Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

На Кіровоградщині чоловік вбив себе зброєю, яку відібрав у поліцейського

18:52:18

У Світловодську Кіровоградської області чоловік вихопив у патрульного, який прибув на виклик, табельну зброю та скоїв самогубство. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань в понеділок, 1 квітня.   За попередніми даними, вночі 28 березня у Світловодську до правоохоронців надійшло повідомлення про те, що місцевий мешканець погрожує скоїти самогубство.   Приїхавши на місце події, поліцейський наряд, спостерігаючи неадекватну поведінку чоловіка, викликав швидку допомогу. Після огляду медиків його мали доставити до психічної лікарні в обласному центрі.   Однак чоловік вихопив у правоохоронця автомат та вистрілив собі в голову. Від отриманого поранення він помер на місці.   Працівники ДБР встановлюють всі обставини події, відкрито кримінального провадження за фактом службової недбалості. Санкція статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.   Нагадаємо, у Голосіївському районі Києва  чоловік влаштував стрілянину під час конфлікту з перехожим . Зловмисника затримали правоохоронці. У Житомирі сталася стрілянина , під час якої поранили чоловіка. Згодом він помер у лікарні .

У РНБО пояснили, навіщо РФ дискредитує будівництво ЗСУ ліній оборони

18:26:30

Російські ЗМІ в рамках кампанії "пропаганди страху" намагаються дискредитувати процес будівництва фортифікацій в Україні та посіяти панічні настрої у прифронтових областях. Про це повідомив Центр протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони в понеділок, 1 квітня.   Зазначається, що основний меседж, який вкладають ворожі ресурси у свої публікації про зведення українських фортифікацій, що Україна буцімто нездатна не те щоб вийти на кордони 1991 року, але й захистити підконтрольні їй території.   Паралельно з цим російські пропагандисти поширюють фейки про тотальний брак піхоти та зброї у ЗСУ та лякають новим наступом, якому українцям нібито нічого буде протиставити.   "Це наративна частина кампанії "пропаганди страху" заради створення передумов для вигідних РФ перемовин, на яких вони наполягають", - заявив керівник ЦПД Андрій Коваленко.   У Центрі підкреслили, що попри заяви росіян і їхніх пропагандистів, Україні вдалося стабілізувати ситуацію на фронті, а фортифікації у прифронтових регіонах будуються ударними темпами. Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський розповів, що ЗСУ стабілізували ситуацію на фронті, але Росія, ймовірно,  готує новий наступ наприкінці травня  або в червні.

Помстилися за смерть Навального: хакери викрали базу даних в’язнів РФ

16:57:31

Після смерті російського опозиціонера Олексія Навального в колонії антикремлівські хакери вкрали базу даних, що містить інформацію про сотні тисяч російських ув’язнених. Про це повідомляє CNN в понеділок, 1 квітня. Хакери стверджують, що вони викрали базу даних Федеральної служби виконання покарань (ФСВП), яка містить інформацію про приблизно 800 тисяч російських ув’язнених, їхніх родичів та контакти, включно з даними про в’язнів колонії, де 16 лютого помер Навальний. Викрадачі даних заявили, що є представниками різних національностей, включно з російськими емігрантами та українцями. Вони діляться цими даними, сподіваючись, що хтось зможе зв’язатися з ними та допомогти зрозуміти, що сталося з Навальним.   Перевірка даних, проведена CNN, виявила кілька дублюючих записів у базі даних, проте в ній, як і раніше, міститься інформація про сотні тисяч людей. CNN вдалося зіставити кілька імен ув’язнених на скріншотах, якими поділилися хакери, з людьми, які, згідно з публічними записами, нині перебувають у російській в’язниці. Нагадаємо, 16 лютого російська влада повідомила про смерть Навального на території колонії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. У медичному висновку про смерть причину смерті називають природною. Останні три роки Навальний провів в ув’язненні. Його поховали 1 березня на Борисовському кладовищі в Москві.

