Посол Матернова: Вірите чи ні, під час вступу Польщі ЄС непокоїли польські сантехніки
Посол ЄС у Києві Катаріна Матернова провела паралелі між процесом вступу країн Східної Європи та України, відзначивши, що свого часу польські сантехніки та далекобійники колись також непокоїли старших членів Євросоюзу.
Про це вона розповіла в інтерв’ю "Українському радіо", повідомляє "Європейська правда".
Посол коментувала протести польських фермерів і перевізників, а також труднощі, які можуть виникнути, зокрема, під час переговорів з ЄС про величезний агросектор України.
"Дозвольте мені заглибитися в минуле й згадати той час, коли моя країна, Словаччина, а також Польща та інші країни, такі як Угорщина, намагалися приєднатися до Європейського Союзу… Цьому також передувало багато протекціоністських викликів і почуттів з боку старих країн-членів", – сказала Матернова.
Реклама:
"Вони турбувалися про далекобійників, їх непокоїли, вірите чи ні, польські сантехніки, було відчуття, що ринок ЄС буде розбалансовано багатьма меншими країнами, хоча та ж Польща – це велика країна", – додала посол.
Вона висловила переконання, що схожі проблеми будуть і особливістю всього процесу вступу України та доведеться вносити корективи.
"Україна – велика країна, вона має конкурентоспроможну промисловість, і сільське господарство, безумовно, є конкурентоспроможною галуззю. Тому, коли почалося повномасштабне вторгнення, ЄС в односторонньому порядку відкрив свій ринок без будь-яких обмежень для української продукції.
І тепер, коли це потрібно було продовжити вже на третій рік, протекціоністські настрої або відчуття того, що потрібно захистити місцеві громади, місцевих фермерів, стали частиною гри", – сказала посол.
Проте, незважаючи на це, зараз існує угода про збереження ринку відкритим, із деякими обмеженнями.
"Тож я вважаю, що це збалансований результат. Він все ще зберігає ринок відкритим, але є певні захисні механізми, які країни можуть застосовувати, якщо буде доведено реальний вплив на місцеву сільськогосподарську галузь", – додала Матернова.
Посол також висловила переконання, що Україна готова розпочати переговори про вступ до Євросоюзу. Матернова сподівається на їхній початок наприкінці червня.
Також Матернова вважає, що угорське головування у Раді Євросоюзу у другому півріччі цього року навряд чи негативно вплине на темпи просування переговорів з Україною.