Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Видобуток газу Газпромом обвалився на 30% за два роки

20:56:25

Видобуток газу російським Газпромом за підсумками 2023 року впав на 13% - до 359 млрд кубометрів з 412,9 млрд кубометрів у 2022 році. Про це повідомляється у звіті концерну за минулий рік.   У 2021 році видобуток сягав 515 млрд кубометрів, тож за два останні роки видобуток Газпрому обвалився на 30%, свідчать дані компанії.   Водночас видобуток нафти та газового конденсату групою Газпром у Росії у 2023 році зріс на 6,6% - до 72,38 млн тонн із 67,9 млн тонн.   2023 року група Газпром продала на внутрішньому та зовнішніх ринках 342 млрд кубометрів газу, що на 10% менше, ніж у 2022 році, коли було реалізовано 379,8 млрд кубометрів газу.   Сукупний обсяг постачання газу на ринки ближнього зарубіжжя у 2023 році зберігся на рівні попереднього року.   Нагадаємо, Газпром у 2023 році отримав чистий збиток у 629,1 млрд рублів (майже $6,8 млрд) після чистого прибутку 1,23 трлн рублів (близько $13 млрд) роком раніше.   Компанія, яка вперше за 25 років отримала збиток, який до того ж став найбільшим за усю історію Газпрома, почала розпродувати майно .

Польща створює буферну зону на кордоні з Білоруссю

20:27:36

Уряд Польщі визначив буферну зону на кордоні з Білоруссю, яка у деяких місцях становитиме двох кілометрів. Про це повідомив прем'єр-міністр Дональд Туск, передає  РАР.   "Ми ухвалили резолюцію, практичним наслідком якої є указ Міністерства внутрішніх справ та адміністрації про створення буферної зони на кордоні з Білоруссю", - сказав він.   Таким чином влада Польщі хоче ускладнити потрапляння в країну нелегальних мігрантів з Білорусі та забезпечити хороші умови служби для прикордонників та військових.   "Йдеться про кілька десятків кілометрів, 200 метрів углиб. У заповідниках є місця, де ця зона йтиме вглиб на два кілометри, але це не довгі ділянки. Це пов'язано з присутністю контрабандистів, які діють здебільшого в лісових масивах, за 1-2 кілометри від кордону. У цих місцях зона буде ширшою", - розповів Туск.   За його словами, влада Польщі має використовувати всі методи, щоб не дати мігрантам, яких відправляє влада Росії та Білорусі, нелегально перетинати кордон.   "Тут ми не відступимо", - підкреслив Туск. Нагадаємо, у Польщі помер військовий, який кілька днів тому був поранений ножем нелегальним мігрантом , що намагався потрапити до країни з території Білорусі.   Уряд Польщі вимагає від білоруської влади встановити особу вбивці польського прикордонника і передати його Варшаві в рамках розслідування.

У Словенії проголосували за легалізацію канабісу і евтаназію

20:08:31

Більшість громадян Словенії на референдумі 9 червня підтримали часткову легалізацію канабісу та асистований суїцид. Про це повідомляє RTV Slovenija в понеділок, 10 травня.   На консультативний референдум у Словаччині стосовно канабісу були винесені два питання - про його легалізацію в медичних цілях і для особистого використання. Першу опцію підтримали понад 66,5% тих, хто голосував, другу - трохи більш як 51,5%. В обох випадках явка склала майже 40%.   На окреме питання Чи підтримуєте ви ухвалення закону, що регулює право на добровільну допомогу в кінці життя? 54,82% виборців відповіли ствердно і 45,19% - проти. Явка виборців склала понад 40%.   Лівоцентристська коаліція Словенії стверджувала, що кожна людина повинна мати право ухвалювати самостійні рішення щодо власного життя і що медицина не може лікувати або вилікувати всі хвороби.   Консервативна опозиція, навпаки, виступила проти цієї ініціативи, стверджуючи, що людське життя є недоторканним згідно з конституцією Словенії. Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб заявив, що з обох питань правова база вже максимально сформована, і перші законодавчі пропозиції можуть бути готові до кінця року. Нагадаємо, Кабінет міністрів України вніс канабіс до списку рослин, обіг яких допускається для використання з навчальною метою, в освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві засобів для подальшого застосування в медичній практиці. Капсула для самогубства: у Швейцарії узаконили новий спосіб евтаназії

У Німеччині вже тиждень шукають 9-річну дівчинку з України

19:38:05

У німецькому місті Дебельн вже тиждень не можуть знайти 9-річну Валерію з родини українських біженців, яка не прийшла до школи 3 червня. Батьки вважають, що її викрали. Про це пише Bild в понеділок, 10 червня. Зазначається, що 9-річну українку шукають в Саксонії вже протягом тижня. У поліції поки що немає жодних зачіпок.  Однокласники дівчинки розповіли, що в день зникнення вона пропустила заняття. 3 червня вона як зазвичай вийшла з дому о 6:50, щоб дійти до школи, але на уроках так і не з'явилася. При цьому її однокласник повідомив, що бачив Валерію поруч зі школою - вона стояла і начебто когось чекала.    Тато дівчинки Роман залишається в Україні. Він вважає, що його дитину могли викрасти.    "Я звертаюся до тих, хто причетний до її зникнення. Знайдіть у собі мужність повернути нашу улюблену дитину нам, батькам. Я дуже сподіваюся, що скоро зможу потримати свою доньку на руках", - сказав він у відео, звертаючись до ймовірних злочинців.    Нагадаємо, 3 червня 9-річна Валерія не прийшла на урок . Школа не повідомила про це ні поліцію, ні батьків. Мати помітила зникнення доньки лише вдень.  Як повідомлялося, в березні поблизу німецького міста Хоккенхайм на березі Рейну знайшли тіло вбитої 27-річної Маргарити Разаз із Харкова. Вона жила в центрі для біженців разом із матір'ю та новонародженою дочкою.   Дівчинку Мію невдовзі знайшли. А в озері поблизу села Бад-Мінгольсхайм виявили тіло 51-річної бабусі дівчинки Марини Стеценко.   Підозрюваними у справі проходять 43-річна росіянка та 44-річний німець . За версією слідства, вони вбили матір та бабусю дівчинки, щоб забрати дитину собі. Злочинці заманили біженців, пообіцявши допомогти їм оформити документи в Німеччині.

Дуда підписав закон про обмеження пільг для українських біженців

18:48:41

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на її території, яка продовжує термін легального перебування. Про це повідомила пресслужба канцелярії президента Польщі в понеділок, 10 червня.   Термін легального перебування українських біженців від війни в Польщі продовжується з 30 червня до 30 вересня 2025 року. Це дозволить громадянам України і далі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат. Соціальна допомога за програмами "800+" (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) і "добрий старт" (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) тепер надаватиметься українським сім’ям лише у разі, якщо дитина ходить до польської школи.   Закон також передбачає, що для отримання номера PESEL українець зобов’язаний пред'явити дійсний проїзний документ, а заявку на PESEL зі статусом UKR треба буде подавати "негайно після прибуття" до Польщі.   Крім того, скасовується одноразова соціальна допомога для українських біженців у розмірі 300 злотих ($75), а також грошова компенсація від держави для власників приватного житла, які надавали прихисток та харчування українським біженцям. Додатково передбачається запровадити конкретні підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання громадян України. Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Польщі проживало від 1,5 до 2 млн українців, ще 1,3 млн українців виїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року. Однак зараз  кількість біженців з України зменшилась до 950 тисяч.