Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Чехія анонсувала різке збільшення поставок снарядів для України

18:56:00

Збройні сили України зможуть отримувати від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру щомісяця у межах чеської ініціативи. Про це заявили в Міністерства закордонних справ Чехії, передає Європейська правда.   Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський зазначив, що українські військові отримають перші снаряди в рамках ініціативи вже у червні.   "Дуже скоро будуть перші фізичні постачання в Україну, ми очікуємо їх у червні", - сказав чеський міністр.   Урядовий спецпредставник Чехії із питань реконструкції України, який відповідає за ініціативу щодо постачання снарядів, Томаш Копечний озвучив такі ж цифри та сказав, що очікує на зростання обсягів снарядів до ЗСУ.   "Перше суттєве збільшення постачань буде в червні, воно буде в десятках тисяч, між 50 ти 100 тисячами на місяць", - зазначив він. Нагадаємо, у квітні стало відомо, що   Чехія знайшла для України понад мільйон снарядів . Мова йде переважно про боєприпаси калібру 155 мм. На початку травня у Чехії заявили, що  зібрали гроші на 500 тисяч снарядів  для України. Днями стало відомо, що  Чехія зібрала понад 1,6 млрд євро на купівлю артилерійських снарядів  для потреб ЗСУ.  Снаряди для України. Як зброю збирають по світу

В Іспанії амністують каталонських сепаратистів

18:46:02

Парламент Іспанії ухвалив закон про амністію, який припиняє юридичне переслідування учасників спроби відокремлення Каталонії у 2017 році. Про це повідомляє Рolitico в четвер, 30 травня.   Законопроєкт був прийнятий 177 голосами "за" проти 172 голосів "проти" в 350-місному парламенті. Ніхто не утримався, один депутат був відсутній.   Прем'єр-міністр Педро Санчес висловив задоволення підсумками голосування.   "У політиці, як і в житті, прощення сильніше, ніж злість. Сьогодні Іспанія успішніша й цілісніша, ніж у 2017 році. Життя триває своєю чергою", - написав він в соцмережі X.   Після офіційної публікації документу в судів Іспанії буде двомісячний строк для застосування закону, котрий, як планують, анулює юридичні записи сотень посадовців та активістів, які брали участь у сепаратистському русі Каталонії із 2011 року.   Ухвалення закону передбачає амністію для понад 300 учасників ініціативи відокремлення Каталонії, включно з колишнім главою уряду Каталонії Карлесом Пучдемоном. Нагадаємо, у жовтні 2017 року відбувся референдум про незалежність Каталонії. За відокремлення автономії від Іспанії проголосувало 90%. У голосуванні брало участь 2,26 млн осіб, або приблизно 42% населення регіону. Конституційний суд Іспанії визнав голосування таким, що не відповідає конституції. У жовтні 2019 року іспанський суд виніс вироки 12 каталонським політикам , які були причетними до референдуму про незалежність. Частину з 12 осіб, які проходили в справі, визнали винними в підбурюванні до заколоту й розтраті У 2021 році влада Іспанії схвалила рішення помилувати каталонських політиків .

Майбутнє Європи вирішується в урнах для голосування, але існування визначається в Україні

18:26:15

Нищення - ось про що говорить і що робить Путін. Це не просто словесні погрози, це насправді екзистенційна загроза, яку Путін створює не лише для України, але й для Європи. Саме в Україні він найбільше розгорнув задум своєї нищівної міці. Саме в Україні ми маємо зупинити його, не вводячи себе в оману щодо природи розпочатої ним війни. Хижа, загарбницька, спрямована на реалізацію націоналістичних інтересів, це війна заради експансії, що не зупиниться на Україні. Це війна без обмежень, яка живиться та об’єднується з усім варварством світу, від Сирії до Ірану, з якими Росія обмінюється технологіями та зброєю , розробляючи спільні засоби обходу санкцій та узгоджені дії, спрямовані на дестабілізацію західного світу. Трикутник, що об'єднує Росію, Північну Корею та Іран, уже зв'язує європейський, близькосхідний та азійський театри. Поряд із Путіним вишикувалася когорта диктаторів, готових кинути виклик міжнародному порядку в усіх його принципах і зруйнувати мир у будь-якій точці земної кулі.

Литва приєдналася до коаліції з надання ППО Україні

18:18:53

Литва приєдналася до коаліції країн, які надають допомогу протиповітряній обороні України. Про це повідомив президент Гітанас Науседа у соцмережі Х в четвер, 30 травня.   "Радий повідомити, що Литва приєднується до коаліції засобів протиповітряної оборони, яку очолюють Німеччина, Франція і США. Ми зробимо свій внесок, надавши Україні мобільні радари повітряного спостереження", - написав він.   Президент Литви зазначив, що військова підтримка України має вирішальне значення. "Україні потрібна зброя, а не обіцянки. Давайте підтвердимо слова ділом", - наголосив Науседа. Нагадаємо, Нідерланди планують зібрати систему Patriot і передати її Україні у короткостроковій перспективі.   Україна також домовилася з Іспанією про допомогу в посиленні протиповітряної оборони . За словами президента Володимира Зеленського,  Україна нині має тільки чверть необхідних засобів для протиповітряної оборони . 

У Тисі виявили тіло десятого з початку травня потопельника

17:50:34

Тіло чоловіка з ознаками довготривалого перебування у воді виявили біля українсько-румунського кордону. Про це повідомила Держприкордонслужба в четвер, 30 травня.   Потопельника винесло на берег Тиси у румунському населеному пункті Кречунешті, що навпроти українського населеного пункту Великий Бичків.   Про жахливу знахідку прикордонників Мукачівського загону повідомили румунські колеги. Наразі особа загиблого встановлюється.   Зазначається, що це вже десяте з початку травня тіло потопельника, виявлене на річковій ділянці кордону. Як відомо,  найбільше українців призивного віку гине, перепливаючи річку Тиса  на Закарпатті. Від початку повномасштабного вторгнення Росії прикордонники знайшли понад 30 тіл потопельників у водах Тиси.  Річка смерті. Чому Тиса така небезпечна. 18+