Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Посіяти паніку. Навіщо РФ знищує Харків

00:17:31

  Харків продовжує щодня страждати від російських ударів. На думку військових аналітиків, мета росіян переконати українців тікати з міста та додатково зробити мільйони людей внутрішніми переселенцями.   Інформаційні кампанії   Після удару ракетою Х-59, який зруйнував Харківську телевежу, експерти Інституту вивчення війни (ISW) зазначили, що російська державна пропаганда та "військори" намагалися виправдати цю атаку, стверджуючи, що українські сили нібито встановили на вежі обладнання для зв'язку та координації протиповітряної оборони.   В ISW також нагадують про удар РФ по телевежі в Києві 1 березня 2022 року — атаку незабаром після початку російського вторгнення, яка врізалася на згадку багатьом українцям. Тому фахівці припускають, що тепер ударом по телевежі у Харкові Кремль може прагнути нагадати про перші тижні вторгнення, щоб створити паніку серед українців під час нового складного етапу війни.   Аналітики ISW наголошують, що рупори кремлівської пропаганди хапаються за занепокоєння щодо майбутньої наступальної операції Росії та її гіпотетичних планів щодо Харкова, щоб проводити скоординовану інформаційну операцію з метою розпалити непропорційну паніку серед українців.   ISW оцінює, що дуже низька ймовірність російського успіху в наземному наступі на Харків, якщо Україна швидко отримає додаткову військову допомогу США. Український центр протидії дезінформації ще в лютому 2024 року попереджав, що російські Telegram-канали поширюють заяви про нібито втечу українських чиновників із Харкова, а російські джерела на початку квітня почали стверджували, що з Харкова нібито відбувається "масовий відтік" мирного населення. Також російська пропаганда намагається стверджувати, що українські чиновники нібито заважають цивільному населенню залишати Харків. А російський пропагандист Володимир Соловйов 28 березня заявив, що війська РФ мають знищити Харків "квартал за кварталом" та озвучив ідею запропонувати цивільному населенню міста залишити його протягом 48 годин.

У МЗС пояснили, як довго не надаватимуть консульські послуги чоловікам

20:59:09

Призупинення надання послуг чоловікам мобілізаційного віку в дипломатичних установах є тимчасовим кроком та пов’язане з ухваленням Верховною Радою нового закону про мобілізацію. Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ у вівторок, 23 квітня.   У МЗС пояснили, що нормативні документи, які визначають надання консульських послуг, та пов’язані з ними інформаційно-комунікаційні системи відомства повинні бути змінені відповідно до закону про мобілізацію. Зазначається, що призупинення надання консульських послуг "є тимчасовим кроком, обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном".   Обмеження поширюється на звернення після 23 квітня, позаяк строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття чинності законодавством про мобілізацію. У МЗС запевняють, що обмеження не поширюються на інші категорії українців.   У зовнішньополітичному відомству вказують, що після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону.   Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон про мобілізацію , він вже підписаний президентом та опублікований. Новий закон запрацює вже з 18 травня .   Сьогодні стало відомо, що консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку . Цю інформацію також прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Саміт миру: Зеленський провів кілька нарад

20:47:36

Президент Володимир Зеленський провів у вівторок, 23 квітня, кілька нарад, присвячених організації та проведенню інавгураційного саміту миру, що відбудеться у Швейцарії у червні. Про це глава держави повідомив  у вечірньому відеозверненні.   "Важливо, щоб якнайбільше країн взяли участь. Саміт миру може і повинен довести, що не хтось один буде визначати, як жити всім іншим у світі, не чиясь дурна сила це буде визначати, а світова більшість - спільно, на основі міжнародного права, на основі Статуту ООН, на основі нашої Формули миру, яка повертає дієвість міжнародному праву", - заявив Зеленський.   Президент водночас подякував кожному лідеру, всім політичним і громадським діячам, які допомагають Україні з організацією першого саміту.   Глава держави повідомив, що сьогодні провів кілька нарад щодо цього. "Я вдячний усій нашій команді, яка працює, щоб Формула миру була повністю реалізована. Відповідної нашої активності буде багато і найближчими днями і тижнями. Усі разом у світі маємо примусити Росію до миру", - сказав Зеленський. Нагадаємо, напередодні у Міністерстві закордонних справ обговорили з послом Китаю перспективи участі у саміті миру . Як відомо,  Саміт миру відбудеться 15-16 червня  у Швейцарії. Українська сторона очікує, що у цьому заході візьмуть участь 80-100 країн світу. В Офісі президента України  виключили участь Росії  у першому Саміті миру, але існує ймовірність, що її представники будуть на другому саміті. Глобальний саміт миру: на що очікувати від зустрічі в Швейцарії