Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Вибори РФ на окупованих територіях України є незаконними - ЄС

13:55:27

Європейський Союз засуджує незаконне проведення "виборів" президента Росії на тимчасово окупованих територіях України. Їхні результати не будуть визнані, а організатори зіткнуться з наслідками. Про це йдеться у заяві Верховного представника Жозепа Борреля, оприлюдненій в понеділок, 18 березня.   "Так звані вибори на цих територіях є ще одним явним порушенням Росією міжнародного права, включаючи Статут ООН, а також незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Посилаючись на дві резолюції ГА ООН від 12 жовтня 2022 року та 27 березня 2014 року, ми закликаємо Росію поважати міжнародно визнані кордони та суверенітет України", - наголошується в заяві.   Євросоюз не визнає та ніколи не визнає ні проведення цих так званих виборів на території України, ні їхні результати. "Вони недійсні і не можуть мати жодних юридичних наслідків. Політичне керівництво Росії та ті, хто причетний до їх організації, зіштовхнуться з наслідками цих незаконних дій", - наголосили в ЄС.   Європейський Союз загалом розкритикував президентські "виборів" у РФ, зазначивши, що вони проходили на тлі зростання порушень громадянських та політичних прав, а багато кандидатів були позбавлені можливості балотуватися. Крім того, ЄС шкодує про рішення влади РФ не запрошувати спостерігачів ОБСЄ. Зазначимо, що Центральна виборча комісія Росії заявила, що опрацювала уже 99,76% протоколів згідно з якими перемагає Владімір Путін із результатом 87,29%. Офіційно його планують оголосити переможцем 21 березня. Нагадаємо, понад 50 країн-участниць ООН засудили "вибори" президента РФ , які провела Росія на окупованих територіях України. Президент Володимир Зеленський заявив, що усе, що Росія робить на окупованій території України, є злочином. Жодної легітимності у цієї імітації виборів немає й бути не може .

Навіть в умовах боротьби з російською агресією Україна залишається віддана справі подолання глобальної продовольчої кризи

13:41:33

Започаткована у 2022 році, ця програма постачає вкрай необхідне продовольство у країни Африки, Азії та Близького Сходу, чиє населення стикається з гострою нестачею продовольства та з потенційним голодом. У співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН понад 30 країн і міжнародних організацій приєдналися до України в реалізації цієї ініціативи, і до кінця 2023 року 170 000 тонн зерна було відправлено до країн, які переживають найскладніші продовольчі кризи, зокрема, до Ефіопії, Сомалі, Кенії та Ємену. У перші місяці 2024 року до цього списку додалися ще дві країни — Нігерія та Судан, де зерно й пшеничне борошно, отримане з України, є вкрай необхідним рятівним колом для вразливих верств населення.

Військові НАТО вже перебувають в Україні - ЗМІ

13:03:34

Військові НАТО вже перебувають в Україні для контролю над озброєннями, розвідувальних операцій і навчання. Про це повідомило іспанське видання El Pais в понеділок, 18 березня.   Зазначається, що було опитано безліч військових джерел з України та Європейського Союзу за більш ніж два роки війни, і всі вони згодні з тим, що жодна армія НАТО не брала участі в наземних бойових діях. Але за їхніми словами, у них також є інформатори на місцях, які надають інформацію про ситуацію на фронті, визначають ефективність озброєння, яке постачають, а також можливі проблеми під час його використання, а також виявляють можливі випадки корупції під час надання допомоги.   Деякі з цих неофіційних інформаторів - відставні іноземні військові, які воюють добровольцями в лавах Збройних сил України.   Видання пише, що принаймні два джерела, американське та українське, стверджують, що США особливо активно контролюють їхню допомогу, організовуючи місії між своїм посольством і владою України, а також відвідуючи їх поза офіційними каналами. Нагадаємо, про можливість відправити в Україну військових заговорив президент Франції Еммануель Макрон, а прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь теж  не відкинув можливості виправляння французьких військових  в Україну. Радник Білого дому Джон Кірбі заявив, що США не проти розміщення військ інших країн на території Україні . 

Висота снігового покриву в Карпатах досягла майже 70 см

12:44:01

У Карпатах уночі 18 березня випав сніг. Наразі сніговий покрив на станції Пожижевська сягає майже 70 см. Про це повідомляє  Укрінформ.   "Уночі в Карпатах падав мокрий сніг, приріст снігового покрову на станції Пожижевська складає 6 см, відтак середня висота покрову наразі майже 67 см", - зазначили в Івано-Франківському обласному Центрі з гідрометеорології.   У високогір’ї зафіксували 6° морозу. Вночі у горах очікують невеликий сніг і похолодання до 8° морозу.   Пожижевська - одна з вершин українських Карпат, висота 1822 м. На пологішому схилі у північно-східному напрямку на висоті 1550 м розташовані сніголавинна метеостанція, а також Біологічний стаціонар Інституту екології Карпат НАН України. Нагадаємо, 7 березня  Карпати гори замело снігом . Протягом доби у Карпатах випала значна кількість снігу. Перемети місцями становили 40-50 сантиметрів. Вода повертається в Каховське водосховище - ЗМІ