Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Італія зупинила торгівлю з Росією у рублях

17:42:14

Італія припинила приймати російські рублі для оплати товарів, що експортуються у РФ. Про це повідомив очільник Італійсько-російської торгової палати (ІРТП) Фердинандо Пелаццо, пише The Moscow Times.   За його словами, таке рішення ухвалив Комітет фінансової безпеки Італії, який об'єднує декілька міністерств.   "Ми почали проводити угоди, все було нормально, умови є прийнятними. Але потім Комітет... нам повідомив, що не рекомендує цю схему", - розповів Пелаццо.   Обґрунтуванням для блокування рублевих платежів влада Італії назвала можливе використання такої схеми для обходу санкцій. Через це механізм розрахунків у рублях, запущений у лютому, пропрацював лише близько двох місяців.  За даними Центробанку РФ, минулого року російські імпортери оплатили рублями 30% усіх поставлених з-за кордону товарів. При цьому частка рубля в оплаті імпорту з Європи сягала 47,9%.   Загалом із європейських країн до Росії минулого року було ввезено товарів на 78,5 млрд доларів. Порівняно з першим роком повномасштабної війни проти України європейський імпорт до РФ упав на 12,3%, а порівняно із 2021 роком - на чверть.   При цьому імпорт до Росії з країн G7 - США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, Японії та Канади - торік упав до мінімуму за два десятиліття. Щомісяця країни  G7 постачали до РФ товарів на суму менше 2 млрд доларів, хоча у 2017-2019 роках він сягав близько 5 млрд доларів на місяць.  Раніше повідомлялося, що декілька банків КНР, серед яких найбільший у Китаї ICBC, а також China Citic Bank, Industrial Bank і Bank of Taizhou, перестали приймати платежі в юанях з Росії . Ще один банк Кіпру закриває рахунки росіян

Таджикистан вручив ноту протесту послу Росії

17:02:33

Міністерство закордонних справ Таджикистану вручило ноту протесту російському послу Семену Григор'єву. Про це повідомляють росЗМІ в понеділок, 29 квітня.   У ноті констатувалася серйозна занепокоєність масовими випадками прояву негативного ставлення до громадян Таджикистану на території Росії, а також порушення їхніх прав і свобод.   У документі наголошується, що "такі дії застосовуються виключно щодо громадян Таджикистану, що несумісно з духом і традиціями таджицько-російських відносин".   Раніше з послом РФ Семеном Григор'євим зустрівся заступник глави МЗС Таджикистану Содік Імомі. Тоді російській стороні також було висловлено стурбованість у зв'язку з необґрунтованими випадками відмови у в'їзді громадян республіки до Росії.   За даними МЗС Таджикистану, станом на 27 квітня в зоні тимчасового тримання в московському аеропорту Внуково перебували 954 громадянина Таджикистану, у тому числі студенти, які навчаються в російських вишах.   Нагадаємо, 22 березня в концертному залі Крокус Сіті Холл внаслідок теракту загинули понад 140 осіб, понад 180 постраждали. Відповідальність за напад узяла на себе терористична організація ІДІЛ.   Майже всі затримані у справі про теракт - громадяни Таджикистану . За інформацією ЗМІ, обвинувачені зазнали тортур під час затримання та на допитах.   Міністерство закордонних справ Таджикистану закликало громадян без необхідності не відвідувати Росію .

СБУ оголосила підозру гендиректору компанії-виробника Калібрів

16:33:19

Служба безпеки зібрала доказову базу на гендиректора російської компанії Дослідне конструкторське бюро Новатор Фаріда Абдрахманова, який сприяє агресивній війні проти України. Про це повідомила пресслужба СБУ в понеділок, 29 квітня.   Зазначається, що посадовець входить до близького оточення вищого військово-політичного керівництва РФ та очолює підприємство, яке є головним виробником крилатих ракет Калібр.   За даними слідства, Абдрахманов брав безпосередню участь у підготовці та здійсненні повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Для цього він організував серійне виробництво та безперебійні поставки ракетного озброєння для військ РФ.    У подальшому росіяни масово використовували Калібри для повітряних ударів по Україні. Основними цілями ворога були об’єкти цивільної та критичної інфраструктури, зокрема житлові будинки, лікарні та енергогенеруючі підприємства.