Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Угорщина злякалася ймовірної ескалації між НАТО та Росією

18:04:55

Угорщина побоюється можливої ескалації з Росією. Деякі ініціативи НАТО "можуть перетнути червоні лінії". Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає Sky News.   "Ми маємо зробити все можливе, щоб уникнути прямого конфлікту між НАТО та Росією в майбутній період", - заявив він.   Очільник МЗС Угорщини додав, що вже є "наміри, спрямовані на протилежне". За словами Сійярто, частина пропозицій "безперечно, перетне деякі лінії, які досі вважалися червоними".   При цьому угорський міністр не розкрив, про які саме ініціативи йдеться. Сійярто заявив, що його країна буде проти будь-якої пропозиції НАТО, яка "призведе до ескалації конфлікту між Росією та Україною". Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати планують обговорити розроблення "дорожньої карти" вступу України до НАТО на саміті Альянсу, який заплановано на 9-11 липня у Вашингтоні.  Генсек НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити п’ятирічний фонд для України в розмірі 100 мільярдів доларів , щоб залучити Альянс до надання зброї Києву. У Кремлі заявили, що відносини Росії та НАТО скотилися до рівня "прямої конфронтації" .

Ходив із Z на одязі: поліція Чехії проводить розслідування щодо чоловіка

17:30:36

Чеська поліція розслідує інцидент з чоловіком, який йшов вулицею міста Пардубіце у худі з символом агресії Росії. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на поліцію Чехії.   Днями в соцмережах з’явилося фото, на якому зображений чоловік в худі із літерою Z, яку російська пропаганда використовує як символ війни проти України.   "Кримінальні слідчі Пардубіце займаються цією справою з самого початку і вивчають всі її обставини", - заявили в поліції. Як відомо, літера Z вважається символом війни Росії проти України. У деяких країнах Європи її прирівняли до символа агресії та заборонили демонструвати.   Нагадаємо, раніше у Німеччині чоловіка за носіння Z-футболки зобов'язали задонатити українцям . А жителя Чехії судили за нашивку з буквою Z та символіку ПВК Вагнер .

Уряд Грузії не дозволив Зурабішвілі поїхати до Литви

17:26:08

Уряд Грузії відмовив президентці країни Саломе Зурабішвілі у робочому візиті до Литви у квітні. Про це повідомляє  NewsGeorgia в четвер, 4 квітня.   "Відмовити президентові Грузії у зв'язку з робочим візитом до Литовської Республіки, місто Вільнюс, у період з 10 по 12 квітня", - йдеться в указі прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе.   Видання зазначає, що відносини Зурабішвілі з урядом правлячої партії Грузинська мрія досягли своєї найнижчої точки після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зурабішвілі критикувала грузинську владу за недостатню підтримку Києва, зближення з Москвою та слабкі зусилля на шляху євроінтеграції країни. У правлячій партії стали блокувати закордонні візити президентки . Це пояснювали тим, що своїми заявами вона нібито шкодить країні.   Зурабішвілі продовжила їздити у відрядження до Європи за власний кошт. Це стало підставою для початку процедури її імпічменту, який у результаті провалився .

РФ вперше прицільно атакувала сонячну електростанцію в тилу - Укренерго

16:57:04

Російські війська 3 квітня вперше прицільно атакували тилову сонячну електростанцію. Про це повідомив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький на брифінгу в четвер, 4 квітня.   "Вчора ворог прицільно атакував сонячну електростанцію. Це перший, принаймні на моїй пам'яті, випадок цілеспрямованої атаки на об'єкт відновлюваної енергетики", - сказав він. Кудрицький зазначив, що йдеться не про атаку в межах зони бойових дій, а саме про удар по тиловій СЕС.   Внаслідок потепління загальне споживання електроенергії падає, тому гострого дефіциту в енергосистемі не спостерігається. При цьому відбувається сезонне зростання виробництва електрики на СЕС.   За словами Кудрицького, під час останніх масованих атак РФ Укренерго вдалося врятувати не менше половини обладнання підстанцій завдяки пасивному захисту.   "Захист себе виправдав, врятували не менше половини об'єктів від руйнування протягом цієї серії атак", - сказав він.   Укренерго планує й далі нарощувати системи пасивного захисту. "Це не одноразовий процес, і не швидкий. Це величезні конструкції, облаштування яких вимагає величезних і фінансових, і людських ресурсів", - пояснив очільник компанії. Нагадаємо, Кудрицький заявив, що єдиним шляхом убезпечення енергосистеми України від тяжких наслідків атак росіян є розосередження виробництва електроенергії по всій території держави.

Ходив із Z на одязі: поліція Чехії проводить розслідування щодо чоловіка

16:37:18

Чеська поліція розслідує інцидент з чоловіком, який йшов вулицею міста Пардубіце у худі з символом агресії Росії. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на поліцію Чехії.   Днями в соцмережах з’явилося фото, на якому зображений чоловік в худі із літерою Z, яку російська пропаганда використовує як символ війни проти України.   "Кримінальні слідчі Пардубіце займаються цією справою з самого початку і вивчають всі її обставини", - заявили в поліції. Як відомо, літера Z вважається символом війни Росії проти України. У деяких країнах Європи її прирівняли до символа агресії та заборонили демонструвати.   Нагадаємо, раніше у Німеччині чоловіка за носіння Z-футболки зобов'язали задонатити українцям . А жителя Чехії судили за нашивку з буквою Z та символіку ПВК Вагнер .

Українських дітей у Польщі зобов'яжуть відвідувати школи

15:53:55

З 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у Польщі, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Про це заявила заступниця міністра освіти Йоанна Муха, передає Радіо Свобода.   За її словами, відповідний законопроєкт готує Міністерство освіти Польщі. Документ вже на завершальному етапі. Зараз у Польщі 50-60 тисяч українських дітей не охоплені польською системою освіти. "Українська сторона дуже зацікавлена у тому, щоб обов’язок відвідувати польські школи українськими дітьми був впроваджений. Зі свого боку вони пропонують співпрацю і ми з цієї пропозиції скористаємося. Більша частина цієї програми вже готова, чекаємо на погодження закону", - сказала Муха.   Попередньо відомо, що для українських дітей у школах Польщі запровадять уроки української мови. Для цього працевлаштують вчителів з України.   Дітей з України також навчатимуть європейської інтеграції. Ці знання їм знадобляться у світлі майбутнього вступу країни до ЄС, додали у відомстві. Станом на червень 2023 року в Польщі були офіційно зареєстровані 975 тисяч українських біженців. Раніше повідомлялося, що  в польських закладах освіти навчається понад 286 тисяч осіб дітей з України . Майже дві третини українських школярів і студентів приїхали до Польщі після початку повномасштабної війни в Україні. Нагадаємо, уряд Польщі готує зміни до закону про допомогу біженцям з України . Планується скасувати систему фінансування харчування та проживання у гостьових будинках до десяти осіб.

Найбільший у Росії СПГ-проєкт зупинився через санкції - ЗМІ

15:31:21

Компанія Новатек призупинила виробництво на величезному проєкті Арктик СПГ 2 через санкції та брак танкерів. Про це повідомляє  Reuters в четвер, 4 квітня.   Проєкт Арктик СПГ-2 мав стати найбільшим подібним заводом у Росії з кінцевою продуктивністю 19,8 млн тонн скрапленого природного газу (СПГ) на рік і 1,6 млн тонн стабільного газового конденсату на рік на трьох лініях. Компанія розпочала виробництво скрапленого природного газу на першій лінії Арктик СПГ-2 у грудні 2023 року, але відстала від графіка поставок перших партій газу з проєкту через брак газовозів льодового класу.   Джерела видання зазначили, що на заводі зараз призупинено перетворення метану на рідину при температурі мінус 163 градуси за Цельсієм.   Друга та третя лінії мали розпочати роботу у 2024 та 2026 роках відповідно, а друга виробнича лінія нині будується на заводі у Білокам'янці Мурманської області РФ.   Однак натомість третю чергу може бути використано на Мурманському заводі СПГ, про який Новатек оголосив у червні минулого року.   "Розглядається варіант відправки влітку другої гравітаційної платформи для Арктік СПГ-2, а для Мурманська СПГ використовувати третю", - повідомило джерело.   Планується, що проєкт Мурманськ СПГ буде навіть більшим, ніж Арктик СПГ-2, з кінцевою продуктивністю 20,4 млн тонн на рік. Планується, що виробництво перших двох ліній буде запущено до кінця 2027 року, а запуск останньої лінії заплановано на 2029 рік.   Однією з переваг Мурманського проєкту порівняно з Арктик СПГ-2 стане доступ до незамерзаючого порту в Баренцевому морі.   "Вся увага зараз на Мурманську, танкери льодового класу там не потрібні", - йдеться в матеріалі.   Нагадаємо, проєкт Арктик СПГ-2 потрапив до списку санкцій США через вторгнення Росії в Україну. Це спонукало іноземних акціонерів заморозити участь, а Новатек оголосити про форс-мажорні обставини. Раніше повідомлялося, що проєкт газопроводу Сила Сибіру-2, який необхідний, щоб замінити російському Газпрому втрачений європейський ринок,  просувається вкрай повільно через позицію, яку зайняв Китай .