У Раді відповіли, чи плануються тюремні строки за ухилення від мобілізації
У парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності запевнили, що новий законопроєкт ув'язнень не передбачає.
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності визначив розміри штрафів для громадян, посадових та юридичних осіб за військові правопорушення, що пов’язані з мобілізацією та військовим обліком. Однак він виключив кримінальну відповідальність за такі правопорушення. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас у коментарі Українській правді.
"Сьогодні (8 квітня – ред.) ми рекомендували парламенту ухвалити законопроєкт №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками", - зазначив народний депутат.
За його словами, комітет запропонував виключили із проєкту закону всі зміни до Кримінального кодексу, зокрема, "тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде".
Він додав, що комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації. За порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) в мирний час передбачатиметься штраф:
- від 3400 до 5100 гривень,
- повторно або в особливий період – від 17000 до 22500 гривень.
За порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) в мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, від 17000 до 34000 гривень – для посадових та юридичних осіб.
Зокрема, під час дії правового режиму воєнного стану штрафи складатимуть від 17000 до 22500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.
Як ми вже писали, в Україні планують запустити "смарт-мобілізацію", яка дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, на яку вони хочуть мобілізуватись.
Військовий рекрутинг і мобілізація: в чому різниця
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp