
Росія за тиждень арештувала активів банків ЄС на понад 700 млн євро
Арешти відбулись за позовом дочірньої компанії Газпрому у справі про нібито невиконання зобовʼязань по спільному проєкту.
Суд Санкт-Петербурга заарештував понад 700 млн євро активів, що належать трьом західним банкам - UniCredit, Deutsche Bank і Commerzbank. Про це повідомляє Financial Times. Зазначається, що це є одним з найбільших кроків РФ проти західних фінустанов з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Кроки російського суду з замороження активів двох німецьких та італійського банків повʼязують із відповіддю на заклики Європейського центрального банку пришвидшити вихід європейських банків з Росії. Арешти відбулись за позовом РусХимальянса, дочірньої компанії Газпрому, у справі про нібито невиконання зобовʼязань по спільному проєкту. Суд наклав арешт на активи другого за розміром у РФ європейського банку, UniCredit на суму 463 млн євро, що еквівалентно приблизно 4,5% його активів у країні. Російський суд також наклав арешт на активи Deutsche Bank на суму 238,6 млн євро, включаючи майно та кошти на його рахунках у РФ. Крім того, суд вирішив заарештувати активи німецького Commerzbank. РусХимальянс просив заморозити до 94,9 млн євро активів банку. Суд постановив, що банк не може продати свій бізнес в Росії - для цього йому потрібна згода очільника РФ Володимира Путіна. Нагадаємо, у лютому Європейський Союз запровадив санкції проти трьох приватних банків РФ – Тінькофф, Альфа-банк та Росбанк. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав на 5 млрд гривень активи колишніх "дочок" банків Росії через онлайн-аукціони.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp