Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Угорщину можуть позбавити статусу у наступному складі Єврокомісії - ЗМІ

14:12:28

У Європейському Союзі планують надати Угорщині менш значущу посаду у наступному складі Єврокомісії, зважаючи на тісні стосунки угорського прем’єра Віктора Орбана з Росією та постійне блокування ключових рішень щодо України. Про це пише Politico в четвер, 30 травня.   Зазначається, що Угорщина прагне зберегти посаду єврокомісара з питань розширення, яка має значний вплив через переговори ЄС щодо вступу України до блоку.   Але, за словами джерел видання, інші країні не хочуть, щоб нинішній комісар Олівер Варгеї або будь-який інший угорець продовжував виконувати таку роль.   Європейські лідери роздратовані тим, що Орбан затягує процес ухвалення санкцій та блокує надання коштів Україні.   Один зі дипломатів зазначив, що навіть не може йти мова про те, щоб Угорщині дозволили зберегти контроль над будь-якими важливими питаннями у наступному складі Єврокомісії.   Нагадаємо, дії Угорщини щодо блокування допомоги Україні викликають все більше обурення серед членів ЄС. Зараз угорські представники блокують виділення 6,5 млрд євро термінової військової допомоги Україні , а ЄС досі не може затвердити щонайменше сім документів, які потрібні для надання Україні озброєння. Крім того, Угорщина на зустрічі послів ЄС блокує схвалення проєкту переговорної рамки про вступ України до Євросоюзу через питання прав національних меншин.

ДБР повертає дезертирів у частини, а не відкриває справи - глава бюро

13:57:39

Завданням Державного бюро розслідувань є допомога бійцям, які залишили місце служби, повернутися на бойові  позиції, а не збільшувати статистику кримінальних проваджень за ухилення від служби. Про це заявив директор ДБР Олексій Сухачов в коментарі Інтерфакс-Україна.   "Наше завдання - сприяти поверненню бійців на бойові позиції, а не покращувати статистику відкритих кримінальних проваджень щодо ухилення від несення служби", - сказав він. Глава ДБР підкреслив, що пріоритетом в цьому питанні є профілактичні заходи та пояснювальна робота. Сухачов не надав конкретних цифр кількості кримінальних проваджень щодо самовільного залишення місця служби, але зазначив, що ця статистика не впливає на обороноздатність України.   Директор ДБР підкреслив, що вже існує комплекс заходів, які дозволяють оперативно встановлювати місцеперебування кожного військовослужбовця, що залишив частину, та повертати його на місце несення служби.   "Відпрацьовано комплекс заходів із Генштабом ЗСУ, військовою службою правопорядку, СБУ та Нацполіцією, що дає змогу оперативно встановити місцеперебування кожного військовослужбовця, який самовільно залишив частину, і повернути його на місце несення служби. Ми робимо все, що в наших силах, щоб довести цей механізм до автоматизму", - додав Сухачов. Нагадаємо, раніше на Прикарпатті затримали та оголосили підозру дезертиру , який вихвалявся, що не повернеться на службу, та підбурював до втечі інших військовослужбовців.

На порталі Дія запустять електронне бронювання

13:28:23

Функціонал електронного бронювання буде запущено на порталі Дія орієнтовно через три-чотири тижні. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко, передає Інтерфакс-Україна.   "Міністерство оборони вважає, що електронне бронювання необхідно запустити якнайшвидше. Так вийшло, що цим треком займаються Мінекономіки та Мінцифра... На порталі Дія буде запущено функціонал електронного бронювання", - розповіла вона.   Послуга буде автоматичною - без додаткових візитів до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.   "Як тільки постанова буде проголосована, я думаю, що десь через три-чотири тижні... для колег, щоб "докрутити" функціонал, і ми запустимося", - зазначила заступниця міністра. Нагадаємо,  у Верховній Раді пропонують платну бронь від мобілізації . Відповідний варіант напрацювали у Комітеті з питань економічного розвитку.