Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Стало відомо, коли Україна зможе підписати безпекову угоду зі США

07:48:04

Україна 6 травня провела четвертий раунд переговорів з США щодо підписання двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України.   Переговори в межах підготовки до укладення двосторонньої безпекової угоди провів керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.   "Вдячний переговорним командам за вже проведену роботу – відчутний прогрес щодо узгодження тексту документа. Маємо пришвидшити процес, щоби фіналізувати укладення двосторонньої  безпекової угоди вже цього місяця", - заявив він.   Сторони обговорили найбільш принципові положення угоди, формулювання низки питань, а також визначили дату наступного раунду переговорів. Нагадаємо, 29 квітня глава Офісу президента  провів третій раунд переговорів із США щодо угоди про гарантії безпеки  для України.  Президент Володимир Зеленський заявив про підготовку ще семи нових безпекових документів , один із них - із США. 

Військові США знищили безпілотник хуситів у Червоному морі

07:40:04

Американські військові знищили ударний безпілотник, запущений єменськими хуситами в Червоному морі в ніч проти 7 травня. Про це повідомила пресслужба Центрального командування збройних сил США.   Зазначається, що дрон-камікадзе представляв безпосередню загрозу для американських військових кораблів та торгових суден у регіоні.   "Приблизно о 10:47 6 травня сили Центрального командування США успішно атакували та знищили одну безпілотну повітряну систему, запущену підтримуваними Іраном терористами-хуситами над Червоним морем", - йдеться у повідомленні.   Вживані американськими військовими заходи спрямовані на забезпечення захисту судноплавства та посилення безпеки у міжнародних водах регіону. Нагадаємо, раніше  США перехопили протикорабельну ракету  та чотири дрони хуситів. Ракета, ймовірно, була націлена на судно MV Yorktown під прапором США. 26 квітня розвідувально-ударний  безпілотник ВПС США MQ-9 Reaper вартістю до 30 млн зазнав аварії  біля узбережжя Ємену.  За інформацією ЗМІ,  США провели секретні переговори з Іраном та намагалися переконати Тегеран використати свій вплив на хуситів, аби припинити напади на кораблі в Червоному морі.

ЗСУ відбили штурми росіян на семи напрямках

07:15:55

Протягом минулої доби на фронті відбулося 97 бойових зіткнень. Більшість атак російські військові здійснили на Донбасі. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні у вівторок, 7 травня.   Загалом війська РФ завдали два ракетних та 83 авіаційних удари, здійснили 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.  На Куп’янському напрямку воїнами відбито 14 атак в районах населених пунктів Синьківка, Піщане, Берестове Харківської області та Стельмахівка на Луганщині.   На Лиманському напрямку Силами оборони відбито сім атак в районах Невського, Серебрянського лісництва на Луганщині та Тернів і Ямполівки Донецької області.   На Бахмутському напрямку воїнами відбито 17 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Виїмка, Роздолівка, Новий, Кліщіївка та Андріївка Донецької області.   На Авдіївському напрямку захисниками відбито 31 атаку в районах населених пунктів Новоолександрівка, Новопокровське, Сокіл, Уманське, Яснобродівка, Нетайлове та Невельське Донецької області.   На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Парасковіївка, Костянтинівка, Водяне та Урожайне Донецької області, де противник 15 разів намагався прорвати оборону.   На Оріхівському напрямку окупанти шість разів атакували позиції українських захисників в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.   На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити підрозділи ЗСУ з плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом минулої доби, росіяни здійснили три безуспішні атаки.   Водночас українські воїни продовжують активними діями завдавати російським військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії бойового зіткнення.   Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 11 районах зосередження особового складу противника, підрозділами ракетних військ завдано ураження по двох артилерійських засобах противника, а силами та засобами протиповітряної оборони України знищено керовану авіаційну ракету Х-59. Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що російські військові  зосередили основні ударні сили на Покровському та Курахівському напрямках . Завдання ЗСУ - утримати займані рубежі, завдати максимальних втрат ворогу і виграти час для формування та підготовки резервів.

У США вручили Пулітцерівську премію

23:57:19

У Колумбійському університеті США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії - однієї з найпрестижніших американських нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру. Про це у понеділок, 6 травня, повідомила адміністраторка премії Марджорі Міллер.     Вказується, що премію отримали фотографи агентства Associated Press в галузі художньої фотографії за висвітлення глобальної міграційної кризи на кордоні США та Мексики.   Дві Пулітцерівські премії за серію розслідувань про виробничу імперію Ілона Маска та нагороду в категорії екстремальних новин за фотозйомку конфлікту Ізраїлю та Гази отримало агентство Reuters.    Три нагороди, зокрема за висвітлення нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та його наслідків, а також про дитячу працю мігрантів у США дісталося The Times.    The New York Times отримала три нагороди за журналістські розслідування, міжнародні репортажі та написання статей.   Журнал New Yorker отримав дві Пулітцерівські премії.   Її також отримав російський опозиційний лідер і оглядач Washington Post Володимир Кара-Мурза, а також редактор газети Девід Гоффман та журналіст Джеррі Ши.   Нагороду у номінації "державна служба" отримала ProPublica за репортажі про Верховний суд США та корупцію у ньому.    Пулітцерівську премію за спеціальні цитати також отримали журналісти і письменники, які висвітлювали війну в Газі.    Пулітцерівська премія відзначила найкращих у журналістиці в 15 категоріях, а також у восьми мистецьких категоріях, зосереджених на книгах, музиці та театрі. Переможець у номінації "державна служба" отримує золоту медаль. Усі інші переможці по 15 000 доларів.   Торік троє українських журналістів стали лауреатами Пулітцерівської премії - найпрестижнішої нагороди у сфері медіа. Зокрема, українські фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов здобули Пулітцерівську премію за знімок із Маріуполя. Нагороду також присуджено відеопродюсерці Василисі Степаненко.

У США відповіли, чи визнають Путіна президентом РФ після "інавгурації"

23:00:41

США не будуть відправляти свого представника на так звану "інавгурацію" очільника Кремля Володимира Путіна, яка відбудеться 7 травня. Про це  заявив  речник Держдепартаменту США Метью Міллер на брифінгу 6 травня.   Але водночас, Сполучені Штати продовжать визнавати Путіна президентом Росії.   "Ми точно не визнаємо ці вибори вільними та чесними, але він (Путін – ред.) - президент Росії і продовжить працювати у цій ролі", - заявив Міллер. Нагадаємо, раніше Чехія, Естонія та Латвія заявили, що їхні представники не будуть відвідувати "інавгурацію" Путіна 7 травня.  Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель виступає проти присутності представників Європейського Союзу на церемонії "інавгурації" Путіна. Україна не визнає Путіна демократично обраним на виборах цього року й легітимним президентом РФ, а також закликає зробити те саме інші країни та міжнародні організації.

Нафтогазова промисловість Росії потерпає від дефіциту кадрів - ЗМІ

22:40:11

Нафтогазова промисловість Росії стикається з нестачею робочої сили, оскільки мобілізація економіки на війну та демографічна криза загострює кризу кадрів. Про це пише Bloomberg в понеділок, 6 травня.   Зазначається, що енергетичні компанії змушені конкурувати за працівників з російською армією і виробниками зброї. Один лише аванс для солдата, який воює в Україні, може бути еквівалентним майже річній зарплаті середньостатистичного працівника нафтогазової галузі. Ця проблема не є абсолютно новою - Росія стикається зі скороченням працездатного населення протягом майже двох десятиліть. Падіння народжуваності в 1990-х роках було першопричиною, а пандемія COVID-19 додала виклику, але повномасштабне вторгнення в Україну зробило його набагато гострішим.   Згідно з останніми звітами Центробанку РФ, брак кадрів зараз б'є по підприємствах у всіх галузях економіки. Хоча нафтогазова галузь, як видається, працює безперебійно, це може мати більш довгостроковий вплив.   "Нафтогазовий сектор може дозволити собі залучати працівників з вищими зарплатами, але держава конкурує, пропонуючи військові контракти", - зазначив президент однієї з рекрутингових компаній РФ.   За оцінками компанії Kasatkin Consulting, нафтогазовому сектору Росії цього року не вистачає близько 40 тисяч працівників.   Нагадаємо,  МВФ прогнозує скорочення частки економіки РФ у світовому ВВП до історичного мінімуму.  Залежність російської економіки від військових витрат досягла такого рівня, що вона не може дозволити собі ні виграти, ні програти війну.

Сі Цзіньпін підтримав саміт миру, але назвав умову

22:25:50

Китай виступає за шлях переговорів та підтримає мирну конференцію, яка об’єднає всі сторони та буде визнана Україною і Росією. Про це заявив лідер КНР Сі Цзіньпін,  передає  Інтерфакс-Україна.   "Ми виступаємо за проведення, коли це буде можливо, міжнародної мирної конференції, яку підтримають і Україна, і Росія", - сказав він після переговорів у Парижі з президентом Франції Емманюелем Макроном.    Сі Цзіньпін додав, що на такій конференції всі сторони мають перебувати в рівних умовах. На ній, на його думку, "потрібно справедливо розглянути всі варіанти врегулювання".   Китайський лідер підтримав ідею припинення збройних конфліктів у світі на час літньої Олімпіади 2024 року в Парижі. Нагадаємо,  Саміт миру пройде 15-16 червня  у Швейцарії. Українська сторона очікує, що у цьому заході візьмуть участь 80-100 країн світу.  Росію не запрошують до участі в Глобальному саміті миру , натомість участь Китаю була б дуже важливою, заявили в Офісі президента. Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський вважає, що  Китай може змусити очільника Кремля Володимир Путіна закінчити війну  в Україні. Саміт миру. Глобальні переговори без Росії

США відреагували на майбутні ядерні навчання Росії

22:06:22

У Пентагоні засудили "безвідповідальну риторику" Росії після того, як вона оголосила про наміри провести навчання із застосування ядерної зброї. Про це заявив речник Міністерства оборони США бригадний генерал Патрик Райдер на брифінгу в понеділок, 6 травня, передає AFP.   Він назвав заяви російської сторони "прикладом безвідповідальної риторики, яку ми бачили з боку Росії й раніше".   "Це абсолютно недоречно з огляду на поточну ситуацію з безпекою", - заявив речник Пентагону.   Райдер також наголосив, що США не спостерігають змін у стратегічному розташуванні російських сил, але будуть продовжувати стежити за ситуацією.   Нагадаємо, сьогодні стало відомо,  що Росія проведе навчання з ядерною зброєю . Воно стане відповіддю на "провокаційні заяви та погрози окремих західних офіційних осіб на адресу РФ", заявили у Міноборони РФ. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що країни Заходу начебто "загострюють" ситуацію в Україні  і це вимагає від РФ відповіді.   Як заяви про війська НАТО в Україні злякали Путіна

Верховенство права у Польщі: Євросоюз більше не бачить ризиків

21:46:29

Європейська комісія оголосила про перший крок для закриття штрафної процедури щодо Польщі, яка передбачала покарання через недотримання країною цінностей Євросоюзу. Про це повідомила пресслужба ЄК в понеділок, 6 травня.   Виконавчий орган ЄС завершив перегляд ситуації з верховенством права в Польщі та дійшов висновку, що "в Польщі більше не існує явного ризику серйозного порушення верховенства права в розумінні статті 7(1) Договору про Європейський Союз".   Польща подала Єврокомісії план заходів для вирішення проблем із незалежністю правосуддя, верховенством права ЄС і виконанням рішень Суду Європейського Союзу та Європейського суду з прав людини.   "Комісія дійшла висновку, що більше не існує явного ризику серйозного порушення верховенства права", - йдеться в повідомленні.   Рішення Єврокомісії все ще потребує формального схвалення держав-членів ЄС. Зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС запланована на кінець травня.   Як відомо, Єврокомісія запровадила спецпроцедуру щодо Польщі у 2017 році, пославшись на систематичні порушення країною основоположних цінностей ЄС . У зв'язку з цим Польщі також блокували виплати коштів із фондів Євросоюзу.   На початку року ЄС остаточно розблокував для Польщі доступ до 137 мільярдів євро з різних фондів Євросоюзу, які раніше Варшава не могла отримати через питання до судової системи і верховенства права. У квітні  Євросоюз переказав Польщі кошти на суму 27 мільярдів злотих (6,27 млрд євро). Це найвища одноразова квота для Варшави за 20 років членства в Євросоюзі.

У Нідерландах розповіли, коли Україна отримає F-16

21:23:20

Нідерланди планують почати передачу винищувачів F-16 Україні з осені. Це станеться слідом за Данією. Про це повідомила глава Міністерства оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен під час брифінгу у Вільнюсі в понеділок, 6 травня, передає Delfi.   "У нас усе розписано за проєктом, який полягає в навчанні українських пілотів, підготовці обслуговуючого персоналу і передачі реальних літаків", - зазначила вона.   Оллонгрен зазначила, що зараз українські пілоти проходять навчання у низці країн.   "І якщо нам вдасться втриматися на цьому шляху, а в України все буде працювати, зрозуміло, в їхній власній країні, то перші літаки будуть поставлені Данією вже цього літа. І ми сподіваємося взяти участь у поставках з осені з нашими F-16", - додала вона. Раніше повідомлялося, що Україна може  отримати перші винищувачі F-16  влітку 2024 року. Також у Міноборони заявляли, що усі необхідні рішення щодо отримання літаків F-16 уже ухвалені та процес "рухається за планом". А в Повітряних силах запевнили, що  поява F-16 буде несподіванкою . Росія прирівняла F-16 до носіїв ядерної зброї