Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Суд виправдав топчиновника з ДПСУ у справі про незадекларований маєток

17:44:35

Вищий антикорупційний суд ухвалив виправдувальний вирок та визнала невинуватим заступника директора одного з департаментів Адміністрації Державної прикордонної служби України, якого звинувачували у недостовірному декларуванні. Про це повідомила пресслужба ВАКС у понеділок, 15 квітня.   У повідомленні пресслужби суду не вказано прізвища підозрюваного, проте за даними Liga.net, йдеться про генерал-майора Державної прикордонної служби Сергія Мула. За версією слідства, Мул у декларації за 2021 рік не вказав будинок у Борисполі. Хоча офіційно він не введений в експлуатацію, але є придатним для проживання і родина посадовця жила там упродовж 2020 року.   Вартість цього об'єкту незавершеного будівництва оцінювалась у понад 1,5 млн гривень. Обвинуваченому інкримінували умисне внесення суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.   Однак суд визнав докази сторони обвинувачення недостатніми та виправдав генерала у зв’язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення. Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів.    Генерал Мул став відомим у 2023 році після публікації відео його спілкування з працівниками патрульної поліції. Восени 2022 року поліціянти зупинили автомобіль генерала посеред ночі під час комендантської години. Його намагались перевірити на стан алкогольного сп'яніння, але він відмовився проходити обстеження й погрожував поліціянту словами: "Принциповий? Ризикуйте!"   Після скандалу Мула звільнили з посади начальника Південного регіонального управління ДПСУ й перевели на посаду заступника директора Департаменту організації роботи, планування та контролю адміністрації ДПСУ в Києві.   Прізвище Мула також фігурувало у ще одному скандалі 2023 року, коли його підлегла пресофіцерка під час повномасштабного вторгнення поїхала до Парижа зустрічати Новий рік. Після цього її звільнили.  Нагадаємо, працівники ДБР завершили розслідування щодо незаконного збагачення колишнього начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі . 

Росія відновила ключові НПЗ, після атак українських дронів - ЗМІ

17:16:02

Росія змогла швидко відремонтувати деякі з ключових нафтопереробних заводів, які зазнали ударів українських безпілотників. Про це повідомляє  Reuters в понеділок, 15 квітня. Так, потужності російських НПЗ, що простоювала через атаки, скоротилися до близько 10% з майже 14% наприкінці березня. За підрахунками, загальна потужність первинної переробки нафти в Росії, що простоює через удари дронів, скоротилася до 90 500 тонн на добу (660 000 барелів на добу) з приблизно 123 800 тонн на добу (907 000 барелів на добу) раніше.   Зазначається, що після того, як 2 квітня було завдано удару по заводу Танеко, не було жодних повідомлень про успішні атаки на російські великі нафтопереробні заводи. Росія швидко відновлює свої нафтопереробні заводи, попри труднощі з отриманням західних технологій.   Це стосується Рязанського заводу, який повернув в експлуатацію установки первинної переробки нафти CDU-4 і головну установку CDU-6. Також повернули в експлуатацію установки Куйбишевського НПЗ, який ремонтує CDU-4, установку CDU-5, і раніше зупинену на технічне обслуговування установку CDU-6.   Однак, в цілому, сукупні потужності з первинної переробки нафти в Росії, виведені з ладу через різні зупинки і технічне обслуговування, очікуються на рівні 4,4 мільйона тонн в квітні, в порівнянні з 4,1 мільйона тонн в березні. Нагадаємо, з початку року вже було  атаковано понад 13 російських НПЗ . Удари дронів призвели до найбільшого у році тижневого  зростання ціни на нафту .

У Польщі інспекція забракувала понад 7 тонн українського морозива

17:00:43

Торгова інспекція з якості сільськогосподарської та харчової продукції Польщі (IJHARS) у Познані видала рішення про заборону обігу на польському ринку партії морозива в ріжках загальною вагою 7,13 тонни, імпортованих з України. Про це повідомила інспекція в X у понеділок, 15 квітня.   Зазначається, що рішення ухвалено через неправильне маркування.   Раніше, 12 квітня IJHARS заборонила доступ до ринку Польщі для двох партій бісквітних тістечок загальною вагою 10,55 тис. тонн, імпортованих з України, а 9 квітня - трьох партій українських бубликів загальною вагою 5,34 тонн. У Любліні було вилучено три партії українського морозива загальною вагою 8,48 тонни через його розморожування.   Торгова інспекція Польщі на початку квітня заявила про найбільший в її історії штраф 1,5 млн злотих (близько 380 тис доларів), накладений на компанію-імпортера за ввезення на польський ринок з України 11,5 тис тонн технічного ріпаку та кормової пшениці як контрафакту через подальше їх використання як продовольчих. Крім того, було ухвалено рішення щодо заборони імпорту з України партії томатної пасти 57,66 тонни через наявність цвілі.   Нагадаємо, раніше у Польщі заблокували імпорт трьох партій українських бубликів загальною вагою понад 5,3 тис кг.  Уряд Польщі створить Раду з питань співробітництва з Україною