Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Європолі заявили про масштабний витік даних

16:02:17

Влітку 2023 року у Гаазі зі штаб-квартири Європолу зникли засекречені друковані копії документів, що містили особисті дані співробітників. Про це повідомляє Politico. У штаб-квартирі Європолу підтвердили інформацію про зникнення документів. Представник поліцейської служби розповів, що зникли дані про особисті справи низки співробітників.    За даними видання, минулого літа зі штаб-квартири Європолу пропали друковані особисті файли керівництва агентства, зокрема виконавчої директорки Кетрін Де Болле та трьох її заступників. Загублені документи були виявлені в громадському місці в Гаазі та передані місцевій поліції.    Після цього інциденту керівника відділу кадрів агентства Массіміліано Беттіна було відправлено в адміністративну відпустку. Документи зберігаються під замком у сейфі в кімнаті, доступній лише для персоналу, та код доступу до якого знають лише обмежена кількість осіб. Європол - поліцейська служба Європейського Союзу, розташована в Гаазі. Основними завданнями служби є координація роботи національних служб у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю та покращення інформаційного обміну між національними поліцейськими службами. Нагадаємо,  Європол став учасником Спільної слідчої груп и (JIT), яка розслідує тяжкі міжнародні злочини в Україні, передусім скоєні російськими агресорами. Смішна історія. Пентагон відправляв секретні дані для союзника РФ

У Молдові через брак українського соняшнику зупинився олійний завод

15:03:48

  Найбільший у Молдові виробник олії - підприємство Floarea Soarelui - призупинив роботу через брак українського соняшнику. Про це повідомляє  місцеве видання NewsMaker.    Завод не може закупити на місцевому ринку достатньо насіння соняшника та не може імпортувати, адже механізм ліцензування імпорту, запроваджений восени 2023 року, практично не працює. "Ми на 20 днів припиняли роботу у січні 2024 року, зараз знову зупинено завод у Бєльцях, як і завод Danube Oil у Джурджулештах. Ми не можемо закупити на ринку Молдови достатню кількість насіння соняшника. У січні 2024 року ми намагалися отримати право імпорту насіння з України, але спеціалізована комісія мінсільгоспу не видала нам ліцензію", - розповіла директорка заводу Стела Островецкі.   За її словами, підприємство може переробляти понад 1000 тонн насіння соняшника за добу, для продовження функціонування потрібні великі обсяги, які воно не може купити в Молдові.   "За нашими оцінками, на ринку залишилося лише близько 100 тисяч тонн насіння соняшника. Деякі фермери не хочуть продавати зараз за ринковою ціною, а хочуть залишити насіння, сподіваючись, що влітку ціни підвищаться", - додала Островецкі.   Водночас асоціація Сила фермерів стверджує, що на ринку Молдови багато соняшника, та звинувачує переробників у тому, що вони не хочуть пропонувати реальні ціни та намагаються диктувати умови. Раніше повідомлялося, що український агробізнес переорієнтується в умовах війни з Росією і дедалі більше робить ставку на олійні культури. 

Евакуація на Сумщині: у 5-кілометровій прикордонній зоні залишаються люди

14:19:09

    До повномасштабного вторгнення РФ у Великописарівській громаді Сумської області проживало 10 тисяч людей. З початком активних бойових дій у березні поточного року залишилося близько половини жителів. У 5-кілометровій зоні наразі проживає 25 людей. Про це в ефірі Суспільного  повідомила голова громади Людмила Бірюкова.   За її словами, мешканці сіл відмовилися від евакуації і добровільно не покинули територію. І при загостренні, два тижні тому, відмовилися від евакуації і своїм транспортом, і не скористатися евакуаційним. Це люди віком 60+, більшість 80+.   Доступу до 5-кілометрової прикордонної зони місцева влада, волонтери та гуманітарні місії не мають.    "Сподіваюся що запаси у кожного є, бо ми живемо у селі. Донори нас досить гарно підтримували останні півтора року", - сказала Бірюкова.   У 20 із 24 населених пунктах Великописарівської громади немає електроенергії. У громаді не працюють медичні заклади. Чотири населених пункти, які знаходяться у 5-кілометровій зоні, знищені вщент. Нагадаємо, раніше  на Сумщині із 22 населених пунктів прикордонних районів виїхало місцеве населення , контроль над ними передано бійцям ЗСУ.  Ворог тренується, знищуючи Сумщину: чи є можливість її "прикрити"