Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Стало відомо, скільки жінок оновили дані через Резерв+

10:59:00

Через мобільний додаток Резерв+ свої дані оновили 1 371 000 українців. Серед них - 190 тисяч жінок. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону у вівторок, 4 червня.   За його словами, серед громадян України, які мешкають за кордоном, свої дані оновили понад 18 тисяч. При цьому серед всіх українців, які оновили дані через Резерв+, 164 тисячі - це заброньовані.   Свої дані також внесли понад 153 тисячі призовників та 90 тисяч осіб, які мають відстрочку.   "Такі у нас дані на сьогоднішній ранок. Можемо спостерігати доволі вискоку активність людей, які застосунком Резерв+ уже скористалися. Завантажень там ще більше. Можливо, люди очікують і пізніше це зроблять. Така загальна картина", - розповів Лазуткін. Нагадаємо, новий закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, передбачає, що оновити свої дані в ТЦК мають і жінки - медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку.  Військовий облік жінок: оновлення даних в ТЦК, мобілізація та штрафи

США відреагували на відсутність КНР на Саміті миру

09:57:55

США підтримують Саміт миру щодо України, але не бачать як його успішності може допомогти Китай, що відмовився від участі у заході через незапрошення Росії. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер, пише Голос Америки.   "Китай міг би зіграти корисну дипломатичну роль у вирішенні цього конфлікту, якби він захотів. Але наразі важко зрозуміти, як вони можуть зіграти таку роль, враховуючи дії, які Китай вживав протягом останніх місяців, щоб відбудувати та реконструювати оборонно-промислову базу Росії", - сказав він.   Міллер зазначив, що США планують і далі пояснювати Китаю своє невдоволення такими його діями. Штати також планують притягати до відповідальності причетні до цього організації.   Що ж стосується самого Саміту миру, то речник Держдепу наголосив, що США підтримують дипломатичні зусилля України та очікують, що захід матиме успіх.   "Ми підтримуємо мирний саміт, ми хочемо, щоб він був успішним, і саме тому ви бачите, що віцепрезидентка США буде особисто присутня на цьому саміті. Ми підтримуємо дипломатичні зусилля України", - заявив Міллер.   Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбудеться Саміт миру, який розгляне низку питань, які стосуються війни Росії проти України. Україна вже має підтвердження від 106 держав і організацій щодо участі.

Росіяни за добу здійснили 2200 обстрілів України - Генштаб

09:47:31

Російські загарбники протягом доби здійснили 2200 обстрілів по позиціях українських військ та населених пунктах. Про це повідомив речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов в ефірі телемарафону у вівторок, 4 червня.   "Російські окупанти завдали по позиціях українських військ та населених пунктах три ракетні удари, застосувавши вісім ракет, 62 авіаудари, зокрема, із застосуванням 56 керованих авіаційних бомб, здійснили 2200 обстрілів, серед них 128 - із застосуванням реактивних систем залпового вогню", - сказав він.   За словами речника, минулої доби ЗСУ вразили п'ять районів зосередження особового складу, артилерійський засіб, два склади боєприпасів, чотири засоби протиповітряної оборони росіян. Нагадаємо, 3 червня загальні втрати Росії склали 1290 військових , 15 танків, 18 броньованих машин, 65 артилерійських систем, 27 безпілотників тощо. Вночі 4 червня російські війська завдали удару по Дніпропетровській області двома крилатими ракетами Іскандер-К та атакували північ України чотирма безпілотниками. Обидві ракети і два дрони збили .

Удари німецькою зброєю по Росії не загрожують ескалацією - Шольц

09:22:11

Застосування Україною німецької зброї для ураження військових цілях на території Росії не призведе до ескалації. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц в ефірі радіостанції Antenne Bayern. За його словами, право України бити західною зброєю по цілях у Росії лише дасть змогу Києву захистити свої великі міста, зокрема Харків.   "Як сказав президент Сполучених Штатів Америки - йдеться тільки про можливість захистити велике місто, наприклад, Харків", - заявив канцлер ФРН.   Шольц зазначив, що рішення щодо зняття обмежень на застосування німецької зброї було ретельно продумано у співпраці з "друзями та союзниками" Берліну. Канцлер Німеччини запевнив, що ніколи не дозволив би тиск в його бік з вимогою щодо ухвалення "неправильного рішення". Нагадаємо, німецький уряд зняв обмеження, пов'язані з використанням переданої Україні зброї. Тепер українські  захисники зможуть завдавати ударів по території РФ .

