Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Швейцарії назвали суму заморожених активів Росії

13:48:32

  На кінець 2023 року у Швейцарії заморозили російських активів на суму 5,8 мільярда швейцарських франків (6,36 мільярда доларів). Про це повідомив Державний секретаріат з економічних питань (SECO), який здійснює нагляд за санкціями. Проте, як зазначається, ця сума є меншою в порівнянні з 7,5 млрд франків, заморожених на кінець 2022 року. Зниження пояснюється втратою вартості деяких заблокованих активів, зокрема цінних паперів, пов'язаних із Росією, внаслідок міжнародних санкцій.   За останній рік SECO заморозив ще 580 млн швейцарських франків фінансових активів після власних розслідувань і докладних роз'яснень банків. Він також заблокував ще два об'єкти нерухомості у Швейцарії. Крім заморожених зараз 17 об'єктів нерухомості, було заблоковано й інші активи, такі як спортивні та розкішні автомобілі, витвори мистецтва, меблі та музичні інструменти, що належать фізичним та юридичним особам, які перебувають під санкціями у Швейцарії.   Однак активи на суму 140 млн швейцарських франків, які раніше були заблоковані як запобіжний засіб, були розблоковані після того, як подальше розслідування показало, що юридичні вимоги для їх заморожування не були виконані.   Крім того, у Швейцарії знаходяться активи центрального банку РФ на суму близько 7,24 млрд швейцарських франків. З 25 березня 2022 року резерви та активи ЦБ РФ іммобілізовані, тобто заборонені всі операції, пов'язані з їх управлінням.

Відʼєднали ЗАЕС від енергосистеми України: оголошено підозру двом росіянам

12:55:39

Служба безпеки та Офіс генерального прокурора зібрали доказову базу на двох громадян Росії, які організували від’єднання Запорізької АЕС від єдиної енергосистеми України. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 23 квітня.   Мова йде про заступника директора захопленої атомної електростанції Атакіщева Едуарда та його підлеглого - головного інженера Андрія Горбунова.   За даними слідства, до "призначення" росіяни працювали на Ростовській АЕС. Звідти вони прибули на тимчасово окуповану територію на півдні України і на початку жовтня 2022 року ввійшли до керівного складу Запорізької атомної електростанції.   Там зловмисники займалися "інтегруванням" енергооб’єкта до структури Росатома та приєднанням технологічних потужностей станції до енергетичної системи Росії.   Також фігуранти підбурювали українських атомників співпрацювати з агресором та укладати "контракти" з окупаційною адміністрацією АЕС. У разі відмови - погрожували переслідуваннями з боку репресивних органів Росії.

Українцям за кордоном перестали видавати документи

12:43:17

Через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ. Про це повідомила пресслужба Центру обслуговування громадян Паспортний сервіс у вівторок, 23 квітня.   Водночас зазначається, що подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі. До того ж можлива видача паспортів для дітей до 12 років через відсутність необхідності біометричної верифікації.   "Закордонні філії повідомлять всіх користувачів послуг про поновлення роботи систем видачі документів на усіх офіційних ресурсах ДП Документ, - додали у паспортному сервісі. Раніше ж в ЗМІ з'явилася інформація, що МЗС України наказало керівникам усіх дипломатичних установ країни тимчасово призупинити всі консульські дії для громадян України призовного віку. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив чутки про призупинення надання консульських послуг громадянам України мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном. Відповідний коментар він опублікував у соцмережі X.   Кулеба зазначив, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном був і залишається пріоритетом МЗС, проте у теперішніх умовах головним пріоритетом є боротьба за виживання України.  "Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна", – наголосив очільник МЗС.   Він нагадав, що обов’язок оновлювати свої дані у територіальних центрах комплектування існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.    "Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, - то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", - наголосив міністр.   Кулеба додав, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо подальшого порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах.  Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ потребують молодих бійців на заміну нинішніх військових. Справа не тільки в кращій фізичній формі, але й в обізнаності в сучасних технологіях.