«Резерв+» зазнав кількох потужних кібератак у перші дні роботи, їх відбили – Міноборони
Застосунок «Резерв+» зазнав кількох потужних кібератак у перші дні роботи – 18 та 19 травня. Водночас Міноборони було готове до цього. Про це в коментарі Укрінформу повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
- За її словами, найбільше навантаження на систему припало на перші години після запуску застосунку.
- Тоді «Резерв+» отримав велику кількість одночасних запитів на авторизацію.
«Водночас ми були готові до того, що ворог буде намагатися зірвати наші плани та запустить DDоS-атаки, тому розробили функціонал для захисту від цих спроб із закриттям певних каналів трафіку. Такі контрдії дещо сповільнили вхід для всіх, що викликало певні незручності. Зокрема, через це були труднощі з авторизацією через BankID. Однак це дало нам можливість впоратися з кількома потужними атаками в перші дні роботи застосунку в суботу та неділю», — додала заступниця міністра.
18 травня набув чинності закон про мобілізацію та військовий облік. Тож тепер усі військовозобов’язані з 18 до 60 років повинні протягом 60 днів (тобто до середини липня) оновити свої облікові дані.
Вони мають повідомити номер телефону та фактичну адресу проживання та інші військово-облікові дані, це можна зробити трьома способами: через ТЦК, ЦНАП або мобільний застосунок «Резерв+».
Міноборони також запустило новий сервіс електронної черги до ТЦК та СП.
Станом на 24 травня понад мільйон українців оновили свої дані через «Резерв+».