиці CAESAR, KRAB, PzH2000, М109, гаубиці М777 і L119.   Крім того, кодифіковано, допущено до експлуатації близько півтора десятка зразків мінометів різних калібрів. Майже половина з них - цього року. Це зразки, що надходять від зарубіжних партнерів як військово-технічна допомога, і продукція вітчизняних зброярів.   Кодифікація та подальший допуск зразка озброєння і військової техніки вітчизняного виробництва до експлуатації з присвоєнням йому номенклатурного номера НАТО дає можливість закуповувати його коштами державного бюджету для підрозділів ЗСУ.

Росія втратила третину імпорту через проблеми з платежами

18:37:52

Санкції та проблеми з розрахунками завдали відчутного удару по російському імпорту. Про це заявили керівники Центрального банку РФ, пише видання The Moscow Times.   За словами топменеджерів, сезонного збільшення імпорту в березні-квітні не відбулося. На динаміці імпорту могли позначитися проблеми з платежами.   На додаток, вартісний обсяг імпорту цього року дещо менший за торішній, а з урахуванням валютної інфляції та зростання витрат скорочення у фізичному вираженні помітно більше. За оцінкою аналітиків SberCIB, імпорт до Росії зараз приблизно на 30% нижче, ніж міг бути.   Головною причиною є складнощі в оплаті товарів. Опитування понад 1000 компаній показало, що лише 15% платежів, здійснених починаючи з лютого (коли США пригрозили банкам Китаю, Туреччини та інших країн вторинними санкціями - ред.), на початок червня дійшли до одержувачів. Більшість інших перебували на перевірці в банку.   Оплата та доставка товарів обходяться імпортерам дедалі дорожче. Доставка вантажів з Китаю швидко дорожчає і до середини червня досягла максимуму з початку 2023 року. Імпорт, що падає, веде до скорочення пропозиції товарів і послуг і зростання транзакційних витрат імпортерів, що при збереженні високого внутрішнього попиту може мати проінфляційний ефект, зазначили в Центробанку РФ.  Нагадаємо, посли країн-членів Євросоюзу досягли згоди і ухвалили 14 пакет санкцій проти Росії . Новий пакет передбачає нові заходи, а також посилює дію запроваджених раніше санкцій, закриваючи можливі лазівки для РФ. США заявили, що за необхідності готові запровадити нові санкції проти третіх країн за підтримку Росії , щоб стримати тиск і в кінцевому підсумку покласти край агресії. 

Збитки на 93 млн гривень: на Київщині викрили посадовця

18:31:39

Керівник фінансового відділу однієї з сільських рад Київської області не перерахував кошти від ПДФО до державного бюджету на потреби захисників України. Натомість посадовець направив гроші на інші видатки сільради. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в четвер, 20 червня.   Кіберполіцейські та детективи Бюро економічної безпеки викрили керівника фінансового відділу однієї із сільських рад на Білоцерківщині, який завдав понад 93 млн гривень збитків державному бюджету через неналежне виконання своїх службових обов'язків.   На рахунках сільської ради було акумульовано кошти із податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 93 млн гривень. Відповідно до чинного законодавства, гроші повинні спрямовуватись до держбюджету на потреби оборони, а саме для Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та Міністерству оборони  для закупівлі артилерійських систем для воїнів.   Детективи БЕБ встановили, що перерахування коштів з місцевого бюджету до державного було здійснено шляхом залучення кредиту з єдиного казначейського рахунку.   Керівник фінвідділу сільської ради, знаючи про необхідність погашення кредиту, не вжив відповідних заходів та не видав розпорядження. Натомість всупереч закону, відповідну суму коштів було використано на інші видатки сільської ради.   Таким чином розмір завданих збитків державному бюджету перевищив 93 млн гривень.   Керівнику фінансового відділу повідомлено про підозру в службовій недбалості. Йому загрожує до пʼяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. Нагадаємо, у заступника начальника управління ГУ Державної податкової служби у Києві виявили ознаки незаконного збагачення на понад 20 млн гривень та декларування недостовірних відомостей на понад 5 млн гривень. На Львівщині викрили мільйонні махінації з видобутком вугілля