У Вашингтоні обговорюють оборонну співпрацю України і США
Українська сторона планує обговорити цільове фінансування замовлень саме у вітчизняних оборонних підприємств.
У столиці США – Вашингтоні – розпочався Саміт Свободи. У межах заходу 5-7 червня обговорять перспективи україно-американського оборонно-промислового співробітництва. Про це сказав заступник голови Національної асоціації оборонної промисловості України (NAUDI) Сергій Висоцький, повідомила пресслужба організації у середу.
"Будемо намагатися шукати рішення щодо посилення співпраці та координації між українською та американською індустріями. США виділяють надзвичайно велику допомогу для України, але ми хотіли б проговорити більш цільове фінансування під розвиток української оборонної індустрії: збільшення замовлень саме в українських підприємств", – заявив Висоцький.
За його словами, український ВПК може кілька разів збільшити власне виробництво.
"Головне – це фінансування контрактів на цільові програми, на фінансування саме української індустріальної бази і українського ВПК для того, щоб не купувати на гроші українських донорів якісь незрозумілі снаряди з третіх далеких країн, а закуповувати їх напряму в Україну для України. Це буде великим внеском в нашу стійкість та в нашу обороноздатність. До того ж, це буде підтримкою економіки України", – зазначив заступник голови NAUDI.
На саміті виступив американський дипломат, посол та колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер. У своїй промові він наголосив на важливості підтримки України.
"Щоб уникнути глобальної війни, Україна повинна перемогти у війні проти Росії, і ця боротьба не повинна відбуватися в ізоляції", – підкреслив Волкер.
Також Сергій Висоцький розповів, що в другий день саміту відбудеться ветеранська конференція, на якій спільно виступлять 10 українських ветеранів з важкими пораненнями та американські ветерани, які будуть ділитися досвідом реабілітації.
У третій день на американській авіабазі Ендрюс пройде благодійний ветеранський турнір з гольфу, кошти з якого будуть направлені на реабілітацію українських воїнів.
Раніше Україна отримала перше рішення про закупівлю української зброї для потреб ЗСУ за кошти західного партнера – Данії. Гроші надійшли через нову фандрейзингову платформу. В уряді поставили за мету зібрати $10 млрд на виробництво вітчизняної зброї в 2024 році.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp