Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Естонії засудили колишнього професора за шпигунство на користь Росії

14:38:40

Суд визнав винним у діяльності проти Естонії колишнього професора Тартуського університету В'ячеслава Морозова, якого звинувачували у шпигунстві на Росію. Про це повідомляє ERR у вівторок, 18 червня.   Чоловіка визнали винним у діях проти Естонії за дорученням іноземної розвідки.   Морозов збирав інформацію про внутрішню політику, політику оборони і безпеки Естонії, а також про пов'язаних із цими сферами людей та інфраструктуру. Зокрема, він надавав іноземній розвідці інформацію про політичну ситуацію в Естонії та її відносини з Європейським Союзом.   Раніше повідомлялося, що Морозов ділився інформацією зі спецслужбами Росії. Зустрічі з представниками спецслужби відбувалися в Росії, куди їздив Морозов. Суд засудив його до шести років і трьох місяців позбавлення волі. Термін ув'язнення починається з 3 січня 2024 року - дати, коли Морозова затримали за підозрою у скоєнні злочину.   Морозов до 2010 року працював у Санкт-Петербурзькому державному університеті, а після цього був пов'язаний із Тартуським університетом в Естонії.    У 2016-2023 роках він обіймав у Тарту посаду професора досліджень ЄС і Росії, а з 1 вересня 2023 року по 11 січня 2024 року - професора міжнародної політичної теорії.   Нагадаємо, раніше в Естонії проросійський політик отримав вирок за шпигунство . Політика з партії Koos Аллана Хантсома засудили до шести з половиною років тюремного ув'язнення. У Латвії затримали двох осіб, які збирали секретну інформацію для спецслужб Росії . 

Реформа автострахування: в Україні зростуть виплати

14:02:44

Президент Володимир Зеленський підписав закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Про це свідчать дані в картці документа №8300 на сайті Верховної Ради.    Законопроєктом пропонується поступово підвищити розміри страхових сум (максимальних розмірів страхової виплати) до розмірів, встановлених у країнах Європейського Союзу, і розширити застосування "європротоколу" - оформлення заяви про страхове відшкодування у разі ДТП без участі поліції.   Зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, становить 320 тисяч гривень на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих, - 160 тисяч гривень на одного потерпілого, але не більш ніж 800 тисяч гривень на одну страхову подію.   Упродовж двох років після введення закону в дію пропонується поетапно збільшити ці суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб, до 1 млн гривень на одного потерпілого та 20 млн гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб, - до 2 млн гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.    Також документ передбачає запровадження:  

США знищили кілька радарів та морський дрон хуситів у Ємені

13:48:36

Військові США знищили чотири радари, один морський дрон, а також один безпілотний літальний апарат єменських хуситів над Червоним морем. Про це повідомило Центральне командування Збройних сил США у соцмережі Х у вівторок, 18 червня.   Зазначається, що американські, коаліційні або торгові судна не зазнали жодних пошкоджень чи втрат.   "Було визначено, що ці системи становлять безпосередню загрозу для США, коаліційних сил та торгових суден у регіоні", - повідомили американські військові. Нагадаємо, 17 червня США ввели санкції проти двох фізичних і п'яти юридичних осіб, які сприяли закупівлі зброї для повстанців-хуситів у Ємені , що з минулого року атакують комерційні судна в Червоному морі та Аденській затоці. У лютому берегова охорона США  перехопила в Перській затоці партію зброї з Ірану, що прямувала до хуситів у Ємені .

Німеччина створила підрозділ для боротьби з російською дезінформацією

13:31:01

Німеччина створила спеціальну робочу групу для протидії кампаніям з дезінформації, які покликані підірвати демократію та посіяти розбрат у суспільстві. Про це повідомляє Bloomberg у вівторок, 18 червня.   Створюючи новий підрозділ, німецький уряд реалізує висновки, викладені в опублікованій минулого року стратегії національної безпеки, в якій Росію назвали головною загрозою для безпеки Німеччини.   Підрозділ, який є спільною ініціативою Міністерств внутрішніх справ, закордонних справ та юстиції, спочатку матиме 10 спеціальних аналітиків, а згодом кількість співробітників має збільшитись удвічі.   Основна увага спеціалістів, які займатимуться моніторингом та аналізом, зосередиться на виявленні та розвінчанні дезінформаційних операцій у соцмережах, зокрема тих, які спонсорує Росія.   Інша мета полягає в тому, щоб попередити та знешкодити кампанії до того, як вони почнуть діяти.  Нагадаємо, раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Р осія може напасти на країну-союзницю НАТО або іншу сусідню державу вже у 2029 році. Фейки про Україну: в Європі виявили мережу РФ