Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У світі різко зросла кількість вимушено переміщених осіб - ООН

13:59:37

Внаслідок війн, зміни клімату, насильства та переслідування у світі кількість вимушено переміщених осіб у світі зросла на 8%. Про це йдеться у звіті Управління ООН у справах біженців.   Наприкінці 2023 року приблизно 117,3 млн людей по всьому світу були вимушено переміщені. За оцінками ООН, вимушене переміщення людей продовжувало збільшуватися протягом перших чотирьох місяців 2024 року і до кінця квітня мало перевищити 120 млн. Порівняно з кінцем 2022 року станом на кінець минулого року кількість вимушено переміщених осіб зросла на 8%, що еквівалентно 8,8 млн людей, і продовжує зростати щороку вже упродовж останніх 12 років.   Так, кожна 69-та людина, або 1,5% від всього населення світу, зараз є вимушено переміщеною. Це вдвічі більше, аніж 10 років тому.   Також за рік кількість біженців у світі зросла на 7% і сягнула 43,4 млн осіб. Десятиріччя тому кількість біженців була більш ніж утричі меншою.   Найбільша частка біженців припадає на Афганістан та Сирію (по 6,4 млн осіб у кожній), Венесуелу (6,1 млн осіб) та Україну (6 млн осіб).   Внутрішньо переміщені особи (ВПО) становлять 58% від усіх вимушено переміщених осіб у світі. Наприкінці 2023 року 68,3 млн людей залишалися внутрішньо переміщеними особами через конфлікти і насильство. Рекордна кількість ВПО була зафіксована у Судані, Сирії та Демократичній Республіці Конго.   Нагадаємо, у країнах Євросоюзу на кінець квітня 2024 року статус тимчасового захисту мали майже 4,2 млн громадян країн , що не входять до ЄС та які залишили Україну внаслідок повномасштабної війни. 

На Московській біржі стався обвал через санкції США

13:24:23

Акції Московської біржі в четвер, 13 червня, відкрилися зниженням до 15% на тлі запровадження санкцій США. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на дані торгів.   Акції Сбербанку на відкритті торгової сесії втрачали на 4%, ВТБ - до 4,7%. Папери Новатек знизилися до 6,8%, Селігдара - до 10,3%.   Індекс Мосбіржі скоротився на 1,6%, РТС - на 1,4%. Рублевий індекс Мосбіржі впав нижче 3100 пунктів уперше з 3 червня.   Нагадаємо,12 травня Московська біржа, Національний кліринговий центр та Національний розрахунковий депозитарій були включені до санкційного листа США . До цього лише НРД перебував під санкціями Євросоюзу. На цьому фоні Мосбіржа оголосила про припинення з 13 червня торгів доларом та євро. Голова Національного банку Україні Андрій Пишний заявив, що нові санкції США завдали потужного удару по фінансовій інфраструктурі Росії . Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Суд ЄС оштрафував Угорщину на понад €200 млн

13:01:42

Суд Європейського Союзу зобов’язав Угорщину сплатити разовий штраф обсягом 200 млн євро та пеню у розмірі 1 млн євро за кожен день зволікання у зв’язку з невиконанням рішення суду. Про це повідомляє The Washington Post в четвер, 13 червня. Рішення стосується відступу Угорщини від процедур ЄС щодо притулку та видворення осіб, які нелегально перебувають в країні.  Йдеться про рішення від грудня 2020 року, у якому суд визначив, що Угорщина не виконує процедури ЄС щодо міжнародного захисту та повернення громадян третіх країн, які перебувають на території ЄС нелегально.   Суд визнав, що Угорщина обмежує доступ до процедури отримання захисту, затримує шукачів притулку у транзитних зонах і не зважає на їхнє право залишатись в країні на час очікування фінального рішення щодо їхньої заявки, а також порушує правила у питанні видворення громадян третіх країн, які нелегально перебувають в країні.    Єврокомісія подала скаргу на Угорщину з вимогою фінансових санкцій після того, як більшість пунктів з рішення були проігноровані.   У новому рішенні суд ЄС встановив, що Угорщина не вжила достатніх заходів для виконання рішення 2020 року щодо трьох пунктів - доступу до процедури міжнародного захисту для шукачів притулку, права залишатись в країні до остаточного відхилення заявки і щодо повернення осіб з нелегальним перебуванням.    "Оскільки дане недотримання зобов’язань є безпрецедентним та особливо серйозним порушенням права ЄС, суд зобов’язує Угорщину сплатити разовий штраф у розмірі 200 млн євро та пеню у розмірі 1 млн євро за кожен день зволікання", - йдеться в рішенні суду. Нагадаємо,  Угорщина пообіцяла не брати участі в майбутніх рішеннях НАТО щодо України та не блокувати їх.

Канада передасть Україні понад 2000 авіаційних ракет CRV7

12:28:04

Канада планує поставити Україні 2,3 тисячі авіаційних ракет, які раніше були на озброєнні ВПС країни. Про це повідомив глава Міністерства оборони Білл Блер, передає Інтерфакс-Україна.   "Канада надасть Україні 2,3 тисячі канадських авіаційних ракет CRV7. Це озброєння раніше використовували Королівські ВПС Канади. За минулі кілька місяців ми тестували ці ракети, щоб переконатися в їх ефективності", - сказав він перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО.   Глава Міноборони Канади не уточнив, у який термін здійснять постачання. Блер додав, що Канада продовжить тестувати ці ракети, і за результатами випробувань відправить Україні їх більшу кількість. CRV7 - канадська авіаційна некерована ракета калібру 70 мм з оперенням, що складається. Вона була побічним продуктом проєкту розробки високошвидкісних ракет з твердопаливним двигуном, що виконувався наприкінці 1950-х років Канадською установою з дослідження та розробки озброєнь (CADRE), як частина програми розробки протиракет   Міністерство оборони Канади має 83 303 таких ракет.   Нагадаємо,  Канада готує до відправки в Україну чотири броньовані бойові автомобілі власного виробництва для медичної евакуації. Всього ЗСУ мають отримати 50 таких машин. Також повідомлялося, що Канада в рамках нової військової допомоги  передасть Україні партію приладів нічного бачення .