Бізнес вперше за п'ять місяців позитивно оцінив свою діяльність - НБУ

15:59:35

У березні бізнес позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності після п’яти місяців поспіль негативних очікувань. Про це йдеться у щомісячному опитуванні підприємств України за березень 2024 року, повідомляє пресслужба Національного банку.   Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) зріс з 47,5 до 52,0 пунктів, перевищивши нейтральний рівень (50 пунктів).    В НБУ зазначили, що поліпшенню настроїв респондентів усіх секторів сприяли нарощення морських і залізничних перевезень, збереження стійкої ситуації на валютному ринку, низькі інфляційні очікування та сезонне пожвавлення ділової активності.   Водночас стримуючими чинниками залишаються посилення обстрілів критично важливих об’єктів, ризик недостатності міжнародного фінансування та блокада західного кордону.   За даними опитування, оцінки щодо зайнятості дещо поліпшилися, але залишилися неоднорідними. Якщо керівники підприємств будівництва та торгівлі були налаштовані на незначне збільшення чисельності працівників, то респонденти промисловості та сфери послуг продовжували очікувати скорочення персоналу.   Щомісячне опитування підприємств проводилося з 4 по 21 березня. В опитуванні взяло участь 456 підприємств. Результати опитувань відображають лише думку респондентів - керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.  Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, за минулий рік показник ВВП в Україні зріс на 5,6%. У 2024 році  уряд розраховує на 5% зростання ВВП України .  За підсумками січня нового року  економіка України зросла на 3,5%  порівняно з січнем 2023 року. У перший місяць нового року всі основні сектори економіки демонстрували позитивну динаміку. ВВП України підріс. Чого чекати далі

Розвідка РФ причетна до "гаванського синдрому" у дипломатів США - ЗМІ

15:43:10

Російські спецслужби могли застосовувати таємну зброю проти американських дипломатів, що спричинила так званий "гаванський синдром". Про це йдеться у спільному розслідуванні The Insider, 60 минут і Der Spiegel, опублікованому 1 квітня.   Зазначається, що російська військова розвідка (ГРУ) могла бути причетною до серії нападів на представників американської розвідки та високопосадовців. Росіяни могли застосовувати таємну зброю, яка викликала симптоми так званого "гаванського синдрому".   Перші випадки ймовірного застосування цієї зброї датуються 2016 роком. Саме тоді американські дипломати в Китаї почали скаржитися на специфічні симптоми.   У працівника Держдепартаменту у Шанхаї раптово почалося сильне запаморочення, йому важко було тримати рівновагу, навіть підвестися з ліжка було проблематично. Крім того, почалися проблеми з короткочасною пам’яттю. Через кілька місяців симптоми минули, але у 2018 році він знову почав втрачати рівновагу.   Надалі багатьом жертвам діагностували черепно-мозкові травми, нейронні ушкодження або двосторонню розбіжність напівкружних каналів.   Деякі постраждалі повідомляли, що їхнім симптомам передували дивні звуки, що супроводжувалися болем у вухах. Крім того, описували дію "зброї" як вузькоспрямований "промінь", з-під дії якого можна було вибратися, зробивши кілька кроків убік.   На думку експертів, для завдавання звукових "ударів" міг бути використаний мікрохвильовий випромінювач, що використовує так званий "ефект Фрея".   У розслідуванні йдеться, що під час багатьох випадків фіксації "гаванського синдрому" поряд із постраждалими були помічені дивні особи, що поводилися неприродньо та у деяких випадках мали сильний акцент.   За дивним збігом у містах одночасно перебували у відрядженнях співробітники Головного розвідувального управління Міністерства оборони Росії - офіцери військової частини 29155 ГРУ. Декого з них навіть упізнали постраждалі за фото: це були російські агенти ГРУ Єгор Гордієнко ("Франкфурт") та Альберт Авер’янов ("Тбілісі").   Непряме підтвердження використання таємної акустичної зброї російськими оперативниками також вдалося отримати з документа бухгалтерії, який опинився у руках журналістів. У ньому йдеться, що учасник низки відряджень у місцях інцидентів Іван Терентьєв передав фонду "індивідуальну роботу" під назвою Потенційні можливості нелетальної акустичної зброї при військових (бойових) діях у місті. Росія відкидає звинувачення у причетності до "гаванського синдрому". Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що твердження про причетність РФ до "гаванського синдрому" є виключно "безпідставними звинуваченнями з боку ЗМІ". "Все це не більше ніж безпідставне, голослівне звинувачення ЗМІ. Вже багато років тема так званого "гаванського синдрому" мусується в пресі, причому з самого початку вона якось була пов'язана зі звинуваченнями російської сторони в цьому. Але жодного разу ніхто хоч скільки-небудь переконливих підтверджень цим голослівним звинуваченням не публікував і не висловлював", - заявив він.