Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У ГУР розповіли, скільки масованих атак здатна здійснити Росія

17:23:27

У Росії залишається близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня великої дальності. Про це повідомив  представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в коментарі для РБК-Україна.   "Зараз у Росії, за нашою оцінкою, залишається близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з дальністю у понад 350 кілометрів. Ми спостерігаємо тенденцію, що вони, як правило, намагаються тримати свої запаси на рівні не менш як 900 ракет", - сказав він. За словами представника ГУР, у квітні цього року Росія прагне виробити близько 40 ракет Х-101.   "Ми прогнозуємо, що росіяни зможуть провести ще кілька масованих атак (2-3 - саме масованих), а далі будуть змушені знову взяти деяку паузу для накопичення ракет та "Шахедів". Проте окремі локальні обстріли можуть при цьому продовжуватись", - зазначив Скібіцький.   Також він описав ситуацію з російськими крилатими ракетами Калібр, які РФ майже не застосовує з осені 2023 року.   "Агресор накопичує запас крилатих ракет Калібр і має у своєму розпорядженні не менш як 260 одиниць. Причому в їхніх планах виробити 30 таких ракет у квітні цього року", - сказав представник ГУР.   Водночас він нагадав, що росіяни проводять модернізацію протикорабельних ракет Онікс.   "Що стосується швидкісних ракет, які летять з південного напрямку, наразі складно визначити, чи це ракети Циркон, чи модернізовані Онікси", - зауважив Скібіцький, додавши що запаси звичайних Оніксів у Росії становлять 440 одиниць. Нагадаємо, за останні тижні росіяни здійснили  кілька масштабних атак на енергосистему  України. Остання відбулася у ніч на 31 березня. Підрозділи ППО  збили більшу частину ворожих цілей .

За неявку до ТЦК на Буковині розшукують 5000 ухилянтів

16:50:36

В Чернівецькій області за неявку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки подано в розшук понад 5000 чоловіків. Про це повідомила  начальниця служби зв'язків з громадськістю Чернівецького ОТЦК та СП Тетяна Гайдащук у коментарі для Еспресо.Захід.   За її словами, це ті військовозобов’язані, які були оповіщені представниками ТЦК, роботодавцями чи іншими уповноваженими особами.   Майже 30 тисяч військовозобов’язаних, дані яких внесені до електронного реєстру Оберіг, не прибули до ТЦК для уточнення своїх даних або для проходження військової служби.   "Тож військовослужбовцям доводиться проводити оповіщення  і нагадувати громадянам, що захист Вітчизни є конституційним обов'язком. Понад 80% військових, які здійснюють оповіщення, переведені до ТЦК та СП з бойових частин", - заявила Гайдащук. Нагадаємо, раніше у Волинському ТЦК розповіли, скількох ухилянтів розшукують в області . Торік  українці отримали 1274 вироки в судових справах про ухилення від військової служби . Йдеться про умовні та реальні строки позбавлення волі до п'яти років.

Жителя Волині засудили до 13 років за зґвалтування 4-річної дитини

16:18:09

Жителя одного з сіл Луцького району засудили до 13 років позбавлення волі за зґвалтування дитини. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора у вівторок, 2 квітня.   Прокурори довели, що чоловік вчинив злочин у травні 2022 року. Він зґвалтував 4-річну дівчинку вдень на шкільному подвір’ї.   Суд визнав 20-річного чоловіка винним у зґвалтуванні малолітньої. Йому призначено покарання - 13 років позбавлення волі. Інформацію про кривдника дитини мають внести до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.   Нагадаємо, раніше на Полтавщині за зґвалтування 12-річної дівчинки чоловіка засудили до 15 років позбавлення волі. А жителя Рівненщини  засудили на сім років за зґвалтування дитини його колишньої співмешканки.

Україна відкриє новий пункт пропуску на кордоні з Румунією

15:27:25

Кабінет міністрів затвердив угоду з урядом Румунії про відкриття нового міжнародного пункту пропуску на кордоні. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду у вівторок, 2 квітня. Пункт пропуску буде відкрито між населеними пунктами Біла Церква (Закарпатська область, Україна) та Сігету Мармацієй (Румунія).   "Україна та Румунія будують надзвичайно вигідне партнерство, і ми маємо на меті його постійно поглиблювати. Ухвалюємо постанову, що дозволить відкрити новий українсько-румунський пункт пропуску Біла Церква - Сігету-Мармацієй", - сказав Шмигаль.   Новий перехід буде розрахований насамперед на пропуск вантажівок.   На кордоні з Румунією функціонують п'ять автомобільних пунктів пропуску та один пункт пропуску для поромного сполучення. З них лише два оформляють вантажні автомобілі: Порубне - Сірет та Дяково - Халмеу. За добу вони можуть пропускати не більше 400 вантажівок. Нагадаємо,  у пункті пропуску Угринів-Долгобичув на кордоні з Польщею відновилося блокування руху для вантажних транспортних засобів Консультації Україна-Польща: чи розблокують кордон