Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Умєров розповів, на які професії є попит у ЗСУ

19:02:13

У центрах рекрутингу до Збройних сил, відкритих у різних областях України, найбільший попит мають вакансії водіїв, механіків або операторів безпілотників. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров, інтерв’ю якого поширило Міноборони на YouTube.   "На сьогодні водії, механіки, дроновщики або люди, які хочуть використовувати дрони - більш такі цивільні посади - вони всі мають дуже великий попит", - сказав глава відомства.   Умєров зазначив, що в Україні вже відкрито близько 20 центрів рекрутингу.   "Шість місяців тому ми дивилися, які посади є, де люди можуть мати вибір. Ми всі ці посади віддали компаніям, які займаються HR або людським капіталом, щоб вони разом з нами керували цим процесом більш професійно", - розповів міністр.   Окрім фізичних центрів рекрутингу, посади у війську можна обрати онлайн.   Нагадаємо, 2 травня у місті Мукачево Закарпатської області відкрили 20-й в Україні Центр рекрутингу української армії . Повідомлялося, що у ЗСУ створять рекрутинговий центр з укомплектування військових частин та підрозділів Сухопутних військ . Основним завданням центру визначено відбір і комплектування підрозділів безпілотних систем.

Росія відправила на штурм Харківщини найманців з Африки - партизани

18:38:22

  У наступі на Харківську область російські загарбники залучили африканський корпус найманців. Про це повідомляє партизанський рух АТЕШ з посиланням на джерела у штабі 44 армійському корпусі РФ. Зазначається, що Росія залучає африканський корпус у наступі на Харківську область. Вони вже зазнають величезних втрат.   "Найманці не були готові до такої війни. Росіяни посилають їх у передові загони, знаючи, що більшість із них не повернуться зі штурмів. Усю підготовку цього корпусу ми могли бачити на параді, де 20 людей виконали традиційний військовий танець", - йдеться в повідомленні.   В АТЕШ додають, що є дані про те, що в Харківській області є і найманці, які вже воювали в Малі та Лівії. Росіяни вербують і залучають найманців із бідних країн, намагаючись компенсувати свої втрати. Раніше повідомлялося, що Росія  завербувала близько 2000 непальців для участі у війні проти України . Багато з них намагаються повернутись назад. Гарматне м'ясо: як у російській армії опиняються іноземні найманці

Окупанти повторно обстрілюють відремонтовані енергоблоки ТЕС

17:09:03

  Російські загарбники повторно обстрілюють енергоблоки теплоелектростанцій ДТЕК, які енергетики повернули в роботу після попередніх масованих атак. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в коментарі для Радіо Свобода.    "Деякі блоки ми відновлювали після першої, після другої, після третьої атаки. Вони поверталися в роботу й були у роботі під час нових атак", - розповів він.   Загалом було пошкоджено 8 ГВт потужностей енергосистеми України. Це майже 40% від усієї наявної генерації, додав Сахарук.    Через масштаб руйнувань вже немає можливості проходити періоди пікового навантаження на енергосистему без обмежень електропостачання.    Нагадаємо, 10 травня Укренерго вдвічі збільшило час дії обмежень електроенергії для промисловості . Графіки обмеження електропостачання для промисловості діяли з 18:00 до 7:00 ранку (13 годин).    Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення 7,2 млрд гривень на відбудову енергосистеми . 

Автівки на потреби ЗСУ: у Міноборони пояснили, які машини можуть забрати

17:01:54

Вилучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється на підставі рішень місцевих державних адміністрацій. Про це розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін, передає пресслужба відомства.   "Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період транспортними засобами, у тому числі водними і технікою. Це також можуть бути трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка", - зазначив він.   Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється ТЦК, центральним управлінням або регіональними органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів України на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюється відповідними розпорядженнями.   За словами речника Міноборони, приймання та передача транспортних засобів, залучених під час мобілізації та їх повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів приймання-передачі, в яких зазначаються відомості про власників, технічний стан, залишкову вартість та інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.   "Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації", - додав Лазуткін.  Нагадаємо, законопроєкт про мобілізацію передбачає норму вилучення транспортних засобів для потреб ЗСУ у громадян, які мають більше одного авто. Мобілізація авто в українців: все про нову норму

У МО роз'яснили, в яких підрозділах служитимуть мобілізовані ув'язнені

15:32:07

Засуджені українці, які будуть мобілізовані до армії, будуть нести службу у спеціальних підрозділах. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін, передає пресслужба відомства.   "Рішення щодо мобілізації конкретного засудженого буде залежати не лише від його особистого бажання та складу злочину, а й від висновку ВЛК, рішення суду та готовності командира прийняти таку особу на службу у свій підрозділ", - зазначив він.   За словами речника Міноборони, рішення про умовно-дострокове звільнення ув'язненого ухвалює суд. Мобілізовані засуджені зможуть служити у відповідних спеціальних підрозділах військових частин.   Не всіх засуджених зможуть мобілізувати до армії. Обмеження діятимуть для осіб, які відбувають покарання або були засуджені: