Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Ізраїль завдав удару по російській установці С-300 в Ірані - ЗМІ

23:01:48

Ізраїль під час атаки по території Ірану 19 квітня завдав удару по російському зенітно-ракетному комплексу С-300. Про це пише The New York Times з посиланням на неназваних західних та іранських офіційних осіб.   Троє західних і двоє іранських офіційних осіб підтвердили, що Ізраїль 19 квітня розгорнув безпілотники та випустив щонайменше одну ракету.   Окрім цього, двоє західних офіційних осіб заявили, що ракета була випущена з військового літака далеко від ізраїльського чи іранського повітряного простору, і що зброя включала технологію, яка дозволила їй уникнути радіолокаційної оборони Ірану. Двоє іранських чиновників заявили, що військові не виявили нічого, що входило в повітряний простір країни 19 квітня, включаючи безпілотники, ракети або літаки. У 2007 році Іран замовив у Росії п'ять дивізіонів С-300, які  були поставлені у 2015-16 роках у найсучаснійшій на той момент модифікації С-300 ПМУ2. Наразі Іран має 32 пускові установки С-300, що еквівалентно чотирьом дивізіонам. Нагадаємо, вранці 19 квітня Ізраїль завдав ракетного удару по Ірану . Запуски ракет відбулися після атаки Ірану 14 квітня, коли Тегеран направив залп з понад 300 безпілотних літальних апаратів і ракет до цілей по всьому Ізраїлю. Відповідь Ізраїлю Ірану. Удар із символізмом

Посол Данії сказав, коли Україна отримає F-16

22:18:11

Україна точно отримає від Данії винищувачі F-16 уже влітку цього року. Про це заявив посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен в інтерв'ю Ми - Україна.   "Не хвилюйтеся. Літаки для України - вони точно будуть", - сказав дипломат.   Посол уточнив, що 24 літаки, які Данія продала Аргентині, не були з-поміж тих, які Данія мала б передати Україні.   "Це весь наш парк F-16, який зараз виводиться з експлуатації, тому що ми отримуємо нове покоління літаків F-35. Частина буде доставлена до Аргентини. Нема чого хвилюватися. F-16 будуть доставлені, як і обіцяли", - сказав Міккельсен   Посол Данії в Україні наголосив, що винищувачі, як і обіцяла прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен у лютому, будуть доставлені цього літа.   Міккельсен не зміг назвати точну кількість F-16, які отримає Україна влітку, проте зауважив, що це та кількість, яку узгодили прем'єр-міністерка Данії та президент Володимир Зеленський.   Нагадаємо, раніше Данія продала Аргентині 24 винищувачі F-16. Датські ВПС поступово замінюють винищувачі F-16 на більш сучасні F-35. З відкритих джерел відомо, що у розпорядженні Данії 44 винищувачі F-16. При цьому  19 літаків вона обіцяла Україні . Обіцянки вселяють надію: коли Україна отримає F-16

Зеленський прокоментував "мирний план" Трампа

21:49:23

Закінчення війни в Україні має базуватися на справедливості та логіці, а не на обіцянках очільника Кремля Володимира Путіна. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю американському каналу NBC News.   Українського лідера попросили прокоментувати публікацію The Washington Post про те, що Трамп нібито планує змусити Україну до поступок територіями в обмін на мир з Росією. На це Зеленський заявив, що він не вірить чуткам, але готовий обговорити той мирний план, який йому представить безпосередньо сам Трамп.   Разом з тим глава держави наголосив, що мир з Росією не може базуватися на обіцянках Путіна.   "Вірити Путіну не можна. Те, що Путін каже - це факт, що так ніколи не буде... Тому стратегія закінчення війни має базуватися не на тих словах, які каже Путін, а на логіці справедливого закінчення війни. Щоб Україна залишилася незалежною демократичною державою. Я впевнений, що у цьому зацікавлені усі - і республіканці, і демократи, і Байден, і Трамп", - сказав Зеленський.

Допомога США: Зеленський розказав, що потрібно ЗСУ

21:03:56

Пакет допомоги від США важливо наповнити дефіцитною зброєю. Про це заявив президент Володимир Зеленський в ефірі програми Meet the Press американського каналу NBC.   "Ми пів року чекали. Але не просто сиділи, ми всі боролися разом. Я хочу подякувати всій нашій команді й усій команді у США, які робили все, щоб ми отримали позитивне рішення. Сьогодні воно нам стовідсотково дуже сильно допоможе. Я вважаю, що ця підтримка реально посилить Україну і ЗСУ", - сказав глава держави.   Зеленський наголосив, що завдяки цій підтримці в України буде шанс на перемогу. Але для цього важливо наповнити пакет саме тим, чого найбільше потребують ЗСУ. Для відсічі російським окупантам українцям потрібна дефіцитна зброя.   "Це й артилерія, і стратегічна далекобійна зброя, ATACMS - це все важливо, щоб не втрачати людей на фронті. Тому що ми їх втрачаємо через те, що у нас немає відповідної далекобійної зброї. Тому вона, а також протиповітряна оборона, яка так важлива, безумовно, сьогодні - це пріоритет", - сказав президент.   За словами Зеленського, зараз Україна чекає на позитивне рішення Сенату й сподівається, що зможе одержати допомогу без затримок.   "Після стабілізації у нас є всі шанси отримати ініціативу. Для цього повинна прийти відповідна зброя", - підсумував президент. Нагадаємо, 20 квітня Палата представників американського Конгресу прийняла  законопроєкт про надання майже 61 млрд доларів допомоги Україні . Більша частина цієї величезної суми піде на військову підтримку. Голова комітету Сенату США з розвідки Марк Ворнер сподівається, що закон про допомогу Україні надійде на підпис Джо Байдену 23 або 24 квітня, що запустить постачання ракет ATACMS дальнього радіуса дії до України .

На кордоні з Польщею проблеми з оформленням фур

20:44:27

На українсько-польському кордоні сповільнено рух вантажівок, які прямують з України в Польщу. З польської сторони через збій спостерігаються проблеми з оформленням вантажівок. Про це повідомила пресслужба ДПСУ в неділю, 21 квітня.   "Стався збій системи митної служби Польщі. У зв'язку з цим оформлення транспорту, що переміщує вантаж до Польщі, в митному відношенні не здійснюватиметься. Орієнтовно ритмічний пропуск ваговозів буде відновлено о 08:00 22 квітня", - йдеться в повідомленні.   У Держприкордонслужбі зазначили, що рух легкових автомобілів та автобусів, попри збій, здійснюватиметься встановленим поряд. Нагадаємо, поляки вже щонайменше пів року протестують проти ввезення української агропродукції, планів Єврокомісії  продовжити економічний безвіз з Україною  ще на рік, а також проти "зеленого курсу" ЄС.