Повітряні сили розкрили подробиці нічної атаки РФ

08:54:29

Вночі 4 червня російські війська завдали удару по Дніпропетровській області двома крилатими ракетами Іскандер-К та атакували північ України чотирма безпілотниками. Обидві ракети і два дрони збили. Про це повідомили Повітряні сили ЗСУ.   "Обидві ракети збито зенітними ракетними підрозділами Повітряних Сил на Дніпропетровщині. Крім того, близько до опівночі, противник застосовував чотири безпілотні літальні апарати (тип встановлюється) на північному напрямку. Два - знищено підрозділами мобільних вогневих груп Сил оборони на Чернігівщині, ще два - припинили своє існування самостійно", - йдеться в повідомленні.   Нагадаємо, у ніч проти 4 червня під час повітряної тривоги через загрозу балістичного озброєння у Дніпрі чули звуки вибухів .   Згодом стало відомо, що росіяни атакували Дніпро ракетами , внаслідок падіння уламків збитих цілей шестеро людей, серед яких діти, дістали поранення. Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Припинення вогню в Газі: країни G7 підтримали план США

08:24:28

Країни Великої сімки підтримали угоду про припинення вогню між Ізраїлем та палестинським угрупованням ХАМАС, яку раніше пропонував президент США Джо Байден. Про це йдеться у спільній заяві членів G7.   "Ми закликаємо ХАМАС прийняти цю угоду, за якою Ізраїль готовий рухатися вперед, і ми закликаємо країни, які мають вплив на ХАМАС, допомогти забезпечити, щоб він це зробив", - йдеться у заяві. Зазначається, що запропонована угода призведе до негайного припинення вогню, звільнення всіх заручників, збільшення гуманітарної допомоги для розподілу по всій території Сектора Гази.   Раніше американський президент Джо Байден заявив, що Ізраїль запропонував ХАМАС нову угоду, яка складається з трьох етапів: припинення вогню в Секторі Гази, звільнення заручників та виведення всіх ізраїльських військ з анклаву.   Деталі угоди невідомі, проте Байден назвав пропозицію, яку Ізраїль передав ХАМАСу через Катар, "дорожньою картою до тривалого припинення вогню та звільнення всіх заручників".   Нагадаємо, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль погодився не зупинити війну, а лише "обговорити її завершення". За його словами, Ізраїль може призупинити війну на 42 дні  для повернення заручників. Раніше повідомлялося, що  Ізраїль переглянув свої плани військового наступу на Рафах , щоб вони відповідали вимогам і побажанням США.

Працівники ТЦК на авто збили велосипедиста на Львівщині

07:25:24

У селі Равлівка Самбірського району на Львівщині працівники територіального центру комплектування на автомобілі збили чоловіка на велосипеді, який намагався від них утекти. Про це повідомило видання Zaxid.net.   Зазначається, що у результаті ДТП військовозобов’язаний упав з велосипеда, а автівка військових з’їхала у кювет.    У ролику видно, як військовослужбовці ТЦК на чорному мікроавтобусі доганяли велосипедиста та наїхали на нього. Чоловік впав з велосипеда, після чого піднявся і йому вдалося втекти. У результаті ДТП автомобіль військових з’їхав у канаву.   Пресслужба Львівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки повідомила , що це її працівники, які "не впорались з емоціями".   У ТЦК пояснили дії службовців тим, що на прохання пред'явити документи велосипедист "почав викрикувати нецензурну лексику, ображати військовослужбовців, поводитися зухвало та агресивно".   "Військовослужбовці, які були залучені до групи оповіщення, є учасниками бойових дій і на службу в РТЦК переведені з бойових частин. Не справившись з емоціями, вирішили переслідувати втікача. Відтак догнали й намагалися перегородити йому шлях. Однак тому вдалося втекти", - йдеться у повідомленні пресслужби.   У військкоматі нагадали, що всі чоловіки призовного віку мають носити з собою військово-облікові документи й пред'являти їх на прохання поліції чи військовослужбовців ТЦК.

