Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Слухання в ЄСПЛ: Україна назвала головну мету агресії Росії

18:26:03

Агресивна та варварська поведінка Росії порушує всі основні принципи міжнародного права. Про це заявила заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра на слуханнях у справі Україна та Нідерланди проти Росії у Європейському суді з прав людини у Страсбурзі, передає пресслужба ОП в середу, 12 червня. За її словами, уряд України продемонстрував це доказами під час провадження у цій міждержавній справі.   "Численні міжнародні спостерігачі та ЄСПЛ дали оцінку таким діям та наголосили на небажанні російської влади фіксувати такі масові та систематичні порушення прав людини. Російська мета цієї війни вже неодноразово була чітко заявлена російською владою й очевидна з її моделі поведінки - Росія хоче знищити та асимілювати українців, знищити громадський порядок Європи та підірвати світовий порядок", - заявила Мудра.   За результатами усних слухань Україна очікує, що ЄСПЛ визнає існування порушень прав людини з боку Росії та перейде до етапу щодо справедливої сатисфакції.   У цій справі 26 держав представлені як треті сторони. Ця кількість, а також число скарг та масштаби позову є безпрецедентними в історії розгляду ЄСПЛ категорії міждержавних справ.   Нагадаємо, 25 січня 2023 року Європейський суд ухвалив рішення щодо прийнятності справи й таким чином уперше серед закордонних судових органів установив, що території на сході України були окуповані з 11 травня 2014 року. Сьогодні, 12 червня, ЄСПЛ розпочав усні слухання щодо прийнятності та суті міждержавної справи Україна та Нідерланди проти Росії . Позов стосується порушень прав людини з боку Росії з самого початку збройної агресії, з 2014 року.

Польща вводить буферну зону на кордоні з Білоруссю

17:55:54

Польща вводить буферну зону на кордоні з Білоруссю з 13 червня. Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ в середу, 12 червня.   "Міністр внутрішніх справ і адміністрації підписав розпорядження про запровадження тимчасової заборони на перебування на певній ділянці в прикордонній зоні, прилеглій до державного кордону з Республікою Білорусь... Постанова набуває чинності в четвер, 13 червня", - ідеться в повідомленні.   Постанова запроваджує тимчасову заборону на перебування сторонніх осіб на визначеній ділянці прикордонної зони строком на 90 днів із дня набрання документом чинності. Охоплюватиметься ділянка польсько-білоруського кордону завдовжки 60,67 км, розташована в межах зони відповідальності прикордонних постів у Наревці, Біловезі, Дубичі-Церкевні та Черемсі.   На ділянці протяжністю близько 44 км ширина буферної зони становитиме 200 м, однак на ділянці завдовжки 16 км, розташованій на заповідній території, вона буде ширшою і становитиме приблизно 2 км.   Нагадаємо,  у Польщі помер військовий, який кілька днів тому був поранений ножем нелегальним мігрантом , що намагався потрапити до країни з території Білорусі.   Уряд Польщі вимагає від білоруської влади встановити особу вбивці польського прикордонника  і передати його Варшаві в рамках розслідування.

Перемога над пропагандою РФ. США дали зброю Азову

17:31:23

  Один із найбільш боєздатних українських підрозділів – бригада Азов довгий час не отримував зброї від США. Все через звинувачення азовців у праворадикалізмі та неонацизмі, які активно підігрівала російська пропаганда. У США є закон Ліхи, який був названий на честь сенатора Патріка Ліхи, який забороняє надавати американську військову допомогу підрозділам, винним у порушенні прав людини. І ось Азов пройшов перевірку на відповідність до закону Ліхи, яке провів Держдеп США.   Нова політика   Відтепер бригада матиме такий самий доступ до допомоги США, як будь-який інший підрозділ української армії.   "Зміна політики стала очевидною, коли Київ розпочав літній сезон бойових дій і зіткнувся з посиленим тиском російської армії на сході України та на енергетичну інфраструктуру країни", - сказано у публікації Washington Post.   Для українських чиновників скасування заборони було важливим, оскільки вони вважають, що американська зброя дозволила б Азову більш ефективно захищати завод «Азовсталь» у Маріуполі у 2022 році, пише видання.   Звинувачення проти Азова   Рішення американського уряду про внесення Азова до чорного списку було ухвалено у 2015 році, за президента Барака Обами та віце-президента Джо Байдена, а звинувачення у нацизмі у зв'язку з цим формуванням з'являлися у світових ЗМІ навіть навесні 2022 року, під час важкої оборони Азовсталі.   Російські пропагандистські ЗМІ присвячували Азову численні сюжети та публікації, влада Росії намагалася використати звинувачення проти цього формування як виправдання збройної агресії проти України.   Деякі правозахисники та західні журналісти висловлювали занепокоєння у зв'язку з ідеологією членів Азова, у тому числі тим фактом, що символом формування було обрано знак “ідея нації”, схожий на фігуру “вольфсангель” (її в тому числі використовували гітлерівські війська).   Реакція на рішення США   У повідомленнях на своїх сторінках у соцмережах Азов заявив, що посольство США в Україні підтвердило повідомлення WP. Бригада вітала рішення Сполучених Штатів, заявивши, що російська пропаганда "отримала руйнівний удар".   "Це стало результатом тривалої та копіткої роботи, яку військовослужбовці Азовасистематично вели з діяльністю російської пропаганди", - сказано в повідомленні.   У бригаді додають, що отримання західної зброї та підготовки від США не лише підвищить боєздатність Азова, а й допоможе врятувати життя та здоров'я особового складу.   Як кажуть у бригаді, скасування заборони показало, що "пропаганду, це найпотужніша інформаційна зброя XXI століття, можна подолати".   Влада Росії розкритикувала рішення США скасувати заборону на постачання зброї Азову.   "Така раптова зміна позицій Вашингтона говорить про те, що вони нічим не гребують у своїх спробах придушити Росію, використовуючи Україну та український народ як інструмент у своїх руках", - сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.    

Індія закликала Росію припинити вербування своїх громадян на війну

17:00:40

  Міністерство закордонних справ Індії оголосило про загибель двох громадян країни, завербованих в армію Росії, та закликало припинити будь-яке подальше вербування своїх громадян. Про це повідомила пресслужба МЗС Індії. У відомстві зазначили, що посольство Індії в Москві "чинило тиск" на російську владу, зокрема, на Міністерство оборони РФ щодо якнайшвидшого повернення репатріації тіл.   Індійські дипломати "рішуче звернулися" до посла Росії в Нью-Делі та Кремля щодо дострокового звільнення зі служби й повернення всіх громадян Індії, які зараз перебувають у складі російської армії.   "Індія також вимагає підтвердженого припинення будь-якого подальшого вербування наших громадян російською армією. Така діяльність не буде відповідати нашому партнерству", - йдеться у повідомленні.   У МЗС наголосили на необхідності індійців бути обережними під час пошуку роботи в Росії. Нагадаємо, у травні правоохоронці Індії заарештували чотирьох людей, які вербували найманців для війни проти України . Вербувальники діяли через соцмережі та місцевих рекрутерів, пропонуючи "високооплачувану роботу в Росії". Шрі-Ланка направить делегацію високого рівня до Росії для розслідування щодо сотень своїх громадян, які воюють у війні проти України . Гарматне м'ясо: як у російській армії опиняються іноземні найманці