Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Монголії через сувору зиму загинули майже п'ять мільйонів тварин

14:24:43

Екстремальна зимова погода, відома як дзуд, забрала життя понад 4,7 мільйона тварин в Монголії цієї зими. Про це повідомила пресслужба Міжнародного комітету Червоного хреста Дзуд настає, коли літня посуха змінюється сильними снігопадами та екстремальними морозами. Температура повітря може опускатися до -30°C або й нижче. Високий сніговий покрив і товстий шар льоду покривають пасовища, позбавляючи худобу доступу до їжі.   Дзуди трапляються в Монголії дедалі частіше, тому пасовища не встигають відновитися в перервах між екстремальними погодними умовами, а пастухи - зробити потрібні запаси.   У ​​Монголії близько 300 тисяч людей є традиційними кочовими скотарями: їхня діяльність залежить від великої рогатої худоби, кіз і коней. За даними МКЧХ, з листопада 2023 року щонайменше 2250 сімей скотарів втратили понад 70% своєї худоби. Понад 7000 сімей зараз не мають достатнього доступу до харчування.   Дзуд вразив три чверті території країни, але очікується, що умови погіршаться.   Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, цьогорічний рівень снігового покриву був найвищим за 49 років і охопив 90% території Монголії.   Ці дзуди циклічні, і вони трапляються дедалі частіше. Їх було вже шість за останні 10 років. Цей, за словами експертів, найгірший. Нагадаємо, за останні пів століття зникли до 60% видів хребетних тварин і до понад 80% прісноводних мешканців водойм.  Корреспондент.net  розповідав, що спричиняє цю трагічну тенденцію і чи можна їй протистояти. Китайські вчені вперше клонували тибетських кіз

Міноборони розробляє протимінне взуття для саперів

13:46:21

Міністерство оборони України розробляє спеціальне взуття для саперів. Противибухові берці зменшать ризик травмування ніг під час розмінувань. Про це повідомила пресслужба відомства в п'ятницю, 22 березня.   Наразі Центральне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення разом з Командуванням сил підтримки проводять випробування.   "Фактично це такі багатошарові берці з кевларовою (балістичною) устілкою. Взуття допоможе затримати уламки в підошві та запобігти серйозним травмуванням саперів. Головна задача, яку має виконувати таке взуття - зберегти кінцівку", - розповів заступник міністра Віталій Половенко.   За попередніми вимогами, протимінні берці повинні запобігти уражаючому ефекту певних видів протипіхотних вибухових пристроїв.    За результатами позитивних випробувань та затвердженого еталон-зразку таке протимінне взуття стане на забезпечення ЗСУ.

В уряді відповіли на заклики США не бити по НПЗ Росії

13:29:05

  Нафтопереробні заводи Росії є законними цілями України з військового погляду. У цьому випадку ЗСУ діють за стандартами НАТО. Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час Київського безпекового форуму.   "Ми розуміємо заклики американських партнерів. Водночас ми воюємо тими спроможностями, ресурсами та практиками, які наявні у нас сьогодні", - сказала вона.   Стефанішина розповіла, що у лютому 2022 року, на початку повномасштабної війни, говорила зі штаб-квартирою НАТО і там їй пояснили, що у розумінні Альянсу означає "закрити небо" над Україною.   "Вони сказали: "Ольга, ти ж не розумієш стандартів НАТО. У розумінні НАТО це означає насамперед знищити інфраструктуру на території РФ, яка дає можливість бомбити українські міста. Заводи, які роблять ракети". Тож ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО", - зазначила віцепрем’єрка. Нагадаємо, за даними Financial Times, США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії , бо удари дронів по російських нафтопереробних заводах РФ нібито можуть призвести до зростання світових цін на нафту. Як відомо,  з початку року було атаковано 13 російських НПЗ . Удари дронів по НПЗ Росії призвели до найбільшого у році тижневого зростання глобальної ціни на нафту .