Сміттєва корейська війна. Кей-поп проти недопалків

01:54:17

  Південна та Північна Кореї зараз воюють повітряними кулями. 1 червня КНДР вдруге за тиждень запустила у бік Південної Кореї сотні повітряних куль, наповнених сміттям — пластиком, недопалками, макулатурою, шматками тканини. Загалом, за даними Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї (JCS), Пхеньян відправив близько тисячі куль із прикріпленими до них пакетами зі сміттям. Міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік назвав це "неймовірно дріб'язковою і низькопробною поведінкою" з боку Пхеньяну.   У чому суть протистояння   Державне інформагентство Північної Кореї ЦТАК стверджує, що Пхеньян запустив 15 тонн сміття у відповідь на "південнокорейську пропаганду" - південнокорейські активісти запускали повітряні кулі з листівками, на яких були гасла проти лідера КНДР Кім Чен Іна, а також гроші, рис або фі . Згідно з повідомленням ЦТАК, Пхеньян тимчасово припиняє запуск сміття, але відновить його та відправить у 100 разів більше, якщо Сеул "продовжить свою пропаганду".   У свою чергу, Рада національної безпеки Південної Кореї вирішила призупинити дію міжкорейського пакту про зниження напруженості 2018 року до “відновлення взаємної довіри з КНДР”. “Цей захід дозволить проводити військові навчання поблизу військової демаркаційної лінії, яка була обмежена угодою, та дозволить більш адекватно та негайно реагувати на провокації Північної Кореї. Уряд вживе всіх необхідних заходів для захисту життя та безпеки наших громадян”, - заявили у Раді нацбезпеки.   Угода 2018 року передбачала відмову обох країн від ворожої військової діяльності та створення морських буферних зон. Демілітаризована зона має бути оголошена зоною світу.   Давня практика   Запуск куль зі сміттям називають відродженням тактики часів холодної війни. У той період Північна та Південна Корея вели ідеологічну війну. Вони намагалися вплинути на громадян сусідньої країни за допомогою короткохвильових радіостанцій, транслюючи пропаганду. Уздовж демілітаризованої зони із гучномовців цілодобово лунали пропагандистські пісні. Білборди закликали солдатів переходити в народний рай у КНДР або у вільний та демократичний Південь. Тоді ж обидві країни запускали повітряні кулі із пропагандистськими листівками у повітряний простір одна одну. Як зазначає The New York Times, мільйони таких листівок з антиурядовими текстами були розкидані Корейським півостровом. Обидві країни забороняли своїм громадянам читати чи зберігати їх.   У 1990-х роках пропаганда Півночі стала втрачати свою актуальність, оскільки економіка Південної Кореї почала зростати і країна перетворилася на демократію, що динамічно розвивається, і світовий експортний центр, тоді як КНДР переживала постійну нестачу продовольства і «покладалася на культ особистості своїх лідерів. 2000 року під час першого Міжкорейського саміту країни домовилися припинити дії щодо впливу на громадян іншої держави. Але, наголошує NYT, північнокорейські перебіжчики, а також консервативні та християнські активісти в Південній Кореї продовжували інформаційну війну, відправляючи повітряні кулі, навантажені Бібліями, радіоприймачами, ліками, флешками з кей-попом та записами театральних постановок, а також листівками. Ін названо свинею. На їхню думку, ці посилки містили «правду і свободу вираження поглядів», які б допомогли північнокорейцям отримати альтернативу пропаганді.   У грудні 2020 року парламент Сеула навіть схвалив закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за відправку листівок на територію КНДР. На думку влади Південної Кореї, ці дії лише провокують Пхеньян. 2023 року південнокорейський суд визнав закон неконституційним і скасував його. У травні цього року активісти відновили запуск куль у КНДР. Зокрема, одна з груп активістів оголосила, що переправила через кордон 20 повітряних куль із листівками проти Пхеньяну, а також флешки з корейською поп-музикою та кліпами.