Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

На додаткову сесію НМТ можна зареєструватися з 10 по 15 травня

11:28:34

Додатковий період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) триватиме протягом 10-15 травня. Про це повідомила пресслужба Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).   Цей період реєстрації передбачено для тих, хто реєструвався в основний період, але отримав відмову, і тих, хто не зміг із поважної причини вчасно зареєструватися.   В ці дні також здійснюють реєстрацію осіб, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань/слідчих ізоляторах.   "Тим, хто буде реєструватися в додатковий період, радимо після надсилання реєстраційних даних на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти щодень перевіряти в персональному кабінеті стан опрацювання реєстраційних документів, аби в разі виявлення недоліків у них встигнути про це дізнатися та виправити їх. Адже іншого шансу зареєструватися ви вже не матимете", - зазначили в Центрі.   Як відомо, НМТ у 2024 році міститиме три обов'язкові предмети (українська мова, математика та історія України 16-21 століть) і один на вибір абітурієнта (іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, фізика та хімія, українська література та географія). Тестування відбуватиметься під час основних (14 травня - 25 червня) та додаткових сесій (11-19 липня). Для участі в основній сесії НМТ-2024 зареєструвалося 287 тисяч осіб .

З Донеччини евакуйовано 300 людей, зокрема 33 дитини

11:14:34

З лінії фронту в Донецькій області евакуйовано 300 людей, у тому числі 33 дитини. Про це повідомив очільник ОВА Вадим Філашкін у Telegram в п'ятницю, 10 травня. За його словами, унаслідок обстрілів на Донеччині за минулу добу поранений один мирний житель - у Курахівській громаді, зафіксовано множинні руйнування житлового фонду.   "Покровський район. У Мар'їнській громаді обстріляні Красногорівка, Костянтинівка, Парасковіївка і Антонівка. У Селидовому пошкоджено сім будинків", - написав Філашкін.   У Краматорському районі в Лиманській громаді пошкоджені чотри будинки в Зарічному, обстріляні околиці Костянтинівської громади. У Бахмутському районі в Часовоярській громаді пошкоджені 11 приватних будинків і дві промислові будівлі. У Торецьку пошкоджені два багатоповерхові будинки. У Сіверську пошкоджений будинок.   "Всього за добу росіяни 15 разів обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 300 людей, у тому числі 33 дитини", - розповів глава ОВА. Нагадаємо, минулого тижня з міста Часів Яр, що на Донеччині, евакуювали кількох людей . Останні два дні охочих на виїзд не було. Неймовірно: 98-річна жінка пішки вийшла з окупованої частини села

Житель Кропивницького планував за допомогою вебкамери коригувати удари РФ

10:30:29

Служба безпеки затримала російського інформатора, який готував ракетний удар по залізничній інфраструктурі Кіровоградщини. Про це повідомила пресслужба СБУ в п'ятницю, 10 травня.   Ворожим коригувальником виявився мешканець Кропивницького. Для виконання завдання він намагався встановити вебкамеру поблизу одного з мостів, щоб зафіксувати графіки переміщення військових ешелонів.   У разі виявлення рухомих складів ЗСУ фігурант мав у режимі онлайн передати їхні координати росіянам для підготовки прицільного удару по залізничній гілці. Таким чином ворог сподівався порушити постачання української зброї та боєприпасів на передову східного та південного фронтів.   Співробітники СБУ затримали російського інформатора "на гарячому", коли він намагався встановити вебкамеру поблизу колії.   Під час обшуку у зловмисника виявлено мобільний телефон, на який він планував "підв’язати" відеопристрій, щоб відслідковувати рух ешелонів.   Слідчі СБУ повідомили йому про підозру. Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми. Нагадаємо, раніше СБУ затримала рецидивіста, який шпигував для Росії за лініями оборони Харкова . У Київській області затримали зрадницю, яка на початку повномасштабного вторгнення Росії намагалась допомогти агресору захопити столицю України .

Кабмін змінив порядок бронювання від мобілізації

10:05:57

Кабінет міністрів вніс зміни в порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Про це йдеться  в постанові уряду від 8 травня 2024 р. № 520.   Згідно з документом, погодження списків військовозобов’язаних для бронювання передається від Генерального штабу Збройних сил України до Міністерства оборони.   Рішення передбачає, що центральні органи виконавчої влади, отримавши від підприємств списки заброньованих, після перевірки повноти переліку, наявності обґрунтування і дотримання вимог щодо кількості, подаватимуть його на погодження Міністерству оборони.   Інших суттєвих змін поки що немає. Як і раніше, бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки.   Нагадаємо, 7 травня Кабмін продовжив на місяць термін всіх чинних бронювань від мобілізації .   18 травня в Україні набуде чинності новий закон про мобілізацію, що передбачає зміни в законодавстві щодо бронювання військовозобов’язаних. Уряд працює над розробленням відповідних документів.   Після закінчення дії відстрочення підприємства повинні будуть бронювати працівників вже за оновленими правилами. Рада нині розглядає дві моделі економічного бронювання - Арахамія

В Угорщині зробили заяву щодо чоловіків з України

09:46:24

Угорщина не видаватиме Україні біженців, зокрема, чоловіків призовного віку. Українці самі вирішуватимуть, повертатися їм чи ні. Про це заявив віцепрем'єр Угорщини Жолт Сім'єн, повідомляє atv.hu.   За його словами, кожен біженець з України в Угорщині - "це вільна людина, яка сама вирішуватиме, чи залишатися їй тут, переїхати на Захід чи повернутися назад".   "Угорщина не видаватиме біженців до України. Кожен біженець з України перебуває в повній безпеці в нашій країні, і він отримує всю необхідну допомогу, чи то угорець, чи то українець", - заявив Сім'єн. Нагадаємо, раніше міністр оборони Польщі заявив, що його країна  може допомогти Україні повернути військовозобов’язаних додому . Водночас Міністерство внутрішніх справ Польщі  пообіцяло продовжити тимчасовий захист для українських біженців , які не матимуть паспортів.  Уряд Литви теж  допустив можливість допомоги Україні в питанні повернення чоловіків  призовного віку.