Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У ЄС почали розслідування щодо AliExpress

13:24:58

Європейська комісія почала розслідування щодо платформи електронної торгівлі AliExpress, яка належить китайському технологічному гіганту Alibaba. У ЄС підозрюють, що компанія не вживає належних заходів для запобігання розповсюдженню незаконних товарів і контенту в інтернеті. Про це повідомляє  Wall Street Journal.   ЄК перевірить, чи не порушує компанія закон про цифрові послуги (DSA) в галузях, пов'язаних із управлінням і зниженням ризиків, модерацією контенту і внутрішнім механізмом опрацювання скарг, прозорістю рекламних і рекомендаційних систем, відстеженням і доступом до даних учасників платформи.   "AliExpress прагне створити безпечний і відповідний вимогам ринок для всіх споживачів", - заявив представник компанії. За його словами, компанія "працювала і продовжить працювати із відповідними органами, щоб переконатися в дотриманні чинних стандартів і відповідати вимогам DSA".   Зазначається, що це третє офіційне розслідування Єврокомісії в рамках DSA, раніше аналогічні дії було здійснено щодо сервісу для створення і перегляду коротких відео TikTok і соцмережі X. Нагадаємо, раніше італійський регулятор AGCM на 10 млн євро оштрафував застосунок TikTok за недостатні заходи захисту неповнолітніх від шкідливого контенту. А у  США зробили крок до заборони TikTok . Палата представників підтримала законопроєкт про заборону TikTok на американській території.

Поляки заблокували пункт пропуску на кордоні зі Словаччиною

13:07:36

Польські фермери в п'ятницю, 15 березня, заблокували пункт пропуску зі Словаччиною. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на ґміну Яблонка.   Польські аграрії заблокували пункт пропуску Хижне на польсько-словацькому кордоні. За словами фермерів, саме цими дорогами в Польщу заїжджає агропродукція з України та Росії.   Зазначається, що протест триватиме до кінця березня. Аграрії пропускатимуть одну вантажівку на годину, легкового транспорту та автобусів протест не стосується.   Нагадаємо, польські фермери кілька тижнів тому  заблокували кордон з Україною . Вони ускладнили рух вантажівок через пункти пропуску, що впливає на експорт. Днями  у Польщі затримали та депортували до України журналістів , які проводили розслідування щодо вантажних перевезень на російсько-польському кордоні. Як вирішується конфлікт між польськими фермерами та Україною

Українські військові зазнають жорстоких тортур у полоні РФ - звіт ООН

12:49:11

Українські військовополонені зазнають багатомісячних катувань у російському полоні. Про це йдеться у звіті Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні.   Зазначається, що росіяни, з метою отримання інформації, катували цивільних, яких підозрюють у співпраці з ЗСУ. У випадку з військовополоненими злочинці застосовували тортури також з метою покарання та залякування. Міжнародна комісія виявила схожі методи катувань у різних місцях позбавлення волі. Разом ці елементи підтверджують, що російська влада систематично застосовувала катування.   У РФ тортури над військовополоненими вчиняли члени підрозділів спецназу Федеральної служби виконання покарань Російської Федерації (ФСВП), і штатний персонал цієї служби, що є тюремними охоронцями. Жертви повідомили, що допити проводили, крім того, співробітники ФСБ РФ.   "Свідчення потерпілих показують всю нещадність та жорстокість цього поводження, що завдавало жертвам сильного болю та страждань під час тривалого утримання під вартою. Все це здійснювалося з кричущою зневагою до людської гідності та спричинило довготривалі фізичні та психічні травми", - йдеться у звіті.   Один український військовослужбовець, якого представники російської влади утримували під вартою та піддавали тортурам у декількох місцях позбавлення волі, розповів про свій досвід перебування у виправній колонії у місті Донський Тульської області РФ, де його постійно катували, в результаті чого в нього було переламано кістки, вибито зуби, а на пораненій стопі розвинулася гангрена.   "Я втратив будь-яку надію і волю до життя", - сказав солдат, додавши, що він намагався накласти на себе руки, але злочинці почали його бити.   Після звільнення з полону військовослужбовця госпіталізували 36 разів. Нагадаємо, раніше поліція показала херсонську катівню, де піддавали тортурам 90 українців . До катувань причетні 33-річний військовослужбовець РФ і 33-річний житель Олешок. Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів, що  за українську мову на тимчасово окупованих територіях жорстоко б'ють і кидають "на підвал". 

Премʼєр Чехії не став розкривати при Фіцо деталі поставок зброї ЗСУ - ЗМІ

12:23:17

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала на зустрічі із союзниками в Парижі скоригував деталі своєї промови, щоб не озвучувати подробиці постачання боєприпасів Україні у присутності словацького колеги Роберта Фіцо. Про це пише чеське видання Aktualne.   Йдеться про зустріч лідерів країн у Парижі три тижні тому, яку скликав президент Франції Емануель Макрон. Спочатку прем’єр Чехії планував розповісти про те, як триває чеська ініціатива з пошуку боєприпасів для України з неєвропейських країн. Втім, коли виявилось, що замість 15 представників країн під час зустрічі їх буде 25, одним з яких був прем'єр Словаччини, Фіала змінив свою промову і приховав деталі.   Анонімні джерела у диппредставництві підтвердили, що вони викреслили стратегічно важливу інформацію з промови та пізніше надали її декільком керівникам індивідуально.   "Глава чеського уряду не хотів, щоб стратегічна інформація про боєприпаси для України потрапила до російських вух через словацького прем'єр-міністра", - йдеться в повідомленні. Нагадаємо, наразі понад  15 країн пообіцяли виділити кошти  на закупівлю снарядів для України. Серед них Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Франція і Норвегія, а також неєвропейські союзники, такі як Канада. У той час як Чехія виявляє наявні боєприпаси по всьому світу, інші країни надають необхідне фінансування. Потім Чехія координує доставку в Україну.