Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Росіяни зупинили штурми на одному з напрямків

20:27:17

Протягом доби на фронті зафіксовано 68 бойових зіткнень. На Бахмутському напрямку російські загарбники наступальних дій не вели. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні в п'ятницю, 15 березня.   Загалом війська РФ завдали вісім ракетних та 57 авіаційних ударів, здійснили 46 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. На Куп’янському напрямку Силами оборони відбито три атаки противника в районах населених пунктів Синьківка, Табаївка Харківської області, де ворог намагався покращити своє тактичне положення.    На Лиманському напрямку воїнами відбито дев'ять атак окупантів в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Терни, Роздолівка Донецької області, де росіяни, за підтримки авіації, намагалися прорвати оборону.   На Бахмутському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. На Авдіївському напрямку захисниками відбито понад 20 атак противника в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське Донецької області.    На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати російських загарбників в районах Красногорівки, Георгіївки, Новомихайлівки Донецької області, де окупанти, за підтримки авіації, 22 рази намагалися прорвати оборону.   На Оріхівському напрямку ворог п'ять разів атакував позиції українських захисників в районах Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області. На Херсонському напрямку протягом доби ворогом здійснено три безуспішних штурми позицій ЗСУ.   Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по семи районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.  Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 580 окупантів . Армія РФ з початку війни втратила в Україні понад 428 тисяч бійців.

Шольц пообіцяв більше зброї для України

19:49:23

Прибутки від заморожених російських активів підуть на купівлю боєприпасів для України. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на пресконференції разом із лідером Франції Еммануелем Макроном і прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Берліні 15 березня. "Ми використаємо надприбуток від заморожених активів РФ у Європі для того, щоби фінансово підтримати закупівлю снарядів для України", - зазначив він. Шольц також оголосив про створення коаліції союзників щодо далекобійної артилерії для України. "Ми створюємо нову коаліцію сил далекобійної артилерії", - сказав він. Канцлер повідомив, що три країни домовилися про інтенсивнішу співпрацю у військовій підтримці України.   "Крім того, ми тепер закуповуватимемо для України ще більше зброї - на всьому світовому ринку", - заявив Шольц після зустрічі так званого Веймарського трикутника.   Своєю чергою Макрон наголосив, що всі три країни Веймарського трикутника об'єднані, як ніколи, і сповнені "жорсткої" рішучості не дозволити Росії перемогти.   "Ми троє маємо одну чітку і послідовну волю, і за нею стоять дії, про які ми вже домовились, а також рішення, які ухвалили сьогодні. Ми зробимо все необхідне, і стільки, скільки буде потрібно, щоб Росія не змогла виграти цю війну", - заявив президент Франції.   Йдеться, зокрема, про закупівлю боєприпасів у країн, які мають відповідні запаси.   "Ми також вирішили створити новий спільний виробничий підрозділ з українською оборонною промисловістю, що дозволить нам надавати більш швидку і більш прагматичну відповідь", - розповів Макрон.   Раніше повідомлялося, що Мальта, Люксембург та Угорщина висловили сумніви щодо використання доходу від активів РФ на закупівлю боєприпасів для України.

США застерігли Іран від постачання ракет до Росії

18:56:17

США надіслали Ірану "дуже чіткі" сигнали не постачати Росії далекобійні ракети для їх використання у війні проти України. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає Укрінформ.   "Стосовно питання про іранські ракети для застосування в Україні. Ми надіслали дуже чіткі сигнали Ірану не робити цього. І це стало предметом серйозних розмов між низкою країн Європи та США", - зазначив він.   Блінкен наголосив, що занепокоєння щодо можливості таких поставок є великим, як і є "дуже сильна" рішучість відреагувати на це.   "Занепокоєння щодо такої можливості, і готовність відреагувати на це, якщо це буде необхідно, є дуже реальними і дуже сильними", - заявив держсекретар США. Нагадаємо, раніше Reuters писало, що  Іран передав РФ близько 400 балістичних ракет  з радіусом дій до 700 км. Проте у Білому домі заявили, що уважно стежать за цим, але наразі  не бачили жодного підтвердження , що ракети дійсно були переміщені з Ірану в Росію.