Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Окупанти активізувалися на одному з напрямків

20:44:35

На фронті з початку доби відбулося вже 86 бойових зіткнень. Після тривалого затишшя російські військові активізувався на Торецькому напрямку. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні у вівторок, 18 червня. "Українські воїни мужньо відбивають атаки ворога. Працюють наша розвідка, артилерія, авіація, безпілотні системи", - зазначили в Генштабі.   Підрозділи авіації та ракетних військ і артилерії Сил оборони України завдали ударів по п’яти районах зосередження особового складу росіян, двох пунктах управління, одному командно-спостережному пункту, двом засобах ППО противника. На Харківському напрямку тривають два бойові зіткнення в районі Вовчанська. Протягом дня загальні втрати росіян складають тут 105 осіб (безповоротні та санітарні). Також знищено один ворожий танк, одну БМП, дві артсистеми, вісім одиниць автомобільної техніки та одну - спеціальної техніки.   На Куп’янському напрямку зафіксовано дев’ять ворожих спроб вклинитися в оборонні рубежі ЗСУ. Продовжується відбиття двох штурмів у районах населених пунктів Синьківка і Берестове.   На Лиманському напрямку відбувається ще одне боєзіткнення поблизу Тернів, а загальне число ворожих штурмових дій зросло до 11.   На Сіверському напрямку ворог вдавався до штурмових дій 14 разів. Триває бій з російськими загарбниками поблизу населеного пункту Спірне.   На Краматорському напрямку окупанти не полишають спроб покращити своє положення в мікрорайоні Новий міста Часів Яр. Бойове зіткнення триває.   На Торецькому напрямку російські окупанти активізувалися та почали одразу п’ять штурмових дій - у районах населених пунктів Нью-Йорк, Північне і Південне. Сили оборони України контролюють ситуацію та дають відсіч росіянам.   Найбільшу активність противник виявляє на Покровському напрямку. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 26. Триває відбиття 12 атак росіян, зокрема в районах населених пунктів Новоолександрівка, Євгенівка, Новоселівка Перша та Сокіл.   На Курахівському напрямку загарбники вже чотири рази здійснювали штурмові спроби на локації Красногорівки. Два бойові зіткнення продовжуються. На Времівському напрямку українські воїни відбивають атаку окупантів у районі Урожайного.   Нових артилерійських ударів з території Росії зазнали прикордонні населені пункти Сумської області. Так, село Тур’я було обстріляне з напрямку Графовка (РФ), Вовківка і Ходине - зі Старої Миколаївки (РФ), Сидорівка - з боку Поповки (РФ).   На решті напрямків обстановка залишається без суттєвих змін.  Нагадаємо, раніше бійці Третьої штурмової бригади заявили, що росіяни кинули у бій танкові полки, щоб  вийти на адміністративні кордони Луганської області . Окупанти залучають значну кількість артилерії та додаткові загони з ПВК і спецпризначенців. Керівництво ЗСУ в курсі ситуації в Луганській області. Загарбники отримують адекватну відповідь . 

Кабмін знайшов для фортифікацій на Харківщині ще 238 млн

20:09:44

Кабінет міністрів переспрямував 238,3 млн гривень на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд у Харківській області. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram у вівторок, 18 червня.   Зокрема кошти обсягом 238 млн 28,5 тисяч гривень спрямовано Харківській обласній державній адміністрації на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, фортифікаційного обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень.   Зазначається, що раніше ці кошти було виділено з резервного фонду державного бюджету Миколаївській та Рівненській обласним військовим адміністраціям. Нагадаємо, 10 травня російські війська розпочали наступ на Харківщину, перейшовши український кордон одразу у двох напрямках. За тиждень окупантам вдалося захопити до десяти населених пунктів. Через це виникло багато питань, щодо  будівництва фортифікацій  у Харківській області. Харківська ОВА відмовилася надавати інформацію щодо підприємств, які не виконали договірні зобов’язання перед адміністрацією щодо будівництва оборонних фортифікацій у регіоні. Верховна Рада створила тимчасово слідчу комісію щодо облаштування фортифікацій та закупівлі дронів в Україні.

Італія передасть Україні систему ППО SAMP-T

19:49:36

Італія надасть Україні систему протиповітряної оборони SAMP/T у рамках дев'ятого пакета військової допомоги. Про це заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, передає Sky TG24 у вівторок, 18 червня.   У міністра поцікавилися, що чи буде новий пакет військової допомоги Україні включати далекобійні ракети.   "Він (пакет - ред.) буде представлений комітету парламентського контролю безпеки Італії, існує секретність", - відповів глава МЗС.   Таяні погодився з міністром оборони Італії Гвідо Крозетто, що якщо зняти секретність з військової допомоги Україні, то таких питань більше не виникне. Зокрема йдеться про вартість переданої допомоги.    "Єдине, що відомо, - це те, що для захисту неба над Україною буде відправлено оборонну батарею SAMP/T", - сказав міністр. Зенітно-ракетний комплекс SAMP-T Mamba призначений для перехоплення різноманітних цілей, включно з балістичними та крилатими ракетами. Він може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 кілометрів на висоті до 25 кілометрів. Здатний збивати балістичні ракети на відстані до 25 кілометрів. Раніше повідомлялося, що Італія у черговому пакеті військової допомоги може передати Україні далекобійні ракети Storm Shadow .  Нагадаємо,  Німеччина передає Україні чверть своїх можливостей в системах Patriot,  оскільки відправила три такі системи.

Зеленський підписав закони про боротьбу з "чорним" зерном

19:36:27

Президент України Володимир Зеленський 17 червня підписав закони про боротьбу з "чорним" зерном та неповерненням валютної виручки. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.   Законопроєкт №10168-2 пропонує скасувати режим експортного забезпечення для здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту агротоварів і встановлює заборону на зарахування зустрічних вимог; використання рахунків резидентів, відкритих за кордоном, для одержання грошових коштів від нерезидентів; використання інших форм грошових розрахунків із нерезидентом, які не передбачають руху коштів із-за кордону на рахунки резидентів в Україні.   Документ уточнює вимоги до реквізитів податкової накладної, особливості реєстрації податкових накладних та розрахунки коригування.   Мета ініціативи - мінімізація поширених схем ухилення від оподаткування під час здійснення платниками операцій з вивезення за межі митної території України окремої сільськогосподарської продукції (зернових та олійних культур).   Ухвалення закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні.   Законопроєкт №10169 зобов'язує експортерів вносити інформацію про реквізити відповідної податкової накладної до митної декларації. Також у ньому пропонується надати повноваження Мінагрополітики встановлювати мінімальні експортні ціни на зерно та рослинну олію. Нагадаємо, 9 червня В ерховна Рада ухвалила законопроєкти про боротьбу з "чорним" експортом зерна і неповерненням валютної виручки.  Як відомо, одна з найпоширеніших схем "чорного" експорту зерна є використання фіктивних підприємств, оформлених на підставних осіб.