Болгарія вперше імпортувала паливо для АЕС не з Росії
До війни в Україні Болгарія майже повністю залежала від поставок російських енергоносіїв, але відтоді диверсифікувала їх.
Болгарська атомна електростанція Козлодуй в понеділок, 10 червня, почала використовувати в одному зі своїх реакторів атомне паливо, вироблене американською компанією Westinghouse. Про це повідомляє AFP. АЕС Козлодуй на річці Дунай забезпечує понад третину електрогенерації в Болгарії та досі покладалася на російське паливо для своїх двох 1000-мегаватних реакторів. Найстаріший реактор - енергоблок №5, збудований у 1987 році - був підключений до національної електромережі вранці 10 червня після завантаження палива виробництва Westinghouse. Другий реактор АЕС має бути забезпечений паливом французької компанії Framatome. Крім того, до 2030-х років на атомній станції мають бути побудовані два ядерні реактори американського виробництва. До повномасштабної війни Росії в Україні Болгарія майже повністю залежала від поставок російських енергоносіїв, але відтоді диверсифікувала їх, підписавши угоди про постачання ядерного палива з Westinghouse і Framatome. Нагадаємо, у березні для двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції доставили ядерне паливо американської компанії Westinghouse. Україна планує збудувати завод з виробництва тепловидільних збірок (ТВЗ) для забезпечення паливом атомних станцій.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp